Птахи України


Гео и язык канала: Весь мир, Русский
Категория: Картинки и фото


Перший український 🇺🇦 канал про птахів 🕊
Відео та фото птахів дикої природи, відзняті, в т.ч., особисто мною. Новини та цікавинки зі світу пернатих. Корисні поради та гумор.
По всім питанням пишіть мені ✍️ @Stentsel

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Весь мир, Русский
Статистика
Фильтр публикаций


Купаються манюньки 💖

🕊Птахи України


#пташиний_гумор

🕊Птахи України


🦎📕 Гекон середземноморський (Mediodactylus danilewskii) – ЗНИКАЮЧИЙ вид в Україні, який живе лише на Кримському півострові.

🗺🇺🇦 На нашій території мешкає 1 з 26 підвидів цього виду – гекон кримський і це єдиний корінний представник родини геконових в Україні. Він місцями зустрічається на вузькій смузі узбережжя на півдні Криму, що є північною межею його поширення у світі. Ховається в тріщинах у скелях, щілинах стін, порожнинах під корою дерев. Охоче заселяє руїни і житлові будівлі. У гори піднімається до висоти 680 метрів над рівнем моря.

Навесні активний переважно вдень, а влітку і восени – у вечірніх сутінках та вночі. Здатний витримувати високі температури та посушливі умови.

🥚 За рік відкладає 1–2 яйця.

🍽 Харчується павуками, дрібними комахами, багатоніжками та мокрицями.

⏳ Живе до 5 років.

Має досить дрібні розміри, досягаючи 10 сантиметрів завдовжки, з яких більше половини становить хвіст. Тіло струнке, зверху вкрите дрібною лускою, серед якої розташовані ряди кілюватих горбочків. Забарвлення криптичне – без чітких контурів і подібне за кольором до навколишнього середовища. Зверху сіре або бурувато-коричневе з поперечними М-подібними смугами. Черево біле або жовте. Хвіст знизу вохряний. Голова велика з виразними очима, що дають змогу йому відмінно бачити в темряві.

📕 Вже понад десять років українські герпетологи не мають змоги досліджувати гекона середземноморського через окупацію Кримського півострова росією. Відповідно достовірні дані про його популяцію відсутні. З 2009 року він мав статус зникаючого виду Червоної книги України та не втратив його за оновленим у 2021 році Переліком.

❗️Пам’ятаймо, що війна згубно впливає на всі живі організми, тому ми маємо піклуватися про навколишнє середовище навіть у цей непростий час.

Поширюйте цю інформацію, привертайте увагу до проблеми, розвінчуйте міфи і допомагайте врятувати життя наших лускатих друзів❗️

ℹ️ Інформаційна служба IERS

#плазуни

🕊Птахи України




Робочий зошит “Рік з кажанами”
виданий Українським центром реабілітації рукокрилих у співпраці з Українською природоохоронною групою.

Скачати зошит в електронному вигляді можна за посиланням.

Ми хочемо, щоб цей зошит став провідником у світ дикої природи та навчив дбати про неї, а також позбавив страху перед кажанами та забобонів, пов’язаними з ними. Він буде корисним для дітей та молоді, які прагнуть навчатись та дізнаватись про навколишній світ, а також дорослим та вихователям, які бажають розширити свої знання.

#рукокрилі

🕊Птахи України


Точно 😱

#пташиний_гумор

🕊Птахи України


Весела зима
Художниця Ольга Кваша (Львів)

#птахи_мистецтво

🕊Птахи України


У 1940-х німецький зоолог Густав Крамер помітив, що орієнтація птаха у клітці під час перелітного неспокою вказує на напрямок, у якому птах мігрує в природі.

Перші досліди вчених були низькотехнологічними та працемісткими: їм доводилося лежачі на землі спостерігати через прути кліток на власні очі на якій жердині сидить птах і у який бік дивиться.

