ТГК Просвіта ІФНМУ


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Анкета для вступу в нашу організацію🤍
https://forms.gle/jokFVJQvETvKh3L28

Related channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter




🗓️26 вересня в самому серці Івано-Франківська відбулася захоплююча квест-подія, організована студентською організацією "Просвіта". Ця подія стала чудовою нагодою для молоді відкрити для себе багатство історичної та культурної спадщини міста, а також зануритися у його неповторну атмосферу.

👥Учасники мали змогу випробувати свої знання та навички в пошуках підказок, які проводили їх через найцікавіші куточки міста. Маршрут включав відвідування як відомих історичних пам'яток, так і затишних кав’ярень з унікальним колоритом, де можна було насолодитися ароматною кавою. Окрім того, завдання квесту передбачали відвідування сучасних спортзалів, що стали популярними місцями для молоді.

🫂Цей захід об’єднав студентів навколо пізнання рідного міста через гру та командну роботу. Завдяки такому формату учасники не лише змагалися, але й отримали можливість краще пізнати культурні та соціальні аспекти Івано-Франківська. Квест подарував масу емоцій, згуртував командний дух та став ще однією яскравою подією в житті Івано-Франківського національного медичного університету.🏥
💙💛


Video is unavailable for watching
Show in Telegram




Цей вид спорту має величезний вплив на культуру та суспільство. Він сприяє здоровому способу життя, соціальній інтеграції та вихованню молоді. Він є інструментом для розвитку міжнародних відносин та взаєморозуміння між народами…

Так-так, сьогодні ми поговоримо про ФУТБОЛ⚽️🖤

Футбол, або соккер, є найпопулярнішим видом спорту у світі. Грається двома командами по 11 гравців на прямокутному полі з воротами на кожному кінці. Мета гри - забити м’яч у ворота суперника, використовуючи ноги, голову або інші частини тіла, крім рук.
Мініфутбол, або футзал, є різновидом футболу, який грається в залі на меншому полі з командами по 5 гравців. Гра швидша і технічніша, з акцентом на контроль м’яча та швидкі рішення.

🔥Студенти ІФНМУ завжди були зацікавлені у грі в футбол, оскільки це не лише спосіб підтримувати фізичну форму, але й можливість розвивати командні навички, знімати стрес та знаходити нових друзів. У нашому закладі щорічно проводяться традиційні турніри та розіграші Кубку з футболу та міні-футболу на базі кафедри фізичного виховання, спортивної медицини та ерготерапії за підтримки ректорату, керівництва кафедри та Студентського парламенту ІФНМУ.🔥
З повагою,організація Просвіта ІФНМУ💙💛




Не пропустіть! 26 вересня Просвіта ІФНМУ організовує квест. Запрошує вашу команду взяти участь.Обіцяємо вам море 🌊позитивних емоцій, інтелектуальний розвиток та просто цікаво проведений час. А для переможців ми підготували цікаві призи!!! Чекаємо саме на Вас💙💛
Форма для реєстрації твоєї команди 👇🏼
https://docs.google.com/forms/d/1soz7ZLghZNfe1tTyBcBlznisMljvyx69PD6J-Vow89E/edit?usp=drivesdk


👩🏽‍💻Шановні читачі, сьогодні хочемо розповісти вам про значення та історію слова «культура». Культура- сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил усередині соціуму для його збереження та гармонізації.
Саме слово походить з латинської мови та в перекладі означає обробка, догляд, поліпшення. Вперше згадка цього слова була зафіксована в праці Марка Порція Катона Старшого  «De agri cultura», присвяченій турботам землевласника, який обробляв землю з використанням рабської праці. Турботи відповідали духові часу: автор рекомендував утримувати рабів надголодь, завантажувати їх роботою без міри, щоб втримати від крадіжки і легковажних занять. Господареві наказувалося бути скупим і обачним, не впадати в надмірності і нікому не довіряти. При цьому стосовно землі Катон писав не просто про технічну обробку ділянки, а й специфічне, духовне ставлення до неї.
📖Трішки перенесемось в часі. 18 століття: згідно з висновками лінгвістів слово «культура» стало окремою, самостійною лексичною одиницею, означаючи обізнаність, освіченість, вихованість — все те, що і зараз ототожнюють з культурністю. Як його синонім, використовувалося також поняття «цивілізація». За останні три сторіччя латинське слово увійшло у всі європейські мови, набуло універсального значення, перетворилося на філософське поняття і стало об'єктом наукових досліджень.
Тож спробуймо дутальніше розібрати всі аспекти цього прекрасного слова. Сутність кожної конкретної культури розкривається в її явищах (артефактах). Сутністю культури як фундаментальної категорії є результати людської діяльності та сама діяльність.
Ми можемо виділити декілька складових людської культури- духовну, соціальну, фізичну, матеріальну. 
Розповімо про дві з них.
⛪️Духовна складова: 
Цей вид культури залежить від світосприйняття людини, від її моральних цінностей та потреб. В ході еволюції людина вчилась задовольняти свої бажання, але тільки через багато поколінь вона навчилась робити це, не завдаючи шкоди своєму оточенню. Духовне освоєння реальності здійснюється в філософії, психології, релігії, політиці та моралі. Український вчений О. М. Костенко сформулював так звану натуралістичну концепцію «культури людини»: «Культура людини — це міра узгодженості волі і свідомості людини із законами Матері-Природи».
Матеріальна культура:
Перетворення природних матеріалів і енергії відповідно до людських цілей, створення штучного середовища проживання. Матеріальна культура допомагає нам розвивати свої можливості та можливості навколишнього середовища. Такі елементи як будівлі, транспортні засоби, нові породи тварин та сорти рослин є невідʼємною складовою нашого життя. 
🧩Отже, культура- сукупність знань, вірувань, цінностей, правил. Це ставлення до людей та природи. Це історичні артефакти, які повʼязують теперішній світ з минулим. Це традиції наших предків, які передаються і досі. Слід зауважити, що в кожної нації є своя культура і це чудово. Особливості, які відрізняють українців від італійців чи поляків від естонців, прекрасні. Тож не забувайте культурну спадщину України і тоді вона розквітне ще більше. На все добре 👋🏾 
З повагою,організація Просвіта ІФНМУ💙💛
 




