⸙ Index Librorum ⸙


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Якщо довго вдивлятися в книгу, то можна її прочитати. Або заснути. То вже як пощастить.
Канал про індивідуальний, подекуди глибоко інтимний читацький досвід. Тут можна зазирнути за лаштунки формування однієї приватної книгозбірні. Моєї. Отже, у мій світ.

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Репост из: ✙ Перша приватна мемарня
У віці 77 років помер визначний український перекладач, редактор, письменник Олександр Мокровольський, найбільш відомий першим україномовним перекладом “Гобіта” Джона Толкіна.

Вічна пам'ять.

@privatnamemarnya


Ще одна втрата цього року 😢


У першій серії нового сезону "Джека Річера" є дуже забавний момент.
#кіно 🎬
За головними героями, які поселилися в готелі під вигаданими іменами, ведуть спостереження лиходії, й один амбал доповідає босу по телефону (на скріншоті) про ті вигадані імена: Старлін Кастро та Сара Коннор. І бос, якого зіграв Роберт Патрік (термінатор Т1000 з другого фільму франшизи), відповідає, мовляв, Старлін Кастро - це бейсболіст, котрий грав за "Янкіз", а хто така Сара Коннор - він без поняття 😆


Підслухано у районному військкоматі.

Сиджу я, отже, у військкоматі, чекаю своєї черги, яка рухається досить повільно, тому дві години я мав можливість слухати і спостерігати. І за дві години сталося аж два випадки, що люди приходили просити вимагати забрати до ЗСУ своїх родичів 🤯

Один старший чоловік прийшов просити, щоб його сину виписали повістку і забрали служити. Проблема в тому, що він давно комісований, тому батько приходив виясняти способи, як би можна було його відправити до війська. Врешті продиктував особисті дані сина, місце проживання і час, коли буває вдома. Повістку виписали.

Також у приймальній крутилася жінка і мало не влаштувала скандал, бо їй ніхто не міг пояснити, чому її колишній чоловік досі не отримав повістки. Врешті вона добилася прийому в когось старшого за званням і довго з ним говорила. Я міг чути лише уривки розмови, коли гамір вщухав. "Я не маю, чим прогодувати двох дітей", "Він знайшов собі коханку і живе по сусідству, я покажу, де", "Так, ми розлучені", "Чому його досі не мобілізували? Випишіть йому повістку, я подзвоню, коли він точно буде вдома, і ви приїдете"... Врешті повістку виписали, викликали службове авто і поїхали в село шукати колишнього чоловіка.

Можна було б посміятися, тим паче, що багатьом чоловікам треба особливий стартовий імпульс, щоб піти до військкомату. Але є одне "але". Громадяни, що, на перший погляд, прагнуть допомогти поповнити ряди військових, по факту руками військкомату намагаються вирішити свої приватні проблеми. Батько хоче позбутися сина-алкоголіка, а жінка хоче насолити колишньому чоловіку, який знайшов коханку (чому вона "коханка", якщо чоловік розлучений - я не знаю) і, ймовірно, не платить аліментів на дітей, раз вона стверджувала, що не може їх прогодувати.
І виходить, що військові мусять розбиратися з проблемними сім'ями та поповнювати ряди солдатів алкоголіками і "гулящими" "ухилянтами" від аліментів, а не мотивованими, здоровими та кваліфікованими кадрами.


Ще до повномасштабки я ретельно перебрав тепер уже величезну свою бібліотеку й із п'ятсот (а то й більше) книг відсепарував у надії якось десь їх позбутися. Наразі вони звалені на височенному стелажі в коридорі, й час від часу я таки витягую звідти щось і виставляю на продаж. Сьогодні - це серійні видання з БК, БВЛ та "Классики и современники". Деякі з них були вдома давно, та більшість прийшли до мене, коли я за якісь символічні суми купував цілі ящики книг комплектами. Інколи заради 2-3 вартісних книг приходилося купувати цілу коробку макулатури. Але навіть і те радувало. Бо в ранніх 2000-х я не міг собі дозволити купити хороші нові книги в книгарні. Ненаситне бажання кількості приносило в жертву якість.
Vanitas vanitatum


Ні, найсумніше не те, що наші домашні бібліотеки переповзли зі совка в сьогодення, як гусениці, наповнені російською класикою та радянською макулатурою.

І навіть не те найсумніше, що років п'ятнадцять тому я ліпив свій вистражданий, зроблений вручну екслібрис на все, що я мав, а мав я дуже і дуже мало.