Пізніше на жердини стали встановлювати мікроперемикачі, що дало можливість автоматично збирати ці дані. Але ці так звані клітки Крамера (на фото ☝️) були громіздкі й дороговартісні, тому їхнє застосування було обмеженим. До того ж, спостерігати можна було лише за кількома птахами одночасно, при чому лише в приміщенні, оскільки на вулиці через вологість повітря перемикачі виходили з ладу.

У 1960-х роках американський біолог Стів Емлєн, докторант Університету Мічігану, разом зі своїм батьком, вченим-орнітологом з Університету Вісконсину, розробили просту конструкцію орієнтаційної клітки.

Спочатку в середину клітки вони поклали до алюмінієвої воронки фільтрувальний папір, щоб птахи могли залишати на ньому свої сліди. Згодом вони прибрали фольгу, натомість поклавши в клітку штемпельну подушку з чорнилом. З подушки чорнило потрапляло на лапки птахів, і вони залишали сліди на папері.

Це дозволило точно й просто визначати орієнтацію птаха під час перелітного неспокою. Цей винахід допоміг довести, що напрямок руху при міграції принаймні у дрібних птахів визначається генетично.

#цікаве
#міграція

🕊Птахи України


ЗИМУЮЧІ СІРІ ЧАПЛІ НА ТУЗЛІВСЬКИХ ЛИМАНАХ

На водоймах узбережжя Чорного моря в Національний природний парк "Тузлівські лимани" зараз багато птахів зимує і серед них найбільш звичайні - сірі чаплі. Вони сидять по окраінам лиманів, або на дрібних озерцах піщаного пересипу біля очерету (зараз таких дрібних водоймищ багато після віднволення природнього водообміну між морем і лиманами
https://www.facebook.com/share/p/1bmsNb2EJs/).
За нашими спостереженнями, ловлять чаплі зараз дрібну рибку - камбалу глосу, невеличких розмірів кефаль, бичків, триголку колючу, атерину, яка ще затрималась і не мігрує на зимівлю у Чорне море.

Тузлівські лимани у такому нормальному екологічному стані як зараз, - з водообміном між морем і лиманами, підтримують успішну зимівлю не тільки сірих чапель, а багатьох видів птахів, які прилетіли до нас за тисячі км.
Автор Іван Русєв

#пернаті_новини

🕊Птахи України


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
Синичкам горобина явно не до смаку 😁

#лісова_годівничка

—————

🥑Підгодівля птахів
🐦‍⬛Оповідки про птахів
🧭 Навігація по каналу
✍️ Правила

🕊Птахи України


Красуня 👒💄👠

#пташиний_гумор

🕊Птахи України


Вам теж впоратися з тривогою допомагають думки про домашнього улюбленця? 😊

До речі, давно ви не показували своїх домашніх улюбленців 🥰 Чекаю на світлини в коментарях 👇

#пташиний_гумор

🕊Птахи України

420 0 0 12 42

Сучасна англійська художниця і монументаліст Lizzie Riches

#птахи_мистецтво

🕊Птахи України




#пташиний_гумор

🕊Птахи України



537 0 24 7 50

Репост из: Міндовкілля
Прем’єра! Вперше у об’єктиві камери фотопастки в нацпарку “Дермано-Острозький” — лось європейський

🦌Лось європейський — найбільший представник родини оленевих. Ці тварини населяють переважно лісові масиви та заболочені території, де знаходять для себе поживу й укриття.

🫎Лосі можуть досягати висоти до 2 метрів у холці, а їхня маса сягає 600 кг!

Цікаво, що попри свою величину, лосі добре плавають і можуть долати значні відстані навіть через водойми. Крім того, їхній слух і нюх настільки розвинені, що вони легко уникають небезпеки навіть у густих лісах.

🌳🌲Національний природний парк "Дермансько-Острозький" є важливим осередком збереження дикої природи. Саме тут унікальне поєднання лісів, боліт і заплав створює ідеальні умови для проживання лосів.

Показано 17 последних публикаций.