Валерій Пузік


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


вірші, проза, живопис, книги, кіно

Related channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Одна з ілюстрацій до майбутньої поетичної збірки Сергія Рубніковича.


Ця проза відкриває портал в інший світ. Вона перегукується за настроєм із «[dasein: оборона присутності]» Ярини Чорногуз, адже переносить читача в абсолютно інший досвід і світовідчуття. Хоч література і дає змогу зрозуміти немислиме, тут ти відчуваєш прірву між досвідом цивільних і військових.

Лінк на матеріал:
https://chytomo.com/ukrainska-proza-2024-roku-vybir-chytomo/


Українська проза 2024 року — вибір Читомо

09.12.2024

Валерій Пузік. Мисливці за щастям — Vivat, 2024. — 208 с.
 
Проза з війни — це поєднання документалістики й художності, коли, як читач, ти відчуваєш: усе створене глибоко закорінене в реальності та документує її. Але стиль цього документування завжди особливий.
 
Оповідання Пузіка — це уламки спостережень із життя його підрозділу. Вони моментальні й уривчасті: відчуваєш, що ці історії занотовуються тут і зараз, бо за мить від них може не залишитися нічого. Відчуваєш, як важливо для автора закарбувати ці миті, адже ніхто не знає, чи буде ще час. А сам автор в «Мисливцях за щастям» чітко відділяє себе від воєнного мистецтва, яке створюють цивільні для цивільних, щоб розповідати воєнні жахастики. Він говорить, що пише з бажання залишити пам’ять по собі, з жаги змальовувати саме життя, а не руйнацію війни. 
 


Анотація до книги:

Валерій Пузік (1987) — письменник, художник, молодший сержант ЗСУ. У 2015-му був добровольцем в ДУК ПС, у 2022-му — поповнив лави ЗСУ. Тож формат його творчості суттєво змінився: пише короткі прозові твори, малює на кришках з ящиків від боєприпасів.
У виданні «Південний пейзаж» органічно поєднано тексти та живописні роботи-настрої, написані автором упродовж трьох років служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях. Валерій відмовився від традиційного зображення реальних об'єктів, фігур та перспективи на користь геометричних форм, кольорів, ритміки, ліній і текстур. Малює переважно пейзажі, інколи абстракції, портрети, поєднує тексти українських поетів і свої малюнки. Перші роботи дарував волонтерам, віддавав на аукціони для потреб ЗСУ. Згодом ними зацікавилися куратори українських галерей. Нині картини воїна є в 16 країнах світу.
Раніше у видавництві «Фоліо» вийшла книжка автора «Метелик і танк».


Готуємо до друку "Південний пейзаж". Зробив для книжки декілька варіантів обкладинки.

Який найкращий?




Forward from: #ФРОНТМЕНИ
Читайте, цікавтесь, шануйте авторів і особливо тих, хто нас захищає у війську при житті як заповідає Валерій Пузік. Принагідно нагадуємо що краще не лише словом, а ділом - замовляйте антологію мілітарної поезії #ФРОНТМЕНИ по акційній ціні на сайті: https://books333.com.ua/product/book/


Forward from: Лабораторія
Привіт, сонце!

Спимо в окопах. Піддони в два яруси. Під ранок холодно. Дощ залив усе. Води місцями по коліна.

Сьогодні тихо.

Мережі майже немає. Доводиться ходити в поле й ловити зв’язок.

Уривками доходять новини про успіхи ЗСУ. Хлопці радіють. Хлопці плачуть. Рідні розказують хлопцям про втрати. Загинув друг, загинув сусід, загинув родич. Інколи телефонують із госпіталю. Немає руки. Вибите око. Нога не рухається. Хребет збирають.

Постійно думаю про цих людей на вулицях після перемоги. Скільки травм, скільки скалічених доль, вже і ще буде. Ціна занадто висока.

Я не знаю, що і як буде з нами далі. Нічого не знаю.

Ми жартуємо про смерть. Сміємося з неї. Відганяємо думки про її реальну присутність поруч.

Ми живі. Усі хочуть перемоги й додому.

