🦎📕 Гекон середземноморський (Mediodactylus danilewskii) – ЗНИКАЮЧИЙ вид в Україні, який живе лише на Кримському півострові.
🗺🇺🇦 На нашій території мешкає 1 з 26 підвидів цього виду – гекон кримський і це єдиний корінний представник родини геконових в Україні. Він місцями зустрічається на вузькій смузі узбережжя на півдні Криму, що є північною межею його поширення у світі. Ховається в тріщинах у скелях, щілинах стін, порожнинах під корою дерев. Охоче заселяє руїни і житлові будівлі. У гори піднімається до висоти 680 метрів над рівнем моря.
Навесні активний переважно вдень, а влітку і восени – у вечірніх сутінках та вночі. Здатний витримувати високі температури та посушливі умови.
🥚 За рік відкладає 1–2 яйця.
🍽 Харчується павуками, дрібними комахами, багатоніжками та мокрицями.
⏳ Живе до 5 років.
Має досить дрібні розміри, досягаючи 10 сантиметрів завдовжки, з яких більше половини становить хвіст. Тіло струнке, зверху вкрите дрібною лускою, серед якої розташовані ряди кілюватих горбочків. Забарвлення криптичне – без чітких контурів і подібне за кольором до навколишнього середовища. Зверху сіре або бурувато-коричневе з поперечними М-подібними смугами. Черево біле або жовте. Хвіст знизу вохряний. Голова велика з виразними очима, що дають змогу йому відмінно бачити в темряві.
📕 Вже понад десять років українські герпетологи не мають змоги досліджувати гекона середземноморського через окупацію Кримського півострова росією. Відповідно достовірні дані про його популяцію відсутні. З 2009 року він мав статус зникаючого виду Червоної книги України та не втратив його за оновленим у 2021 році Переліком.
❗️Пам’ятаймо, що війна згубно впливає на всі живі організми, тому ми маємо піклуватися про навколишнє середовище навіть у цей непростий час.
Поширюйте цю інформацію, привертайте увагу до проблеми, розвінчуйте міфи і допомагайте врятувати життя наших лускатих друзів❗️
ℹ️
Інформаційна служба IERS #плазуни
🕊
Птахи України