Late Night Flow


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Культурне, соціальне та політичне життя України/світу крізь призму погляду молодого, але вже зайобаного українського журналіста @george_lighter

Related channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Окей, давайте все ж поговоримо про сучасну ситуацію з темношкірими кастингами в кіно, бо у мене вже третій день очі витікають через суперечки щодо касту Русалоньки. Отже:

1. *корпорація* лицемірна, тому що заміняє білих героїв не білими, а не навпаки.

Нагадую всі прихильникам цьго аргументу про «Привида в броні», де Скарлет Йоханссон зіграла зовсім не білу оригінально героїню. І раджу звернути увагу на Голівуд 50-60-х, де Марлон Брандо грав мексиканців, Мікі Руні — японців, а Лоуренс Олів'є — мавра Отелло. Якщо мало сучасних прикладів, то ось ще: Джейк Джиленгол зіграв принца Персії, Крістіан Бейл Мойсея, а Анджоліна Джолі в картині A Mighty Heart дісталася роль реальної журналістки Маріан Перл, яка була афро-кубинкою.

2. Автор задумував персонажа як білошкірого, а ви його інвертуєте!

В радянському фільмі «Отелло» мавра грає Сергій Бондарчук. Нічого, ніхто ж не переживав за почуття Шекспіра. Ніхто не переживав за почуття Андерсена, коли Дісней прибрав фінальну смерть Русалоньки і голомозих сестер. Ніхто не переживав за почуття народу, коли Андерсен зробив з мрій моряків (а ми не знаєм які смаки були у цих моряків) дивну казку. І усі чомусь забувають, що в часи Андерсена уява про жіночу красу була дещо інакша, ніж у 1989 році. Особливо у самого Ганса-Християна, враховуючи його гомосексуальність.

Тобто всіх хвилює лише расове питання, правильно? І, як ми бачимо з першого пункту, тільки коли воно стосується зменшення кількості білого касту.

3. Чому не можна залишити все як було?

Європейці успішно справилися зі світовим завоюванням, насадивши власну культуру навіть тим, кому це було не надто потрібно. Голівуд теж робили євреї, то ж у результаті в світі, де білошкіре населення є зовсім не 90% більшістю, більшість персонажів є якраз білими. Це впливає і на соціально-політичну ситуацію — у не білих дітей просто не було до певного моменту культурних прикладів, з якими можна було себе порівнювати. Тобто темношкірі дівчатка до 2007 року вважали, що вони не можуть бути «правильними» принцесами, допоки не отримали Тіану. Схожа ситуація і з жіночими персонажами, але ми зараз не про них.

Якщо ви раптом подумали «отож, тепер у білих дівчаток не буде прикладів “правильних” героїнь», то ви ідіот. Класична анімація нікуди не поділась, як і сотні фільмів, які досі виходять з білими героїнями. Deal with it. Нинішня культура говорить не лише з однією расою — дуже дивноне диверсифікувати персонажів у сучасному світі.

4. Ну то давайте вже і Шевченка в байопіку зробимо темношкірим!

Зміна раси героя можлива майже завжди, але не завжди. Якщо колір шкіри не впливає на його історію, то можна і Герміону зробити темношкірою — це ніяк не змінює сюжет (хіба Драко стає ще й расистом). З Роландом Діскейном те саме — що темношкірий Стрілець, що білошкірий — це ніяк не змінює події «Темної вежі».

Часом «інверсія» персонажа навіть допомагає підкреслити деякі соціальні проблеми. Не можна інвертувати героя тільки коли це безпосередньо впливає на сюжет. Наприклад, ви можете зробити Покахонтас білою, але це повністю змінить ідею конфлікту культур. Ви можете зробити Тіану білою, але це одразу прибере усі соціальні тригери її тяжкої роботи і неможливості купити ресторан. Ви не можете зробити Лінкольна темношкірим, тому що тоді тоді це була б абсолюно нерелевантна з політичної точки зору історія.

