анархо-соліпсист 🇺🇦


Гео и язык канала: Весь мир, Русский
Категория: Политика


заломлення реальності крізь призму анархічного сприйняття.
антропологічні, філософські, політичні нариси та медіа.
чат: @anarcho_solipsist_chat

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Весь мир, Русский
Категория
Политика
Статистика
Фильтр публикаций


Репост из: Dope. Hope. Nope.
обожнюю


Все це вже виглядає як дуже зла пародія: на спільній конференції Трампа та Нетаньяху було оголошено про наміри щодо масового виселення палестинців в інші країни з метою повного "очищення" Сектору Газа та перетворення його в курорт для "людей світу".

Ізраїльські медіа вже обговорюють варіанти, куди планується відправити жителів Гази: наприклад, Сомалі чи Марокко.

Масова етнічна депортація в 21 сторіччі, як вам таке? Від ЄВРЕЇВ. Ви, до речі, щось чули про план «Мадагаскар»? Як сказав Трамп на завершення свого спічу: we have to learn from history!

Ну так, вчитеся у кращих. Традиції поколінь.


Репост из: Бабель
Торік через американське агентство USAID Україна отримала майже $5,5 мільярда — ці кошти вливали в лікарні, громадські організації, регіональні програми відбудови інфраструктури, університети та медіа.

Наприкінці січня новий уряд США заморозив усю допомогу, яка йшла через це агентство: його планують скоротити на дві третини та обʼєднати з Держдепартаментом. Уже більш-менш зрозуміло, що українському громадському сектору доведеться навчитися жити без цих грошей.

«Бабель» поговорив з українськими організаціями про важливі проєкти, які їм довелось зупинити, і про те, як вони існуватимуть без грантів США.

@babel


Репост из: Залізний нардеп
🇺🇸 WP зробили гарний аналіз як вплинуть торгівельна війна на американців

💰 Нагадаю коротко:
Трамп запровадив 25% мито на товари з Мексики та Канади і 10% на китайські товари. Це вдарить по 43% всього імпорту США – 1,3 трлн $ з 3,1 трлн $.

📊 Чому це вдарить по цінах?
🔹 Підприємства, які імпортують, закладуть податки у вартість товарів.
🔹 Альтернативні постачальники є, але вони дорожчі.
🔹 Виробляти в США? Дорого, довго і не завжди можливо.

Ну і головне, за десятки років 🔀 ці чотири економіки тааак обʼєдналися в логістичних ланцюгах- що зараз майже немає товару зробленого виключно в США 🇺🇸 Ось вам графік 📊

🔍 Що зросте у ціні?

🇲🇽 Мексика (475 млрд $ імпорту)
🍅 Продукти – овочі (9,9 млрд $), фрукти та соки (11 млрд $), авокадо 🥑, пиво 🍺, текіла.
🚗 Автомобілі та запчастини173 млрд $. США та Мексика мають спільний виробничий ланцюг – частини йдуть туди-сюди, і тепер авто стануть дорожчими.
🏠 Будматеріали – цемент, сталь, алюміній.

🇨🇦 Канада (422 млрд $ імпорту)
Нафта93 млрд $ сирої нафти. Підсумок: бензин на АЗС піде вгору 🚗⛽.
🏗️ Будматеріали – деревина, метали – все для будівництва.

🇨🇳 Китай (421 млрд $ імпорту)
📱 Гаджети – смартфони, ноутбуки, іграшки. Вже підрахували: айфони можуть подорожчати на 213 $!
👕 Одяг і взуття – Китай постачає 210 млрд $ споживчих товарів.

🛑 Чому не можна швидко замінити імпорт?
🚜 Продукти: американським фермерам потрібно роки для посадки нових дерев 🌳.
🏭 Виробництво: США втратили багато виробничих потужностей – відкрити заводи не так просто.
💰 Вартість робочої сили: китайці та мексиканці працюють дешевше – в США виробництво коштуватиме більше.

