Львівський медієвістичний клуб


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Вітаємо на каналі Львівського медієвіст. клубу!
Це організація юних науковців, які займаються періодом середніх віків та дотичними до нього темами.
Сайт клубу: https://lvivmedievalclub.wordpress.com/
Facebook: https://www.facebook.com/lvivmedievalclub/

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Трохи галантності від трубадура XIII століття, Амана де Ескаса:

"Постійно тримайтесь осторонь від дурнуватих людей та уникайте злісних слів. Якщо Ви хочете бути у вищому світі, то будьте щедрі, великодушні, та постійно говоріть про придворні речі. Якщо ж Вам не вистачає грошей на придбання красивого одягу, стежте за тим, аби Ваші одежі завжди перебували в ідеальній чистоті, особливо туфлі, пояс і кинджал - немає нічого більш привабливого, аби надати Вам вигляд придворного."


#мілітарна_історія #XIV_XVІ_ст_пізнє_середньовіччя #франція

В сьогоднішньому матеріалі з класичної, здавалось би теми - історичного портрету Жанни Д'Арк, буде короткий аналіз відносин Християнської Церкви із політичною владою, відповідь на питання “Чи може святий бути патріотом?”, та проілюстровано етнічну еволюцію французів у V-XIV ст.

https://cutt.ly/ijjznvf


#кінематограф

Стародавній Рим в літературі та кінематографі висвітлювався неодноразово. У різний час висвітлювалися різні епохи: війна з Ганнібалом, епоха Цезаря, правління Августа, військові кампанії Траяна, загибель IX Іспанського легіону.

Виходили та виходять у світ роботи різного змістового наповнення та якості. До якої категорії х них належить фільм «Орел дев’ятого легіону» 2011 р., знятий за однойменним твором С. Розмері?Спробуємо відповісти за посиланням:

https://cutt.ly/9jhSpU7


Те, що турбувало нас усіх протягом року, тепер не має значення, бо завтра у цей світ прийде Ісус - для нашого порятунку.

З Різдвом Христовим усіх!


#мілітарна_історія, #зброя_та_озброєння

Сьогодні продовжуємо цикл, присвячений облоговій техніці. Мова піде про облогові башти, котрі більше відомі в Європі як "геліополіси", а в нас — як "гуляйполе" чи "гуляйгород".

Про весь цей зоопарк - за посиланням:

https://cutt.ly/xjd8J3m


#ХI_XIV_ст_класичне_середньовіччя, #франція

Франція на межі Х-ХІ ст. – королівство, в якому нещодавно усунули нащадків Карла Великого, та на престол тільки но взійшли представники нової, проте слабкої династії Капетингів. Землі, що входили в домен герцога Гуго Великого, не вдалось втримати в одних руках. Водночас, територіальні князі (цей французький термін використаний для означення найбільших герцогів та графів) посягають на володіння одне одного та боряться за вплив на монаршу династію. На боці нової династії – сакральний статус короля як помазаника Божого. Попри це, статус Капетингів на той час можна охарактеризувати тільки як “перші серед рівних”. Ця стаття – історія сімейних відносин другого короля з династії Роберта ІІ, з яким Франція увійшла в нове тисячоліття

https://cutt.ly/DjdTTrJ


#джерела_та_література, #британські_острови

Норманське завоювання – одна з ключових подій в історії середньовічної Англії, перетікання та результати якого продовжують приваблювати увагу дослідників та любителів і майже тисячу років тому. Достатньо сказати, що в результаті завоювання Вільгельмом, Англія стала об’єднана унією із Нормандією – що як змінило баланс сил у регіоні, так і стало в подальшому підставою для низки конфліктів із Францією, найбільшим серед яких була Столітня війна.Суперечності навколо співідношень, запозичень та успадкування англо-саксонської та англо-норманської культур, а також впливу завоювання на знать та суспільство тривають не одне століття.

https://cutt.ly/5ja1FoD


#мілітарна_історія, #зброя_та_озброєння

Протягом доби Античності і Середньовіччя таран залишався одним із найефективніших облогових засобів. Як і у випадку інших масових знарядь, таку тенденцію можна пояснити простотою конструкції (яка, щоправда, в процесі еволюції також зазнала кількох суттєвих модифікацій) і швидкістю спорудження за наявності необхідних матеріалів. Детальніше:

https://cutt.ly/2jaCDXb


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #італійський_чобіток

Сьогоднішній день починаємо з відомої всім байки про "Папессу Іоанну" (чи як там ті фемінітиви утворюються, поправте, як не так мову викривили - мали варіанти "Папка/Папиця/Папуаска"), жінку, яка нібито керувала Католицькою церквою в IX ст. Розберемось, скільки там правди, а скільки брехні.

