А ви знаєте хто такий Джузеппо Тартіні?Особливо вас зачепить історія про його Devil's Trill Sonata, яку він почув уві сні у виконанні самого Диявола.
Зі щоденника композитора:
Одного разу, 1713 року, мені наснилося, що я продав душу дияволові. Все було так, як я бажав — мій новий слуга був готовий виконати будь-яке бажання. Я дав йому свою скрипку, щоб зрозуміти, чи він може грати. Як же я був приголомшений, почувши таку чудову і прекрасну сонату, виконану з такою майстерністю та мистецтвом, яку я навіть не міг уявити. Я відчував себе зачарованим, не міг дихати, і тут я прокинувся. Одразу ж я схопив скрипку, щоб хоча б частково сфотографувати мій сон. На жаль! Музика, яку я тоді записав, є найкращим з усього написаного мною, і я все одно назвав її «Диявольською треллю», але її відмінність від того, що мене надихнуло, була така величезна, що я б розбив мою скрипку і назавжди розпрощався з музикою , якби знайшов можливість жити без того задоволення, яке вона мені приносить.
Родом Джузеппе з Італії, був композитором, скрипалем та теоретиком. Виробив основні прийоми ведення смичка, визнані всіма сучасними йому скрипалями, які дійшли до нас, і подовжив його зручності. Йому приписують відкриття явища, в якому два консонуючі верхні звуки дають нижній відгук. Ці так звані комбінаційні різницеві тони, або тони Тартіні, розроблені згодом Гельмгольцем.
На думку найбільшого скрипаля Давида Ойстраха
«Тартіні належить до корифеїв італійської скрипкової школи XVII століття, мистецтво яких зберігає своє художнє значення й донині».
У 1721 році обійняв посаду скрипаля та диригента капели Падуї; у 1723-1725 роках – придворний музикант у Празі. У 1728 заснував школу, в якій навчалися: П. Нардіні, І. Г. Науман, Г. Пуньяні.
Твори Тартіні набули широкого розголосу. Його соната «Тріль диявола» (відома як «Диявольська соната») збереглася в репертуарі скрипалів донині.
Його гра вважалася еталоном, якого прагнули всі скрипалі Європи. "Не грає, а співає на скрипці" - так говорили про гру Тартіні його сучасники.
https://youtu.be/J1PWRyfVVmQ#luc_read