—  «З любов'ю, тато», Валерій Пузік

З Днем Збройних Сил України!🇺🇦

Дякуємо вам 🙏


Forward from: Іван💙
Video is unavailable for watching
Show in Telegram


Фрагмент читки п'єси "Привиди у гілках" на сцені Національного Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса.


Video is unavailable for watching
Show in Telegram
Там, де...


Forward from: Книгарка Vivat 💚
Книжки, написані авторами-військовими

▪️ «Битись не можна відступити» Павло Белянський — книжка у фіналі Книга року ВВС-2024. Автор занурює у реальність жорсткої російсько-української війни. Це відверта й прониклива сповідь тих, хто не мав наміру бути військовим, але став на захист батьківщини із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну.

▪️ «Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу» Валерій Пузік — оповідки з фронту й деокупованих територій, які написав автор, аби навіки запечатати їх у світовій історії й показати, як злочини диктатора з кремля та його посіпак вплинули на Україну.

▪️ «Не твоє собаче діло» Мартин Якуб — кримінальний роман, у якому підіймаються соціальні теми: насильство над жінками, догхантерство, проблеми людей з інвалідністю.

▪️ «Більше нікому» Олег Бакулін і Анастасія Нікуліна — соціальний трилер. Раніше він був відомим художником, а сьогодні продає ліки для схуднення. Як це сталося? Чому його підозрюють у вбивстві неповнолітньої? Він відчуває провину за речі, які він не робив. Чи робив?

▪️ «Над прірвою в іржі» Павло Стех — автор здійснив мандрівку по периметру країни, задокументувавши реальність, у якій переплелись анекдоти про радянщину, контрабанда, горілка з томатним соком, галасливі діти, таксисти, панки, популярні пісні з 1990-х і, звісно, іржа як складник ландшафту приміських станцій, що тонкими нитками зшивають країну вздовж і впоперек.

▪️ «Дикий Захід Східної Європи» Павло Казарін — книжка отримала відзнаку Книга року ВВС-2022. Авторська хронологія новітньої української історії. Спроба підсумувати все, що нас змінило, і все, що лишилося незмінним.

▪️ «Битва за життя: щоденник 2022 року» Анатолій Дністровий — щоденник-хроніка наближення, початку і розгортання великої війни. Тут зафіксовані голоси військових, письменників, журналістів, політиків, науковців, жертв війни.

▪️ «Бабах на всю голову» Віталій Запека — перші чоловічі сльози, справжнє кохання, бувальщини та натуралістичні нариси з окопів Донеччини — про те, як у непростих обставинах українці зберігають людяність.


++

ці береги більше не з'єднують мости.
по обидва боки ріки стоять блокпости.
стоять солдати, броня і танки -
хмари повзуть повільно, наче готуються до атаки.

ти можеш далі нікуди не йти,
залишайся тут:
чисть зброю, набивай ріжки.
скоро прийде зима, скоро зникнуть сліди.
сніг перетворить усе на білий аркуш війни.

забувай про втому, холод і голод.
забувай про смерть й про те, що було колись.
забувай про страх, забувай про все.
залишайся тут:

більше немає куди іти.

2016




Forward from: Видавництво Білка
Перший наклад цієї книги згорів внаслідок російського удару по «Фактор-Друк» — його, як і людей з цієї книги, також опалило війною.

Це збірка інтерв'ю з українськими письменниками, які стали на захист країни або волонтерять.

Хоча дата отримання нового накладу ще уточнюється, замовити книгу можна тут.

24 інтервʼю:
Артем Чапай, Дмитро Крапивенко, Галина Крук, Анатолій Дністровий, Олексій Сінченко

Вікторія Амеліна, Андрій Любка, Богдан Коломійчук, Валерій Пузік, Петро Яценко, Ігор Мітров

Ярина Чорногуз, Катерина Міхаліцина, Євгенія Подобна

Максим Кривцов, Максим Скубенко, Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко

Павло Стех, Сергій Шебеліст, Павло Вишебаба, Дмитро Лазуткін

Леся Ганжа, Федір Шандор, Олександр Михед


Чотири картини на кришках з ящиків від мін 82-го калібру.

1. Біля моря
2. Два дерева
3. Жовтіє листя, жовтіють трави
4. Світанок над червонополем

Акрил
2024 рік

16 last posts shown.