Згадайте історію з «Чорнобилем» і жартами про темношкірих ліквідаторів. І нічого, знайшовся темношкірий ліквідатор, світ не вибухнув.

5. Як собі хочете, але я просто не можу асоціювати себе з таким героєм.

Well, якщо ви так думаєте, то ви расист. Тому що якщо вам складно асоціювати себе з людиною, яка від вас відрізняється лише кольором шкіри, то значить ви вважаєте себе інакшим. І так, це якраз расизм.


Ви вже встигли зацінити прекрасну ініціативу «Голосу» з прес-релізами без голосних літер? Вони це подають як привернення уваги до того факту, що у нас олігархи володіють більшістю великих медіа.

Ага, партія «Голос» навіть в програмі пише:

«Ми запровадимо нові вимоги до редакційної незалежності медіа та забезпечимо ефективне державне регулювання великих ЗМІ. Керівництво державного регулятора буде призначене за новими правилами із залученням міжнародних експертів до їх відбору».

Іншими словами, ми вгасимо вам цензуру, але під ліберальним лозунгом. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВЕЛИКИХ ЗМІ. Прогресивна ліберальна партія відкрито пропонує ввести бюрократичний контроль приватних (!) медіа. Навряд чи мова йде лише про UA:Перший.

Так от, чудовий момент нагадати (не лише партії «Голос», а й багатьом іншим), що в Україні є власний медіаринок, який розвивається на класичних ринкових засадах — створюючи продукт, який задовольняє читача/слухача/глядача.

Партія «Голос», як і міжнародні організації, що знижують рейтинг свободи слова України через те що «великі медіа знаходяться під олігархічним впливом», забувають про те, що ці великі медіа є приватними компаніями, створювалися як приватні компанії і функціонують як приватні компанії. Більше того, ні для кого не секрет, хто є власником цих приватних компаній.

Так, усі ці медіа виконують певні завдання. Власне, як і усі медіа світу. А якщо ви думаєте, що соц-політичні медіа світу є святими і об'єктивними, то у мене для вас дуже погані новини. То як будемо регулювати ЗМІ (та ще й за допомогою регулятора)? Визначати ступінь правдивості? Ура, давно чекав, коли хтось ризикне визначити поняття «правди» на законодавчому рівні. А потім одразу винайде вічний двигун.

Боротися з раком у ЗМІ треба через освіту, а не через ручне управління медіа на рівні «ми краще знаємо». І так, уявіть собі, це набагато складніше, ніж пст бз глснх.


Я страшенно люблю Pixar. Настільки, що цілком можу читати лекції про компанію, її креативний стиль, розробки, фільми та досягнення.

Вперше написати статтю про корпорацію моєї мрії я вирішив ще в 2017 році, до виходу третіх «Тачок». Щоправда заблукав у тоннах інформації і відклав матеріал до «Коко». Далі була класична для мене ситуація — кількість знань почала тиснути на літературний стиль, а стаття роздувалася до неадекватних розмірів. Ускладнювалось все тим фактом, що я продовжував досліджувати історю і бізнес Pixar.

В 2019 році я все ж вирішив добити свій магнум опус і розділив його на три частини. Перша була про Лассетера (http://bit.ly/2Hbt7iK), друга — про стосунки Pixar і Disney, а третя, що лише пишеться, буде про Еда Кетмула та створення Pixar.

Просто я дуже люблю Pixar.

http://bit.ly/2XcdZJr


Усвідомлення думки про те, що світ несправедливий і не варто чекати від нього чесності я вважаю своєю першим справді дорослим вчинком. Тому що позбутися наївності часом надто складно. Завжди хочеться вірити, що у будь-якій ситуації знайдеться хтось безкорисливий і кристально чесний та правдивий, що політики дотримуватимуться обіцянок, що міжнародні чи просто іноземні організації не поїджені корупцією, а у світі є свята біла правда, яка тебе завжди захистить.

