Нам іноді закидають, ніби ми уникаємо тему Російської Імперії і натякають на намагання переписувати факти. По-перше ми не пишемо історію, а звертаємо увагу на факти, які не популярно бачити.
Так наприклад люба типова історія, до якої всі звикли, малює в уяві дворян- колонізаторів, прибувших будувати цивілізацію. Ми не кажемо що прийдешніх не було, але були і місцеві! На одного такого ми звернемо увагу, адже не можна казати про імперські часи та заплющувати очі на «корінних» назвемо так, особистостей, значимість яких, а головне статки і ролі зачасту викривленні з історії.
Сьогодні розглянемо родовід Сидора Білого – перший кошовий отаман Чорноморського козацького війська і на хвилиночку, предводитель дворянства Херсонського уїзду.
Предводитель дворянства обирався представниками всіх дворян уїзду, будучи виборним представником дворянського самоуправління. Тобто це не типово намальований в уяві «духовного малороса» голий-босий обездолений козак, образ якого використовували совки для підбурювання класової ворожнечі та постійного комплексу меншовартості, це не військовий кріпак. Наш чорноморський козак, в наших «исконно русских землях» загальнодержавний діяч!
Не відоме точне місце народження Сидора Білого, але його батько – Гнат Білий, мав статус поміщика в слободі Медеровка (біля села Піски Баштанського району), брати Іван та Антоній мали дворянські статуси.
Досить цікаві і діти кошового отамана: Олександр Сидорович (поміщик села Олександрівка ,Дніпровський уїзд Таврійської губернії, сучасна Василівка на Кінбурні) стан поміщика дістався і його сину Василю Олександровичу (с.Василівка Дніпровський уїзд Таврійської губернії, сучасне село на Кінбурні), Тимофій Сидорович (поміщик с.Гардоватка, Херсонський уїзд)- широка територія колишньої Бугогардівської паланки. Не менш цікава і донька Сидора Гнатовича- Марія Сидорівна біла, яка була одружена з Федором Сергійовичем Бредихіним, статус якого був як і в її батька, обраного дворянством уїзду.
Наш славний рід опинився поза центром уваги, адже мало вписувався в теорію по гнобленого народу, нащадки якого переймали у спадок дідівські кайдани, переймати ми повинні клейноди та розуміння хто в домі пан!