🎉Вікторину завершено! Дякуємо всім, хто був активним, шоколадка чекає на свого переможця!


Цей чоловік викрадав трупи з шибениці, водив церкву навколо пальця та регулярно шокував наукову спільноту. Його обговорювали папи, королі та імператори. Він є батьком сучасної анатомії. Про кого ж йде мова?
Poll
  •   Гіппократ
  •   Алкмеон Кротонський
  •   Клавдій Гелен
  •   Андреас Везалій
20 votes


Кровопускання було одним із найпопулярніших методів лікування протягом тисячоліть. Який із наступних засобів використовувався для проведення цієї процедури в Середньовіччі?
Poll
  •   Ланцет
  •   Скальпель
  •   Шампур
  •   Сакс
19 votes


Єдина офіцерка в армії УНР, військова медикиня. Симон Петлюра казав про неї: "Лікар ... визначилась за час боротьби за Українську незалежність цілковитою відданістю справі і визначним героїзмом". Мова йде про?
Poll
  •   Олена Степанів
  •   Ганка Дмитерко
  •   Христина Сушко
  •   Ольга Підвисоцька
20 votes


Де з'явились перші зубні протези?
Poll
  •   Індія
  •   Китай
  •   Європа
  •   Єгипет
19 votes


" ...Щастя тепер купувалося за пенні та містилося у кишені жилету". "...Я не тільки не відчуваю задоволення від читання, а ледве витерплюю його... Зміни в моїх сновидіннях супроводжувались такою глибокою тривогою." Про що саме говорить Томас де Квінсі?
Poll
  •   Кодеїн
  •   Опіум
  •   Морфін
  •   Анальгін
21 votes


Коли і де виникла пластична хірургія?
Poll
  •   17 ст., в епоху Просвітництва, Європа
  •   16 ст. до н.е., Стародавній Єгипет
  •   2 ст., Римська Імперія
  •   5 ст. до н.е., Індія та Китай
24 votes


Чи завжди білий халат вважався мундиром лікарів
Poll
  •   Так
  •   Ні
31 votes


💡Примітка: щоб дізнатись пояснення - натисніть на символ, що знаходиться з правого боку від питання після відповіді. Перший, хто відповість на всі питання правильно — отримає приз у вигляді шоколадки. Надсилати докази: @asphdllx


📚Скіфи - це кочовий народ, якому зовсім не сиділося на місці. Тому вони раз за разом переміщалися на зовсім неосвоєні території, де не було потрібних умов для їхнього комфортного життя. Тож, дотримуватися гігієни було вкрай важко. Та все ж, їм вдавалося наводити чистоту не тільки на стоянках, а й у власному тілі.
Також скіфи - войовничий народ і уникнути травм їм геть не вдавалося. Допомагали воїнам з травмами - ворожбити(люди, які зверталися до богів) та лікарі-знахарі.
-лікар Токсаріс - його порівнювали з Асклепіадом, та захоплювалися ним не тільки через його медичні здібності, а й ораторські.
-Анохоріс - лікар, якого греки занесли до сімох мудреців світу, за його знання в медицині.
Звичайно, що Токсаріс і Анохоріс мали своїх учнів, які і надалі продовжували їх справу.


Як думаєте, чи стали вони першими лікарями на теренах України? 

Пориньмо в історію медицини та перевіримо, як добре ви знаєтесь на ній! Нижче на вас чекає вікторина, тому приєднуйтесь і дізнавайтесь багато нового!


20.09 Просвіта ІФНМУ хоче привітати вас з Міжнародним днем студентського спорту! ⛹🏻‍♂️🫶🏻
Міжнародний день студентського спорту, який відзначається 20 вересня, був започаткований ЮНЕСКО та Міжнародною федерацією університетського спорту (FISU) у 2016 році.

Для студентів ІФНМУ цей день має особливе значення!

⚽️Спорт - це засіб для спокійного та здорового життя. Він впливає на самопочуття, підвищує імунітет та зміцнює організм. Регулярні тренування допомагають покращувати настрій, сон, роботу серцево-судинної системи, зменшувати ризик розвитку захворювань та знижувати рівень стресу (що так необхідно для студента після пар).
⚽️Спорт – це шлях до успіху. Зазвичай спортсмени мають високу самодисципліну, хорошу концентрацію, наполегливість та цілеспрямованість, якими потім можуть користуватись у будь-якій сфері діяльності. А під час різних спортивних заходів ще й розвивають лідерські якості та уміння працювати в команді.

Завдяки спорту студент продовжує бути активним членом глобального суспільства.💙💛

20 last posts shown.

87

subscribers
Channel statistics