Найсумніше те, що зараз, коли я хочу того всього позбутися, є люди, котрі навпаки хочуть цього набути.

Я не викидаю російських книг і вже пояснював, власне, чому. Я намагаюся збутися їх цивілізованим шляхом. І повірте мені, ніколи ще у мене не скуповували стільки радянського мотлоху, як у ці місяці повномасштабної війни. Раніше я дивувався цьому, а тепер це вганяє мене в чорний смуток.
От і сьогодні.
Я закинув штук 40 книг в одне оголошення на продаж, практично за безцінь (по 10-30 грн) і думав, що висітиме воно роками. Та ні. Одна жінка з Чернігівщини вочевидь вирішила, що їй конче не вистачає російської та радянської класики вдома. Майже два роки війни, а їй страх як захотілося Горького. Тому купила в мене аж шість його книг. А ще Короленка, Тургєнєва, Достоєвського...

Чому люди в Україні це купують? Чому вони досі це читають?

А найголовніше, чи донатять ці люди на ЗСУ? Я все ж сподіваюся, що так. Але якщо ні, якщо вони аж настільки невиправні поціновувачі русскава міра, то єдиний спосіб витягувати з них гроші - це давати їм те, чого вони хочуть. Хочуть руснявого лайна? Будь ласка! Тільки заплатіть за це. А далі ми самі.

Далі ми самі. Без вас.


Репост из: ВСН Волинська служба новин
🕯На війні загинув 28-річний син художниці з Луцька Микола Мялковський

Молодший сержант Микола Миколайович Мялковський загинув 4 грудня 2023 під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України.

Біль і сльози... Вічна пам'ять нашому Герою


Коля, ти був чудовий. Нестерпно згадувати про тебе в минулому часі. Якби ж я тільки міг віддати тобі свої роки, то без вагань віддав би ще колись в гуртожитку в Острозі.

Цей світ ніколи не стане таким, як раніше.


Мало хто знає, але незадовго перед поверненням у Європу в 1952 році, Томас Манн у США брав участь у розробці авторського кулінарного шоу "Вечеря о шостій" на телебаченні. І про це, зокрема, розповідає міні-серіал "Уроки хімії" (2023)

Звісно ж, я жартую. Але для мене самого стало відкриттям, що одного з акторів серіалу звуть саме Томас Манн, при тому далеко не найбільш презентабельного 😁🤭

А ще цікавіше те, що перегляд "Уроків хімії" я запланував був собі на 1 грудня, тому ввечері 30 листопада вирішив рандомно ввімкнути собі якийсь екшон перед сном, і так передивився "Конґ: Острів Черепа" (2017). І яким же було моє здивування, коли наступного ранку я вмикаю серіал і бачу двох тих самих акторів - Томаса Манна і Брі Ларсон!

І такі збіги в мене постійно


Йооой
Всього лиш перша хвилина першої серії "Lessons in Chemistry", - а в кадрі з'являється Кевін Зусман! Це ж Стюарт з "Теорії великого вибуху"! Мімімі

Так, максимально інфантильно оцінювати фільми/серіали за наявністю чи відсутністю там акторів з ТВВ, але це мій метод. І він працює 👀


#прочитане

5 у 2023-му (і 28 у 2023-му теж)

Каранович Звонко, Чотири стіни і місто, переклала з сербської Наталя Чорпіта, Київ: Факт 2009, 198 с., серія «exceptis excipiendis» (прочитав 25-27.03.2023 + 06.10-16.11.2023)

Відколи дізнався десь у 2020-му про існування цієї книги, не полишав надій її знайти. А дзуськи! Ніде не натрапляв навіть натяку на неї. Аж до одного дивовижного випадку, про який уже розповідав ув Інстаграмі (див. у вибраному "Рожище"). У фейсбуці натрапив на допис якоїсь жінки, що шукала деякі книги. У мене вони були, тож я запропонував їй принаймні їх позичити. Натомість вона запитала, чи принести щось на обмін, та я більше для жарту згадав, що шукаю "Чотири стіни і місто" Карановича. Виявилося, що саме це видання - одне з небагатьох, яке жінка прихопила, тікаючи з Києва з-під обстрілів на Волинь. Тож ми зустрілися (адже тепер живемо майже поруч) й обмінялися книгами.

І, здається, це єдина книга за моє життя, яку я читав двічі в один і той же рік. Хоча в принципі рідко перечитую книжки.