Наша віра у об'єктивність речей зазвичай базується на науково підкріплених фактах. Перехресна перевірка кількох незалежних джерел я основою факт-чекінгу. Тобто у суперечці з людиною, що доводить тобі постулат про пласку Землю, завжди можна спертися на перевірений тисячами вчених факт про те, що наша планета є геоїдом і бути спокійним, що ти правий. Це як 2+2=4 — хоч часом у цьому непевному світі є правильна відповідь. Хоч десь можна віднайти чесність та справедливість.

До чого я це. Сьогодні АПА (Американська психоаналітична асоціація) офіційно вибачилася перед ЛГБТК+ спільнотою за те, що вважала гомосексуалізм захворюванням.

А тепер вдумайтеся — до 1970-го року гомосексуальність була офіційно зареєстрованим психічним захворюванням. НЕ БУДУЧИ ТАКИМ. До 1990-го АПА всіляко відстоювала ідею повернення гомосексуальності до списку і тільки у 2019 році визнала це своєю помилкою.

Сотні тисяч, а то і мільйони людей базували свою думку про те, що геї — це погано і неприродньо саме через те, що шановані і поважні лікарі «ніби ж як це підтвердили». А самі шановані і поважні лікарі писали про це наукові роботи, захищали їх і шукали «ліки». Факт, який був абсолютно неправильний і фатальний для багатьох геїв, протягом майже століття сприймався як «чесне і справедливе ставлення до хворих». І навіть якщо у когось із середньостатистичних жителів винакала думка «то може це нормально?», вона одразу ж розбивалася об іншу — «не можуть же тисячі вчених бути неправими».

Можуть. Добре, хоч у них вистачає сміливості за це вибачитися.

https://www.reuters.com/article/us-usa-lgbt-stonewall-psychoanalysts/u-s-psychoanalysts-apologize-for-labeling-homosexuality-an-illness-idUSKCN1TM169?utm_medium=Social&utm_source=twitter


Сьогодні дитячий журнал «Барвінок» оголосив про припинення роботи.

Я завжди використовував журнал у якості приклада для української дитячої періодики, але востаннє бачив його наживо десь у 2005 році. Спочатку мені це здавалося катастрофою — все ж на прилавках можна знайти хіба продакт-плейсменітівські брошурки про Барбі чи Свинку Пеппу. Якоїсь глибини чи цікавості там не проглядалося, а загальний стан галузі дуже контрастував з початком 2000-х, коли в середині місяця я отримував «Барвінок», «Пізнайко», «Соняшник» і «Клас». Останній був узагалі підлітковим скарбом, але дуже рідко траплявся у Києві.

Коротше кажучи, з дитячою україномовною періодикою у нас ситуація рівня «дніще», а тут ще й «Барвінок» закрився.

А потім я почитав лист від редакції, який виглядає ось так:

«Ваші стривожені дзвінки, E-mail з приводу майбутнього “Барвінку”, дуже бентежать нас. Нам самим невимовно сумно і важко, та пояснюємо все як є. Діти масово занурюються у віртуальний світ, це не найкращий час для журналу з його апелюванням до смислів, реальності… Наш кораблик уже пришвартовується, ми сходимо на берег, де нас чекають рукописи ще не закінчених книг, підручників, волонтерська робота. Тож іще зустрінемося. Тому не прощаємося, а кажемо: “До побачення”!

Далі я дізнався, що головний редактор не змінювався з 1989 року і згадав, що журнал був доступний хіба по підписці, про яку можна було дізнатися хіба полиставши поштовий довідник у відділенні Укрпошти (я на нього наткнувся на початку травня і «Барвінку» у цій могили періодики так і не знайшов).

От серйозно, як ці чуваки виживали за такої маркетингової стратегії? Який середній вік у редакції, що вони пишуть про «занурення у віртуальний світ»? Сумніваюсь, що люди, молодші за 20 років, колись чули про «Барвінок».