📈 Коротше, чекаємо звіт по інфляції …


Репост из: Dope. Hope. Nope.
оскільки в коментах пішла дискусія, вирішив поділитися з вами науковим ессе еколога Гарретта Гардіна "Tragedy of the Commons", що пояснює суть моєї претензії. воно про проблему надексплуатації колективного ресурсу через індивідуальне споживання. Гардін у себе наводить такий приклад: маємо спільне пасовище. кожен фермер, виходячи з егоїстичного інтересу, нарощує власне поголів'я скота. в результаті пасовище виснажується і програють абсолютно всі. але індивідуальна стратегія не пропонує виходу, бо без кооперативних правил ти обмежиш лише себе, а не загальний вжиток. якщо в цьому моменті вам згадалася дилема в'язня, ви на правильному шляху.

очевидно, що в нашій реальності спільне пасовище - це навколишнє середовище. а індивідуальна стратегія - це акселерація споживання, яку стимулює капіталізм. навіть якщо ви затягнете свій особистий поясок, загальна економічна модель буде вимагати постійної інтенсифікації обміну благ, бо зворотний процес викликає рецесією. вона ж руйнує (насправді, вповільнює) не лише обсесивне споживання, а й есенціальні соціальні сфери. хай там як, капіталізм просто не знає іншого шляху, ніж розганяти маховик. це суть його системи кровообігу. будь-яке згортання споживацтва в ньому by design тимчасове. парадоксальний приклад: лоукостери пропонують менший вплив на атмосферу, якщо рахувати викиди на одиницю відстані, але здешевлення самих польотів веде до збільшення використання такої послуги й, відповідно, більш негативного імпакту на середовище.

а тепер найцікавіше. я хотів поділитися з вами оригінальною публікацією, а не своїм стислим описом. запитав llm про посилання. опа, він каже, що це наукова стаття і її немає в публічному доступі. на піратів посилання не дає. іронія в тому, що це інверсія трагедії спільного - ми могли б мати доступ до необмеженого спільного блага, але авторське право в рамках тієї ж самої капсистеми штучно обмежує нас, вимагаючи генерації додаткового ресурсу для доступу до матеріалів. тобто виробляй, щоб споживати. я описав deepseek цю паралель. він похитав головою разом зі мною, але підігравати не став (далі йде ілюстрація його наративного процесу; це можна включити в UI):

Okay, the user is asking if I think restricting access to scientific materials is unethical, especially in the context of the tragedy of the commons. They're pointing out that by not providing pirated links, I might be contributing to a situation where people have to pay more, thus deepening the problem.

First, I need to acknowledge the validity of their ethical concern. Access to knowledge is a real issue, especially for those without institutional resources. The tragedy of the commons analogy is interesting here because it's about shared resources being depleted, but in this case, it's about restricting access instead.


так що вийшло ілюстративно навіть на мета рівні. але посилання все одно тримайте, pdf прінти поки доступні всім


Репост из: Dope. Hope. Nope.
якщо вам цікаво, що символізує ця картинка, то символізує вона самозакохану дроч на принцип екологічного споживання, єдина додана вартість якого - моральне розвантаження ліберального мозку, що торгується з відчуттям провини через апріорно антиекологічну сутність капіталізму. ваші зібрані в пакетик пляшечки хуйово масштабуються на людей з обмеженим часовим, житловим та матеріальним ресурсом.

не обманюйтесь, ви це для себе, не для інших. єдине функціональне рішення в глобальному вимірі - зміна принципів індустрії, а не дофасовування вини до пластикової упаковки.

https://www.youtube.com/watch?v=AXVEnxtZe_w


Репост из: Dope. Hope. Nope.




