Political Club


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


За науку і здоровий глузд

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций




Soft Power: Танки більше не потрібні?

Ми звикли сприймати прояви сили держави у військових парадах, потужних промислових лініях та лейблах товарів “Made in...” Але сучасні світові та регіональні лідери мають тенденцію до ствердження своєї сили через інші типи інститутів, які ми звикли вважати такими, що знаходяться поза політики.

Цього четверга Політклуб КНУ буде з‘ясовувати, які методи держави використовують для впливу на суспільство та інші держави. Чи замінить телевізор старий добрий поліцейський кийок і автомат Калашнікова?

Чекаємо на вас 27.09.18 19:30 в 330 аудиторії!
https://www.facebook.com/events/1408363825933171/?notif_t=event_calendar_create¬if_id=1537818577473670


В продовження попереднього посту.
Окрім вміння читати тексти, не менш важливим є вміння ці самі тексти шукати. Тому Політклуб вирішив зробити для вас підбірку корисних ресурсів для більш швидкого і ефективного знаходження літератури:

1. scholar.google.com.ua - святая святих будь-якого студента та науковця - Google Scholar. Це той самий гугл, але суто по науковій літературі. Часто має прямі лінки для скачування статей. Але навіть без них, він - перша стадія проведення дослідження, адже допомагає набити початковий масив літератури
2. sci-hub.tw - сервіс для скачування наукових статей за лінком на них або за DOI (вказується у описі статті на сайті журналу). Алгоритм користування зазвичай такий: спочатку шукаєте потрібну статтю в Google Scholar, а потім з її лінком йдете на Sci-Hub. Важливо! Так як сервіс піратський і його, м’яко кажучи, недолюблюють видавничі корпорації, Sci-Hub постійно банять. Тому він переїжджає з домену на домен, і якщо старий лінк у вас не працює - просто вбийте Sci-Hub в пошуковик гугл
3. libgen.io - одна з найбільших баз книжок англійською та іншими мовами (більше 2 млн)
4. researchgate.net - соціальна мережа для дослідників із великим масивом статей, які вони самі викладають у відкритий доступ. Якщо не має бажання там реєструватися, просто переходьте на researchgate.net/directory/publications і шукайте статті на потрібні вам теми
5. cyberleninka.ru - найбільший збірник російськомовних статей. Часто не найкращого гатунку, адже в базі журналів є купа “вісників” регіональних університетів. Але трапляються і хороші приклади, до того ж всі статті легко скачувати
6. flibusta.is - просто найбільша колекція книг в рунеті
7. Пошук по документам Вконтакте - не смійтесь, а краще ставте VPN, якщо у вас його досі немає. Одна з небагатьох функцій, через які в ВК ще можна навідуватись - часто завдяки ньому можна знайти відсутню на інших ресурсах літературу. І робити це досить зручно.
8. b-ok.org - велика бібліотека літератури. Піратський сервіс, який банять чи не частіше за Sci-Hub, а тому також часто змінює домен.

Підбірка в основному піратська, але заради науки іноді можна пожертвувати інтелектуальною власністю.


На першій зустрічі Політклубу в цьому році ми багато говорили про те, що політологія навчить вас читати тексти. Зрозуміло, що вміння правильно аналізувати праці філософів і вчених не прийде одразу. Але світ не без добрих людей, які зробили гайди не лише про те, як правильно читати, а і як більш ефективно вчитися загалом, витрачаючи на це меншу кількість часу. Тому ми вирішили скласти підбірку матеріалів, які допоможуть вам бути успішним студентом.

1. Мортімер Адлер “Як прочитати книгу”
Видатний американський популяризатор науки та прихильник вивчення гуманітарних дисциплін на основі читання визначних книг (“great books”) написав “методичку” для тих, хто хоче отримувати від читання максимум. Визнаємо, що дотримуватися його системи важко, але навіть нескладні дії, типу початкового ознайомлення зі всіма підзаголовками в главі і спробою відповісти на питання, що скоріше за все зачіпаються в ній, значно допомагає в освоєнні текстів. До того ж, нещодавно її переклало українською видавництво “КМ-Букс”

2. “How to read a scientific paper”
“Жодна річ не змушує вас відчути себе тупим так, як це робить читання статті в науковому журналі”, - так починається дуже популярний матеріал про наукові праці в одному з головних наукових журналів світу Science. Вчені - теж люди, і всі вони починали з того, що нічого не розуміли після прочитання n-ної кількості сторінок складних праць. Вони навчилися, навчитеся і ви.

3. Барбара Оклі “Навчитися вчитися”
Книга, покладена в основу найбільш популярного онлайн-курсу в історії - “Learning How to Learn” . Вони взаємозамінні, але в курсі є багато додаткових матеріалів з розповідями цікавих людей про їх підходи у навчанні. Курс нещодавно був перекладений українською онлайн-платформою Prometheus , а книга - виданням “Наш формат”. Так що тепер всі точно зможуть дізнатися про ментальних зомбі, розсіяний та сконцентрований стан роботи мозку і чому для успіхів у навчанні слід займатися фізичними вправами.

4. “Study Less Study Smart”
Якщо ви не осилите курс чи книжку Оклі, то подивіться хоча б цю лекцію харизматичного викладача психології в одному з американських коледжів. В ній він розповідає про 12 важливих для навчання речей, часто жартує і наводить приклади зі свого життя. Було б дуже непогано, якщо б першокурсникам щось подібне читали в перші дні бакалаврату

5. “Запомнить все: Усвоение знаний без скуки и зубрежки” (Peter Brown,
Henry Roediger, Mark McDaniel “Make It Stick”)
Навпаки, якщо після “Навчитися вчитися” у вас прокинувся інтерес до навчальних методик, то вам підійде ця книжка двох когнітивістів та письменника про роботу мозку і те, як його можна прокачати. Вона теж науково-популярна, тому розрахована на будь-якого читача.

Сподіваємось, ці праці дозволять вам з більшим задоволенням та користю опановувати першоджерела. Та і всі інші тексти також.


​​Кожен з нас протягом свого життя стикався з магією кіно🎥

Хтось поціновує лише класику, хтось вишукує шедеври у маргінальних кіносферах, а хтось просто любить подивить хороший "кінчік" та розслабитись у вільний час.

Однак, кіно, як і будь-яка сфера людського життя, не може не перетинатися з виміром політики. Саме тому запрошуємо усіх кіноманів, політикоманів та тих, хто просто цікавиться цією темою, поговорити про:

- Чи можна розділити пов'язані с політичними темами фільми на певні категорії?
- Які ключові філософські та політичні концепти розгортаються в кіно?
- Чи не перетворюється все це "лукавое мудрствование" у Синдром пошуку глибинного сенсу?

Тож приходьте у четвер 20 вересня у 326 аудиторію Червоного, цікаво та незабутньо проводьте час і дискутуйте на цю тему!

Долучайтесь до події на фейсбук















Показано 12 последних публикаций.

144

подписчиков
Статистика канала