Жінка, яка чомусь позиціонує себе мистецтвознавцем, хоч в минулому десятиліттями працювала менеджером в «Лукойл Україна» (стверджувала про якусь там свою керівну роль, хоча мало мені в то віриться) – виявляється віддала все на благо України. Її мати, яка померла десь у Варшаві від давньої затяжної хвороби, – померла за Україну. *не можу не іронізувати* Хоча єдиний, хто справді загинув за цю державу – це її чоловік Сергій, атовець. Мого запитання, чому вона вважає, що віддала щось цій країні, якщо це, взагалі-то, її дім, її земля, на якій вона все життя прожила, – ну справді, ви ж не скажете, що все віддали своєму будинку, а він, падла, такий от невдячний! – вона не зрозуміла. Натомість стала відверто бикувати, мовляв, а що я зробив для УкрАіни? Скільки я заплатив податків в казну? Дві тисячі за життя? І тут я все ж вирішив, що моя делікатність щодо переселенців та вдів атошників уже вичерпала себе, тож послав її нахуй.

Можна було б подумати, що її попаяла загибель чоловіка, хоча про нього якраз вона згадувала небагато. Натомість спершу довго і нудно вчила мене життя, розповідала про якісь енергії та вібрації. Про те, що мої рішення як історика накладають відбиток на всю спільноту істориків, мовляв, якщо я депресую, то це руйнує колективну енергію всіх істориків… Перепрошую, там була така езотерична дічь, що я банально не зміг осягнути всіх механізмів: я не встигав відходити від шоку, щоб щось запам’ятовувати. Окрім колективних енергій було щось про бога, про космос і про бажання жити. Ага – і про настанови, як я маю жити як чоловік. І перш за все – не йти в армію, бо державі на мене буде плювати і ніхто мені не купить нічого з амуніції, а всю зброю і спорядження буду купувати собі сам. І раз я такий дурний і багатий – то можу йти, якщо мені захочеться.

Я не розумію (а водночас чудово розумію), що з цими людьми не так. Як таке можливо, що всі ці «єврєйскіє ґражданє міра» віддали все – включно з життям – на благо УкрАіни, при тому не спромігшись вивчити укрАінскай мови. Парадоксально і те, що дотепер вони чудово давали раду своїм життям, проте перед лицем загрози та біди абсолютно спасували й безпорадно поклалися на цю ж таки державу в усіх своїх потребах. Знайди мені безкоштовне житло, бо я переселенка, знайди мені високооплачувану роботу по спеціальності, бо я вдова атовця, візьми мене за руку та залагодь всі мої проблеми, бо я – жінка, вдова, жертва.

Суміш емоцій, переважно негативних, очевидно, змусила мене написати цей текст. А головне: потреба виразити словами – як застереження на прийдешнє, – що з цими людьми прийдеться співіснувати навіть у моєму закритому світі в глибокій волинській провінції. І в Адєсу їхати не треба.


Вчора мав довгу і загалом неприємну розмову по телефону з однією жінкою, переселенкою. Не питайте, чому і як вона взагалі відбулася, то якийсь сюр.

Їй за п’ятдесят. Її чоловік працював у добре відомому видавництві на ключовій посаді. Загинув чи то в часи АТО, чи вже з початком повномасштабки – я не зрозумів і не перепитував. А вона з хворою матір’ю тікала з воєнного Києва спершу на Захід, а тоді – до Варшави. Мама згодом померла. А вона повернулася в Україну й осіла в Луцьку. Хоча сама родом з Одеси. Позиціонує себе як мистецтвознавець при Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Така ось коротка довідка, за кожним реченням якої стоїть безліч емоцій та особистих драм, обширно мені розписаних.

Проте далі починаються проблеми.

Слово за слово виявилося, що з Музеєм Корсаків вона пов’язана якимись мистецькими проектами в минулому й не більше. Претендувала на посаду й вимагала її у когось із засновників музею, або хоча б житло. Їй начебто відмовили, хоча як відмову вона банально могла сприйняти факт, що її просили офіційно надіслати резюме. Вона ж психонула і відмовилася, мовляв після колишньої співпраці, коли її буквально просили приїхати з Києва, то якесь приниження.