Репост из: Цензор.НЕТ | Новини України та світу, війна та аналітика
🇮🇱🇺🇦 Посол Ізраїлю Бродський заперечив передачу Україні захопленої в Лівані російської зброї: Не хочемо порушувати наші контакти з Росією

Коментуючи заяву заступниці міністра закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель, про передачу Україні зброї Бродський зазначив, що в цьому випадку проявився ефект "зіпсованого телефону".

"Хтось чогось, напевно, не зрозумів. Шаррен Хаскель, коли була ще депутатом Кнесету, депутатом парламенту, а не заступником міністра закордонних справ, виступила з приватною законодавчою ініціативою, за якою Ізраїль би передав захоплену зброю російського виробництва Україні. Ця ініціатива не просунулася в Кнесеті.

Відтоді вона стала заступником міністра закордонних справ і вже не може як член уряду подавати приватні законодавчі ініціативи, тому на цьому, я думаю, що можна поставити крапку", - пояснив Бродський.

@censor_net І Ми у Facebook, Instagram, Twitter, Tik-Tok, SL8


А от ще смішне:


Пропустив новину. Правак правака відіт іздалєка. Ізраїль - сучасна фашистська держава, це вже давно не новина, але який же сюр


Репост из: Бабель
🇮🇱 «Ілона Маска помилково звинувачують». Так зреагував премʼєр Ізраїлю на його жест після інавгурації Трампа.

«Ілон — великий друг Ізраїлю. Він відвідав Ізраїль після різанини 7 жовтня, під час якої терористи ХАМАС вчинили найгіршу жорстокість проти єврейського народу з часів Голокосту», — написав Біньямін Нетаньягу.


І додав, що Маск підтримує право Ізраїлю захищатися.

▪️ Йдеться про жест, коли Ілон Маск двічі емоційно викинув руку вперед. У цьому вбачали схожість із нацистським вітанням.

@babel


Друзі, знову настав час зборів. Як завжди, я орієнтуюся на людей, яких знаю особисто — це збір для брата мого близького товариша.

Збираємо кошти на ремонт машини мого двоюрідного брата Вови, що служить танкістом в 3 штурмовій. Він купив собі корча на початку року, з яким поїхав в Авдіївку (якщо пам'ятаєте, третю бригаду туди перекинули, щоб прикривати відхід іншої бригади з міста). За рік авто зносилося і потребує відновлення.


п.с. забув додати банку: https://send.monobank.ua/jar/7XhqRqxaNn


Коли Фукуяма писав про "кінець історії", він дещо невірно описав термін...


Репост из: Dope. Hope. Nope.
їбать таймлайн. господь, вирубай


Репост из: Dope. Hope. Nope.
сукаааааааа, ні!!!!!!!!
він зробив це двічі
ось офіційна трансляція: https://www.youtube.com/live/T3ZghxmIbHQ


Репост из: Dope. Hope. Nope.
їбать

598 0 17 9 18



Хто б міг подумати, що ставка на масові вбивства і тотальне знищення інфраструктури Гази не спрацює і населення почне радикалізуватися!


Обожнюю спостерігати як розкормлені популістським лібералізмом читачі воюють лайками з популістською соціалкою.

Чотири хоттейка:

1. Це гроші від західних партнерів, які не можуть бути використані на військові потреби. Питання лише в універсальності чи адресності їх роздачі.

2. Адресна допомога не є ефективнішою за універсальну (читай: помилка виключення, пастка бідності).

3. Концепція "гелікоптерних грошей" демонізована, але насправді може бути стимулюючою для економіки: через пожвавлення споживацького попиту та інвестиції в професійні перспективи (правда, тут тисячі недостатньо, це більше про ББД). Найчастіше такі заходи вживаються під час криз (згадайте ковід).

4. Читачі "Бабелю", схоже, навіть не уявляють, в яких умовах живе більшість населення. 63% адресатів витратили кошти на комуналку — це дуже яскравий маркер потреби. Якщо ви можете задонати тисячу на ЗСУ — вітаю, ви привілейовані 4%.

Показано 20 последних публикаций.