Останньої, звичайно, більше.
https://cutt.ly/njaiFwp


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #балтійський_регіон, #язичницький_світ, #мілітарна_історія

Частина 2:

Встановлене королем Генріхом Птахоловом більш-менш міцне панування над племенами полабських слов’ян забезпечило простір для проведення східної політики вже його наступниками. Проте недоліки утримання цих терен виключно військовим способом одразу ж проявили себе по його смерті у 936 р., адже з цього часу починається перша спроба цих племен позбутись обтяжливої залежності від саксів:

https://cutt.ly/wjpgzHD


#ХI_XIV_ст_класичне_середньовіччя, #піренейський_півострів

Любов, як вам напевно відомо - страшна сила. А вже якщо трапляється вона з коронованою особою, то тут можуть вийти і трагічні речі. Ось взяти Інес де Кастро, нібито короновану вже після смерті...

https://lvivmedievalclub.wordpress.com/2021/01/03/особливості-посмертної-коронації-на/


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #рефлексія

Темні віки. Період, який почався із падіння Риму, й завершився відродженням Імперії Заходу Карлом Великим. Час, коли антична цивілізація остаточно відійшла в небуття. Варварський світ переміг і світло цивілізації погасло, люблять ще казати. Люблять ще забувати про римлян східних.

І якщо культура була спільним знаменником Риму, то що її змінило в Середні віки? Спробуємо відповісти нижче:

https://cutt.ly/ojow2S2


#мілітарна_історія, #зброя_та_озброєння

Опрацьовуючи комплекс облогової стінобитної техніки, крім тарана варто згадати і бурав. Інформації про нього в джерелах та історіографії є набагато менше, що поширено вузьким спектром його використання та термінологічною плутаниною. На сьогодні дослідникам відомо про два типи буравів, описаних ще античними інженерами. Аби з’ясувати, як виглядав цей стінобитний механізм, проаналізуємо їх нижче.

https://lvivmedievalclub.wordpress.com/2020/03/22/16464/


#мілітарна_історія, #зброя_та_озброєння

Через простоту конструкції та швидкість побудови штурмова драбина була наймасовішим облоговим знаряддям. Ми її зустрічатимемо і в Давньому Єгипті, і в Античності, і протягом Середньовіччя.

Що вже й казати, Хрестові походи виключенням не стали...

https://cutt.ly/VjiC6mX


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #балтійський_регіон, #язичницький_світ, #мілітарна_історія

Частина 1:

Якщо поглянемо на сучасну північно-східну Німеччину (федеральні землі Саксонія, Бранденбург і Мекленбург-Поммеранія), то нам навряд буде здаватись (без попередніх знань), що там колись жили слов'яни.

Загалом, війни між ними та сусідніми саксами у межиріччі Ельби та Одеру були нерідкісним явищем, втім з Х ст. число цих слов’ян планомірно почало вкорочуватись . З чого цей процес почався та що це за війни такі були — відповідь за посиланням:

https://cutt.ly/qjiZxUw


#ХI_XIV_ст_класичне_середньовіччя, #британські_острови, #мілітарна_історія

В історії Англії є сторінка, яка й досі не дуже відома на пострадянських просторах - Громадянська війна 1135-1154 рр. Чим вона цікава? Лише декілька разів сторони зходились у сутичках.

Нижче, мова піде про одну із них:

https://cutt.ly/0juBmxU


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #візантія, #схід, #кочові_народи

Всі ми, хоч краєм вуха, знаємо - Рим воював із кимось на Сході. Так було з Парфією, потім - із Персією Сасанідів. Одним словом, це протистояння тривало століттями, і торкалось всіх сфер існування держав супротивників, вкупі з економікою.

А саме ці відносини дуже корелюються з проблемою північних варварів - тюрків. Ці кочовики на середину VI ст. вже мали свою власну державу на Південному Алтаї і претендували на дружні й союзні взаємини з ромеями. Вони переслідували, в першу чергу, власні економічні інтереси...

https://cutt.ly/gjuBnmk


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #балкани, #візантія

Перше Болгарське царство виникло, як і більшість кочових політій, завдяки експансії. В даному випадку, завоювання проводились в бік Імперії Ромеїв - якщо не світової, то принаймні регіональної держави станом на Х ст. Як болгарам приходилось освоюватись? Як вони живуть на Балканах досі?

Відповіді на ці та інші питання - за посиланням:

https://cutt.ly/ojuBvMI


#джерела_та_література, #шиза_медієвістики

Середні віки хоч і подарували нам немало нових літературних жанрів, але й були комічні випадки. Замітка про "прекрасність" середновічної літератури:

https://cutt.ly/fjuBkUA


#V_ХI_ст_раннє_середньовіччя, #візантія, #біографії

Немало людей чуло про славного чоловіка, якого звали Юстиніаном - адже його заслугою була спроба відновлення Римської імперії в колишніх кордонах. Однак, мало хто чув про Юстиніана під номером 2.

Він теж був енергійним хлопцем, але пальнутим на голову... Далі за посиланням:

https://cutt.ly/4juBgpH

20 last posts shown.

67

subscribers
Channel statistics