Фронт вимагає негайного закриття нагальних потреб тут і зараз. Одна з цих потреб - автономне енергозабезпечення. Разом з генераторами широко використовуються зарядні станції. Сучасний ринок за адекватні гроші у 99 % випадків пропонує нам моделі, які чудово підходять для цивільного життя, але під час експлуатації на фронті виникають суттєві нюанси. Саме тому поряд з відомими Екофлоу, Блюетті та іншими брендами у військових можна побачити зарядні станції української збірки. І найпоширеніше питання, яке чує український виробник - а чому ваші зарядні кращі для фронту за всесвітньо відомі торгові марки?
«Сонце для армії» - один з таких виробників, який з початку повномасштабки почав виготовляти зарядні станції виключно під запит бійців, доопрацьовуючи конструкцію згідно з відгуками під час експлуатації. На сьогодні вони виробляють дві основні моделі - 700 Compact Pro та 1400 Compact Pro. Так чому самі ці станції, а не Екофлоу або Блюетті, обирають бійці?
1) В умовах фронту механічні пошкодження при пересуванні, обстрілах та з інших причин - звичайна справа. Ремонт Екофлоу або Блюетті виходить недешевим, бо, умовно кажучи, зарядна станція для цивільного зроблена одним блоком, і якщо якась частина конструкції виходить з ладу, то дуже часто треба замінити великий блок деталей разом, а не окремо. Це звичайно впливає на ціну. Інженери «Сонце для армії» зробили таку конструкцію, щоб заміна відбувалась малими блоками, що суттєво знижує як вартість, так і час ремонту. Це надважливо для бійців, які майже завжди ремонтують зарядні станції за свої. Також, на відміну від «цивільних станцій», які йдуть у пластику ззовні, усі станції Compact Pro від «Сонце для армії» мають міцні металеві корпуси, що захищають станцію від зовнішніх пошкоджень (навіть після «прильотів» або осколкових пошкоджень станції часто продовжують працювати). Кожна станція комплектується міцною сумкою для перенесення, що надзвичайно важливо під час швидкої зміни позицій. Водночас вона захищає станцію від пилу, механічних пошкоджень, а всі дроти надійно зберігаються у спеціальних кишенях.
2) Дуже важлива частина конструкції - інвертор, який виготовляється спеціально на замовлення цього виробника, за кресленнями інженерів проєкту «Сонце для армії». Це дозволяє отримати надійний та якісний ключовий елемент зарядної станції, який дає чисту синусоїду, що дозволяє без проблем підключати зокрема медичну техніку на стабпункті. А також досягти максимальної ефективності заряджання при підключенні до пристрою майже будь-якої сонячної панелі.
3) Також більшість «цивільних» станцій мають зручну для домашнього використання режим «Bypass»: тобто, коли у вас дома є електрика, то вона напряму передається на увімкнений прилад, а акумулятор зарядної станції заряджається в цей час окремо. Але яка ж проблема виникає під час використання таких станцій на фронті? На ЛБЗ або у прифронтовій зоні стан енергозабепечення, зі зрозумілих причин, набагато гірший. І такий варіант роботи підвищує ризики працездатності обладнання, яке може врятувати життя бійцю. Тому в зарядній станції українського виробництва, при підключенні до мережі, електрика спочатку йде через інвертор, і потім перетворюється на стабільні та чисті 220В.
4) «Чому використовуються літій-іонні батареї, а не полімерні, наприклад? Вони ж можуть ”вибухнути”...» Скажімо так: вибухнути може будь-що. Питання в статистиці. Теоретично вибухнути може і двигун, або паливний бак - але ж від цього бійці не відмовляються купувати на фронт корчі. Літій-іонні батареї при меншій вазі мають більшу ємність - це дуже важливо, коли ти все своє несеш у руках і рахуєш кожен грам. Ну й додам, що за три роки, при 5000+ вироблених станцій, у виробника, жодного зафіксованого подібного інциденту. Також усі батареї тестуються на етапі збирання. Загалом, якщо користуватися станцією відповідно до інструкцій, прилад буде працювати роками.