Синови Сварога Бренд


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Удружење за неговање Европске културе

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


УСКОРО!


Пре 854 године, 1168. године пало је последње упориште вере наших предака, тврђава племена Рујана. Aркона, у којој се налазио храм посвећен Богу Световиду, на полуострву Риген, на обали Балтичког мора (данашња провинција Мекленбург - Померанија). Срушена је од стране Данаца и Саксонаца под вођством данског краља Валдемара и његовог саветника бискупа Абсалона и саксонског краља Хенрика, који су на њу кренули уз благослов римокатоличког свештенства и Папе. Под изговором крсташког рата, који је био само један од многих историјски врло слабо испраћених Вендских крсташких ратова, наши су рођаци са севера немилосрдно потлачени, германизовани, одвођени у ропство ради финансијске добити германских феудалаца и стављања непослушних Словена под њихов јарам, као што је био и случај са крсташким походима на "свету земљу".

Сматра се да се битка за Аркону одиграла на Видовдан, али је због проблема насталих променама календара и њиховим одступањем од изворне усклађености са природним циклусима тешко утврдити тачан датум. Сигурно је да се попут Косовског боја, одржала у периоду близу летње дугодневнице, чиме су обе битке добиле на додатној митолошкој снази, и зато ми на овај дан бирамо да јој се посветимо.

Ми у Синовима Сварога се не стидимо својих предака и наше пред-хришћанске прошлости, већ је поштујемо и негујемо јер сматрамо да историја нашег народа не почиње у 12. веку са Стефаном Немањом и да има доста тога вредног чиме треба да се поносимо. Наши преци као и њихови рођаци са севера били су велики ратници. Попут племена Рујана, Љутића, Бодрића, Хижана, Прекопјенаца и Вагријаца који су се борили до саме смрти и уништења њихове државе, тако су и наши преци на Косову пољу дали свој живот и државу за одбрану слободе против османлијских хорди. Ми би требало у том духу да се угледамо на њих и да не одустајемо од борбе ма колико она изгледала тешко и ма колико противник био бројчано јачи!

Слава Роду! Слава Херојима који су пали у одбрани Арконе!




На данашњи дан, 3. јула 965. године, кнез Свјатослав је покорио Хазарски Каганат, те осигурао источне границе Кијевске Рус'. 


Овај конфликт се може интерпретирати као борба за превласт над уносним трговачким путевима Волге, што потпада под модернистичку економизацију и релативизацију историје, где је сваки врли подухват сведен на похлепу. Иако не можемо до краја знати узроке овог сукоба, и иако су мотивације економске природе свакако били присутни, кнез Свјатослав је овим чином разорио једну државу трговаца, робова, и шпекуланата, те величанствено демонстрирао супериорност словенског ратничког етоса над пиљарском империјом Хазара.


На логоу нашег пројекта упадљиви су Сварогова звезда и перуника, осмишљени да представљају окренутост нашег рода ка Небу и Божанском, док Калајићев пентаграм срца фигурира као симбол Традиције, и поштовања дела учитеља Драгоша Калајића, чији је рад дао подстрек и идејно упориште оваквом подухвату

Осим рада на издавању одеће и осталог материјала, Синови Сварога ће се држати свог основног циља, односно промовисањем наше Индо-Европске културе, те се могу очекивати објаве посвећене разним појавама које чине срж Индо-Европске ратничке традиције, и њихових израза кроз историју до садашњег времена.


Синови Сварога су бренд заснован са циљем промоције европске културе и духовности. Као пројекат неколико ентузијаста дугорочно заинтересованих за историју и митологију старе Европе, дошло се до идеје да се кроз бренд одеће помогне да тај интерес поприми свој аутентични израз. Стубови рада Синова Сварога су Естетика, Култура, и Традиција. Сви саставни делови органски су повезани са циљем да сваки поспеши снагу другог. Кроз неговање европског смисла за Естетику, поредак и размеру, промовише се староевропска култура у вечној служби Традицији.

6 last posts shown.

92

subscribers
Channel statistics