Щодо житла. Виявилося, що з приводу житла вона мені й телефонувала, випитуючи, де я живу і як далеко від Луцька. Я так зрозумів, що з колишнього прихистку при соборі, де розміщували біженців, її витурили. Платити за інше житло по 200 грн за добу вона відмовлялася, мовляв, грошей на це вона не має. Розповідала ще про священника з с. Гірка Полонка, який також відмовився передати їй у користування будинок при парафії. І спершу в мені зріла емпатія до того, що людині банально нема де жити, аж поки до свідомості не дійшло очевидне. Другий рік повномасштабного вторгнення, а людина не зробила анічогісінько, щоб влаштувати своє життя. Не шукала роботи хоча б якоїсь, чи інших джерел для утримання себе. Не турбувалася про пошук житла (того, за яке треба було б платити), натомість тинялася в пошуку благодійників – аж до парафіяльного священика в сусідньому з Луцьком селі.

Вся розмова скидалася на прийом у психотерапевта, якому пацієнтка скаржиться на тяжкі обставини, які довели її до стану відчаю. Та в якийсь момент я делікатно спробував повернути розмову в конструктивне русло й запитав, чого вона очікує від мене. Відповідь просто приголомшила крінжем: «Ну я хатєла, штоби мужчіна бил мужчіной і взял мєня за руку й повьол рєшать маі праблєми. Сначала чтоб завьол в тот музєй і отдал майо рєзюме, а патом штота рєшил с маєй квартірой в Кієвє. А пока нужно мнє ґдє-то жить…» Повний пиздець. І це не кінець.

Розповідала, як у Варшаві їй хтось пропонував виїхати далі кудись із матір’ю (яка, на жаль, уже стала нетранспортабельною) й почати все спочатку, бо вони ж «єврєі – ґражданє міра, ім вєздє дом, і нє стоіт жалєть за УкрАіной…». Десь тоді померла її мати, а вона повернулася в УкрАіну, хоча про деталі такого твісту я не розпитував. Проблема з її київською квартирою полягала в тому, що вона поняття не мала про її стан, вочевидь, те приміщення було нежилим. Мовляв, туди треба вкласти багато грошей в ремонт, щоб здавати комусь. (Знову ж таки – за два роки можна було хоча би щось зробити в цьому напрямку).

І коли впала одна ключова фраза, я зрозумів логіку жінки й усього цього – вимагання роботи, вимагання безкоштовного житла, перекладання своїх проблем на когось іншого. Виявляється, «ґражданє міра» все віддали УкрАінє, і тепер державі байдуже на цю жертву. «Ми всє умєрлі за УкрАіну, ми всьо отдалі єй і всю жізнь работалі на блаґо етай страни». А тепер держава не опікується своїми благодійниками. От блядь, нє?


Ви не просили, та я все одно приніс вам трохи крінжу 😄

Що сниться бібліофілу? Правильно - Кирило Буданов.

А якщо точніше, то блукаю я вві сні якимось дивним місцем в сутінках. Це якісь руїни, під землею - бункер. І я розумію, що тут щось не так і таки хтось тут є. І от, коли я на грані тривожного зриву, з тіні виходить усміхнений начальник ГУР Кирило Буданов у повній бойовій екіпіровці, за ним - інші спецпризначенці та люб'язно пояснюють мені, що в них тут спецоперація ГУР по відновленню правлячої династії Таргарієнів. Мовляв, вони знайшли нащадка Дейнеріс Буренародженої і скоро він сяде на трон.

Завіса.


А тут і новина в тему 🎬

"Багатообіцяючий" проект екранізації Grishaverse (серії фентезійних книг Лі Бардуго) "здувся" після другого сезону серіалу "Тінь та кістка". Вчора, 15 листопада, Netflix оприлюднив заяву про остаточне закриття серіалу. Зйомки спін-оффу, який також був у планах, безповоротно відмінили.

Знаючи політику стрімінгового сервісу, вочевидь, серіал банально не додивлювалися до кінця. А цільова аудиторія виявилася надто вузькою.

Чи сумую я з цього приводу? Ні. Ті страсті, які розгорялися на рівному місці між героями 1-го сезону мене не переконали, повісточки було більше, ніж сценарної зв'язності, сила головної героїні в тому, що вона - головна героїня (і так далі, й тому подібне). Але раз вже серіал закрили, то 2-ий сезон я таки подивлюся 👻 Все таки Бен Барнс - ще той красунчик.


#новікниги

Точніше, нова книга. Та і не нова - з секонд-хенду. Угу, я соваюся по сєжках перш за все в пошуках книг (буду чесний, я скрізь соваюся перш за все в пошуках книг, як зомбі - мізків). І та, я в курсі, що Лі Бардуго - це ще той фіномєн, чия творчість уособлює більшість грішків сучасних літератури та книговидання. Але на секонді, якщо вже бачиш щось хоч mniej więcej знайоме - то вже тішишся. От я і забрав.