Українська періодика (як і загальносвітова) дійсно у кризі, але люди у кризі зазвичай намагаються якимось чином її подолати, а не йти на дно, буркочучи про «нєблагадарну маладьож у віртуальному світі».

Мене дуже засмучує, що «Барвінок» закрився на 89-му році існування. Але останнє десятиріччя показує, що він і не намагався вижити.


І відновлення Портнова в КНУ, і ситуація з Ройтбурдом в Одесі зайвий раз нагадують про те, що ми у фейсбуці скільки завгодно можемо розповідати про зміни останніх п’яти років, але мракобісся на місцях нікуди не поділося і нікуди не збирається.

То ж як би далеко Коломойський і Портнов не були б від України, треба думати що робити з людьми, яких їхня діяльність влаштовувала чи навіть викликала захоплення.

Щоправда зараз треба розбиратися ще й з тим фактом, що топ-мракобісся полізло назад в країну. Якщо шукати позитив: будуть маркерами.


Ми з Сашею нарешті повернулися додому — останні кілька днів перетворилися у безкінечний переїзд із зупинками в Будапешті і Львові. Скажу вам, що безликі автобани — не найкраща розвага.

У мене в голові було кілька ідей щодо культурної сфери і я їх обов‘язково викладу. А поки привіт від Івана Голунова усім українцям, що його підтримували.


Не знаю, чи це питання спеки (вона нарешті нас з Сашею наздогнала у Відні), але побачивши коментарі під постом МЗС про те, що в США виправили правопис Kiev на Kyiv, захотілось забитися в куточок і плакати.

Не те, щоб мене завжди ламали коментарі в соцмережах (я не дуже люблю їх читати), але цього разу щось особливо складно. Оце будуєш собі уявний замок «люди не тупі», а його особливо агресивно знищують.

Тут навіть додати нічого, аргументація у таких людей нуль, просто бажання... бути мудаком? Інших варіантів щось не бачу.


Вчергове зрозумів, що ніяк не можу змусити себе записувати думки, навіть якщо вони вже сформувалися в голові. Але тут така справа...

Як виявилося, новий голова Національного інвестиційного фонду казав, що йому потрібно один мільйон доларів і «корочка уполномоченного», щоб привести в Україну 10 мільйонів інвестицій. Ще десь в 2015-му схожу думку озвучував Віталій Сич — говорив про те, що якщо створити державний орган «кришування» іноземних інвесторів, то вони до нас натовпом побіжать.

Я не знаю, як правильно рахувати інвестиції і щось мені підказує, що навіть один магазин IKEA в Києві вимагає як мінімум наведеної вище суми інвестицій. Але я зараз не про це.

Паралельно головний редактор mind.ua Євген Шпитько стверджує, що гарантування владою права власності і «рішання» з документацією можуть привести в Україну і 20 мільйонів. Без стартового мільйона.

Тож у мене питання. Невже закордонний бізнес настільки наївний, щоб сліпо інвестувати в країну, де суди підлаштовуються під нову владу, а кожні нові вибори несуть якусь дічь з фінансовою і правовою системами? Як на мене у нас інвест-клімат поки дуже хиткий — через 5 років усі твої довгострокові плани «магазинів, заводів, пароплавів» можуть піти прахом, бо так новий барін вирішив. Та й активне використання тітушок з ідейними активістами показує, що навіть з підтримкою влади усі бізнес-плани приречені на завал. І це я ще не згадував про маски-шоу від СБУ чи перевірки від пожежників і теде.

А якщо бізнес таки наївний, то про яку побудову правової держави можна говорити, якщо топ-менеджмент країни відкрито говорить про те, що треба не законодавство адаптовувати до нових правил ринку, а просто «рішати».

Мда.


До важливих новин.

