Kultprosvit_mk


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Культура, історія, факти, проекти, art.

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Бузьке козацьке військо.
Замовити продукцію можете у нашому каналі в інстаграм https://www.instagram.com/p/CJRvctalH0r/?igshid=11jynx740o9l0


Рукоять Сарматського дзеркальця, знайдена на Миколаївщині. Поховання жериці датоване І ст.н.е. Було досліджене в с.Ковалівка (Миколаївська обл.), курган носив назву- Соколова могила #культпросвіт




Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram












Дмитро Яворницький в студії Фрідріха Дюрнбека (м.Миколаїв). Дякуємо Svet Lessa за віднайдену світлину, видатного дослідника козаччин.
Пост в фб https://www.facebook.com/100007385975839/posts/2802697893319716/?extid=3Q1OcZIW6DkZk59F&d=n

#культпросвіт


Фалєєв звичайно на цьому пабліку зайвий, але він шукає як до нас потрапити




Нам іноді закидають, ніби ми уникаємо тему Російської Імперії і натякають на намагання переписувати факти. По-перше ми не пишемо історію, а звертаємо увагу на факти, які не популярно бачити.

Так наприклад люба типова історія, до якої всі звикли, малює в уяві дворян- колонізаторів, прибувших будувати цивілізацію. Ми не кажемо що прийдешніх не було, але були і місцеві! На одного такого ми звернемо увагу, адже не можна казати про імперські часи та заплющувати очі на «корінних» назвемо так, особистостей, значимість яких, а головне статки і ролі зачасту викривленні з історії.

Сьогодні розглянемо родовід Сидора Білого – перший кошовий отаман Чорноморського козацького війська і на хвилиночку, предводитель дворянства Херсонського уїзду.

Предводитель дворянства обирався представниками всіх дворян уїзду, будучи виборним представником дворянського самоуправління. Тобто це не типово намальований в уяві «духовного малороса» голий-босий обездолений козак, образ якого використовували совки для підбурювання класової ворожнечі та постійного комплексу меншовартості, це не військовий кріпак. Наш чорноморський козак, в наших «исконно русских землях» загальнодержавний діяч!

Не відоме точне місце народження Сидора Білого, але його батько – Гнат Білий, мав статус поміщика в слободі Медеровка (біля села Піски Баштанського району), брати Іван та Антоній мали дворянські статуси.

Досить цікаві і діти кошового отамана: Олександр Сидорович (поміщик села Олександрівка ,Дніпровський уїзд Таврійської губернії, сучасна Василівка на Кінбурні) стан поміщика дістався і його сину Василю Олександровичу (с.Василівка Дніпровський уїзд Таврійської губернії, сучасне село на Кінбурні), Тимофій Сидорович (поміщик с.Гардоватка, Херсонський уїзд)- широка територія колишньої Бугогардівської паланки. Не менш цікава і донька Сидора Гнатовича- Марія Сидорівна біла, яка була одружена з Федором Сергійовичем Бредихіним, статус якого був як і в її батька, обраного дворянством уїзду.

Наш славний рід опинився поза центром уваги, адже мало вписувався в теорію по гнобленого народу, нащадки якого переймали у спадок дідівські кайдани, переймати ми повинні клейноди та розуміння хто в домі пан!


Увага! Губернатор Олександр Стаднік збирається затопити Бугогардовий острів (Бузький Гард). Про це повідомляється на сайті Миколаївської обласної адміністрації. Острів Гардовий, єдина зі зберігшихся спадщина війська Запорізького, ризикує бути затопленою в результаті підвищення рівня води Олександрівського водосховища.

Назва Олександрівського водосховища скоро буде осоціюватись з недолугим рішенням Олександра Стадніка, наслідки якого відчують усі!

На 1) фото острів Гардовий в незмінному стані. На острові була похідна козацька церква і безліч унікальних пам‘яток культури та археології. 2) фото залишки острову, який затопили під час незаконного підняття рівня води. 3) документ з сайту Миколаївської ОДА.






Можливо ви бачили ці ілюстрації в дитинстві, образи славетної козацької звитяги та степів українського причорномор‘я, втім ви наврядче знали, що їх автор народився в Очакові.

Десь в розвиненому місті ми би бачили ілюстрації Амвросія Ждахи на муралах, втім поки це лише фантазії. Амвросій Ждаха першим з українських художників, взявся за оформлення «Кобзаря» Т.Г. Шевченко, Миколаївщина має пишатись! #культпросвіт


На фото граф Панас Саксаганський (спр. прізвище Тобілевич) - уродженець села Кам‘яно-Костувате (Миколаївська область). Корифей українського театру, брат Івана Карпенко-Карого, Марії Садовської-Барілотті та Миколи Тобілевича. Походив з стародавнього шляхетського роду герба Трживдар.

Деякий час жив і в самому Миколаєві, будинок зберігся й по сей день, до недавнього часу на ньому була і пам‘ятна табличка.

Будинок розташований за адресою вул.Інженерна 2. #культпросвіт #миколаївщина #Миколаїв


1943 рік. Церемонія поховання бійців військово-морського флоту Німеччини на кладовищі у Миколаєві.

Найвідоміший німецький цвинтар в місті знаходився на території сучасної спортивної бази «Україна» по вул. Спортивній. Будівля на фоні зберіглася.

Паблік в fb: Старий Миколаїв у кольорі.



Показано 20 последних публикаций.

168

подписчиков
Статистика канала