Лі Бардуго - топова сучасна фентезі-райтерка, народилася в Єрусалимі, виросла в Каліфорнії, а живе та працює в ЕлЕй. Number 1 New York Times bestselling author of Fantasy - розумієте, так? Тому й не люблю. Її називають творчинею Grishaverse, ніби мало тих -версів розвелося. Про сюжет цієї книги можу судити лише з хріновенького серіалу від Netflix, другий сезон якого я навіть і не починав дивитися. Якщо шо - там якась фентезійна русня і буряти. І повісточка. Та і сама ось ця книга - лого Нетфлікса, кінообкладинка, фєє. Досеріальні видання були якісь миленькі принаймні.

Але! Хвала секонду і за то)


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
"По той бік життя" / "After life" (2019) - британський серіал на три коротенькі сезони, який змусив мене реготати вголос (таке трапляється вкрай рідко, повірте). Чорнушна комедія + прониклива драма = шедевральний серіал. Один з кращих, які дивився останніми роками, однозначно. Рекомендую для всіх поціновувачів жорсткого цинічного гумору та шукачів виходу з екзистенційних криз. Не знаю, чи знайдете ви той вихід - але з таким серіалом навіть екзистенційний морок стає теплим і затишним 😁

Ось вам коротка сцена з 1 серії 2 сезону про те, як журналісти провінційної газети прийшли взяти інтерв'ю у бабусі, що відсвяткувала 100-річчя й отримала телеграму від самої королеви Єлизавети.


Репост из: НТП Новини
50 провідних ізраїльських рабинів вимагають бомбардування лікарні в Газі

Релігійні лідери написали колективного листа президенту Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху. У ньому вони схвалили вбивство невинних людей, яке ХАМАС використовував як прикриття в лікарні Аль-Шифа.

"Немає жодної релігійної, моральної чи юридичної перешкоди для бомбардування ворога після належного попередження. Якщо в такій ситуації проллється кров невинних, то провина буде тільки на вбивцях і їх прихильниках", - йдеться в листі.

Аналогічної позиції дотримується і один з представників ХАМАСу Газі Хамад. Він також вважає свою сторону конфлікту винятковою жертвою і стверджує, що це дає йому право вбивати невинних людей.


Я трохи в шоці, знаєте 🤯
Не те, щоб там і до цього сторони вели себе цивілізовано, але це вже якось занадто. Одна справа, коли військові/терористи вбивають цивільних (тим більше безпорадних), але коли релігійні лідери закликають вбивати невинних беззбройних людей - це я бачив тільки в рашці. Чим іудейські рабини кращі за патріарха кіріла - питання риторичне. Тож війна ХАМАСу і ЦАХАЛу перетворюється на жабогадюкінг, в якому особисто я бажаю тотального програшу обом сторонам.

Перш ніж обурюватися з моїх слів подумайте, як би ви сприйняли подібні заяви від наших церковних ієрархів, або тим паче - як можна було б сприймати те, якби ЗСУ вбивали масово мирних людей і бомбардували лікарні? Ми б автоматично втратили всіх західних партнерів. Тут якась нещасна ракета від ППО залетить не туди - і вже скандали та розслідування. Відключити подачу води в Крим? АЯЯЯЯЙ!!!! Як можна? Проте всі ці речі не працюють в Ізраїлі та Палестині. Чому ізраїльтянам західні союзники дозволяють все? Питання також риторичне. Чи це правильно? Я вважаю, що ні, в жодному разі.


Тотальний сюр, або Наочна ілюстрація абсурду

«Віками шукавша, людська думка вибилась, накінець, на простір променезоряної світлої епохи вільного будівництва руками самого робочого класу тих форм охорони материнства, які повинні зберегти дитині матір і матері дитину.» - В.І. Ленін

Тільки вдумайтеся-вдивіться:

Богородиця з Ісусом
в рамці з цитатою Леніна
на стіні іудейської синагоги


І мені чомусь здається, що цей колаж із якогось церковного календаря та пропагандистської цитати Леніна – не випадковий, що це задумка невідомого совєтського генія концептуального мистецтва, потішного предтечі постмодернізму абощо

Такий ось шедевр ховає у своїх стінах Стара синагога в м. Чортків (Тернопільщина)

А взагалі, можете сміливо показувати це фото будь-кому, хто вас запитає «А що ж таке Східна Європа?»

4k 8 171 3 11
Показано 20 последних публикаций.

83

подписчиков
Статистика канала