Меріл Стріп прекрасна у першій серії нового сезону «Великої маленької брехні». Крім цього, відчувається відсутність у режисерському кріслі Жана-Марка Валле, але некритично. Також передаю привіт HBO і їх політиці доступу до контенту. Поза Україною (де я користуюся oll.tv, хоч і маю до них купу претензій) дивитися їх серіали легально неможливо, як би не хотілося.

Square Enix тим часом на Е3 представили гру про «Месників». Виглядає непогано, але сюжет про вигнання героїв трохи смердить нафталіном.

https://youtu.be/LDBojdBAjXU
Marvel’s Avengers: A-Day | Official Trailer E3 2019
Play the Beta first on PS4. Pre-Order for Beta Access at playavengers.games/E3Trailer-YT ► Subscribe to Marvel: http://bit.ly/WeO3YJ Marvel’s Avengers begins...


Дожились до того, що ПриватБанк тепер виплачує дивіденти державі. У розмірі 11,5 мільярдів гривень. Десь хапається за серце один фанат дефолтів.

Хоч якісь хороші новини у цьому царстві мороку.


Тим часом Е3 продовжується, про TES VI нічого не згадали, але зате Bethesda представила свій сервіс для стрімінгу ігр. Схожу технологію представляв і Microsoft, також свої напрацювання раніше представляли Google і Sony. Тож можна без жодних роздумів говорити, що світ рухається у сторону хмарного геймінгу.

Щоправда не зрозуміло, як можна грати «де завгодно» коли у тебе під рукою немає консолі, а гра, наприклад, не портована на ПК. Та й чесно скажу, пробував грати за допомогою віддаленого дисплею на PS (це коли можна підключити джойстик до ноута і грати ніби як з нього) — не те.

Крім того, не варто забувати, що більшість тайтлів вимагають сісти і зануритися в гру, а не тупити в телефон 20 хвилин у метро. Коротше кажучи, схема мені не до кінця зрозуміла.

P.S. трейлер Doom Eternal виглядає дуже дико ( in a good way): https://youtu.be/2HOClc6Svg4
DOOM Eternal – Official E3 Story Trailer
Raze Hell. DOOM Eternal launches on 11.22.19. Watch the all-new Story Trailer for DOOM Eternal, the much-anticipated sequel to DOOM (2016). DOOM Eternal puts...


Поки космічні кораблі бороздять вот ето вот всьо, Кіану Рівз знову заліз у кіберпанк. Цього разу у «Кіберпанк 2077». І не муляє ж йому досвід «Джоні Мнемоніка».

Як би там не було, а гра вийде у квітні 2020-го. Я тим часом поклав око на нову гру по «Зоряних війнах» (через любов до Force Unleashed) і з підозрою ставлюся до нового Xbox. Власне, до PS5 у мене ті самі підозри. Поки надто мало конкретики.

Вночі Bethesda може щось розповість про новий ES VI, а взагалі у мені плаче фанбой Sony, які на Е3 не приїхали.

https://youtu.be/LembwKDo1Dk
Cyberpunk 2077 — Official Cinematic Trailer | E3 2019
Mark your calendars — Cyberpunk 2077, the open-world, action-adventure story from CD PROJEKT RED, is coming to Xbox One, PS4 and PC April 16th, 2020. For eve...


До написаного вище.

Перестаньте об’єднувати людей у «сторонників ПП», які бризкають жовчу на «Голос», бо відєтє лі, вони на одному електоральному полі.

Просто змиріться, що навіть найекспертніший список буде включати людей, що не подобаються всім. Мені он Святослав Іванович останні 14 років не подобається і з його нинішньою риторикою і поведінкою він цілком нагадує чувака, що так впевнений у своїй правоті, що може й партію з середини розвалити. Так сказать, частково по стопах Ющенка піти.

Але я так думаю не через те, що «Голос» — то не «Демсокира». А тому що Вакарчук пафосний самозакоханий кєнт і поки не міняється.


Ой, дивіться, та це ж партсписки!

Дуже сподіваюся, що дискусія про особистостей затримається на довше і не перейде у звичне русло «за партію в цілому». Якщо у цивілізованому світі прийнято відштовхуватися від ідеології при голосуванні, то у нас завжди відштовхувались від окремої персони, яка уособлювала партію. Дебільний і неадекватний підхід, яким керувалося дуже багато народу включно зі мною («Свобода», «Свобода», чорти б її вхопили!).

Варто пам’ятати, що голос за партію проводить у ВР не стадо під керівництвом пастуха, а незалежних людей із власними інтересами. (все вищенаписане вважати недійсним у разі прийняття імперативного мандата. Тоді всі голосуватимуть як «партія» скаже)

Тому при виборі партії керуватися варто у першу чергу кількістю людей у списках, яких ви хочете бачити в парламенті. І не забувати, що критика окремих кандидатів — це не критика партії. І навпаки.


Щоб не здавалося, що я тут лише для того, щоб штовхати високопарні думки про майбутнє держави — з дружиною відкрили для себе Five Guys. Це американська доволі молода мережа бургерних і у них шикарні бургери.

На відміну від популярних фастфудів, тут дуже маленьке меню і бургери, які ти сам збираєш (можна навіть без булки). А ще у них дуже крута картопля фрі — її попередньо не заморожують, тому це реально просто смажена картопля. І вона смачна навіть коли холодна.

Коротше, я не розкажу краще, ніж цей чувак: https://youtu.be/DcJFdCmN98s
OH MY DAYUM ft. Daym Drops
the track on itunes- https://itunes.apple.com/us/album/oh-my-dayum-single/id553920419 (it's also streaming everywhere, even spotify & your grandmom's house) ...


І трішки більше про «Голос».

Оскільки «Демократична сокира» не йде на вибори списком, то голос мій, вірогідніше за все, відійде саме Святославу Івановичу і компанії.

З позитивних моментів — я бачу в списках дуже багато цікавих та крутих людей, які знають і вміють як робити свою справу. Окремо радий присутністю в списках Притули. Оскільки Зеленський набагато менше звертає увагу на фейсбук і не надто приділяє увагу бурям в соцмережі, нам потрібні люди у ВР, які б послідовно ретранслювали проукраїнську позицію. Сергій, який з початку війни волонтерить, якраз хороший варіант.

Що стосується негативу — робота у ВР доволі специфічна і до неї потрібно бути готовим. Для того, щоб змінити систему, сидячи в парламенті, потрібно вміти йти на компроміси, вперто продавлювати ідеї і не впадати у відчай. А до цього попередній успішний соціальний чи комерційний досвід не готує. У нас вже був досвід «Самопомочі», де навіть нові обличчя встигли швидко зашкваритися через відсутність досвіду.

Сподіваюсь, ці хлопці і дівчата усвідомлюють куди йдуть.


З українського.

Святослав Іванович, ми всі знаємо, що ви суперахуєнний і «сам Вакарчук», але з таким підходом нормальну партію не побудуєте.

Незашкварені люди — це звичайно дуже добре, але не дуже ефективно. Хочеться все ж ефективності, а не «я іду в це болото у білому пальто і ви дурні, якщо думаєте, що я його замащу».




У фейсбуці багато хто зі знайомих вражається підтримкою, яку в Росії отримав журналіст Голунов.

Але... російські медіа, які зараз шоковано роздувають бурю — де ви були останні сім років. Не бачили що відбувається? Чи думали, що показова «нейтральність» і спроба працювати закриваючи очі на откровенне охуївання влади ніяк вам не оминеться?

От вам показовий твіт від опального і опозиційного Дані Поперечного (який мені часом навіть імпонує). Тобто коли справи відкриваються проти невинних людей, за яких вступилися НЕ АБСОЛЮТНО ВСІ і вони НЕ ТАК ЯВНО сфабриковані, то все ок?

Що ж, удачі вам з таким підходом.

20 last posts shown.

70

subscribers
Channel statistics