ПЛЕМ’Я 🔥🐒


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Любов до дикості, ненависть до цивілізації.
Поросла мохом скринька: @ChthonicThreeeyed

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


🫵 Ти — екосистема!
І в тобі багато біомів.

🧍 ~37 трильйонів клітин складають людське тіло. Від наймешних червонокрівців до найбільших жирових клітин — всі вони об'єднуються єдиною формою, формою твого тіла. В них ти відчуваєш себе собою. В них існує твоє Я, яке формується завдяки кожній з цих клітин — від м'язів серця до ворсинок у кишківнику.
🧫 Проте, в твоєму тілі живуть ще приблизно 40 трильйонів "інших", нелюдських клітин. Деякі з цих мікробів грають велику роль в життєдіяльності організму, а для інших ти — лише попутник у подорожі світом.

👩 Коли вони опинилися в тобі? Від самого народження! При пологах немовля, проходячи через вагіну, переймає звідти бактерії матері. Зокрема, й лактобактерії починають колонізувати тебе в перші хвилини життя. Потім бактерії приходять зі шкіри та молока матері, з довкілля та усього, що дитина мацає та тягне до рота.
👶 Інакше кажучи, у кожного із нас є певні сімейні бактерії, які передаються із покоління в покоління, від одного тіла до іншого. Також близькі люди обмінюються бактеріями при поцілунках та в побуті. Природній біопанк, кращий за будь-яку фантастику! 😈

🪢 Переважна більшість бактерій у тобі живе в кишківнику, їхня присутність там є важливим аспектом травлення. Набір бактерій в нас дуже різниться від людини до людини та й сильно залежить від дієти — і це, ймовірно, колись дуже допомогло древнім людям адаптуватися до різної їжі. Також здорові й різноманітні бактерії пов'язують із стійкістю до алергій, діабету-1 та акне, та й загалом вони поліпшують імунітет.
👅 Хоча найбільше мікробів (до 90%) живуть в кишківнику, але на інших слизових оболонках (роті, носі, очах) та шкірі їх теж доволі багато.

⚖️ Чи це не чудово, що ти носиш в собі трохи більше не своїх клітин, аніж своїх? Хіба не чарівно — передавати бактерії своїм потомкам та коханим? Чи це не прекрасно — відчувати себе екосистемою, повною життів, які підтримують твій організм та підтримується ним?
🌌 Мікрокосмос Природи в кожному людському тілі. І що найкраще в цьому — ти ніколи не відчуватимеш цих мікробів чужими, оскільки ці колонії бактерій з тобою від народження і до самої смерті, а після якої вони.. хоча це вже якось наступним разом.

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


❄️ Сьогодні — зимове Сонцестояння! 🌞
🌥 Середина найтемнішого часу року, що приносить найважчі випробування для самого Життя. Сьогодні Сонце помре, лишивши нас у найдовшій ночі року, в якій все живе боротиметься із холодом та темрявою 🌨
🌤 Але така природа Світила, що смерть у старому циклі означає і життя в новому. І від найтемнішої ночі та найкоротшого дня молоде Сонце почне свій новий шлях, набираючись сил та відновлюючи владу тепла та світла у Природі 🌱


🐮 Тут ось Кожна Тварина написали постик у картинках по нашій статті про здичавіння! Тому якщо ти ще не знаєш про неймовірних диких коровок, кур, свиней та багатьох інших тварин, які вийшли з експлуатації та тепер живуть вільним повноцінним життям — це гарний привід глянути що там у них та у нас! 🐔

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


🧑 Гендерна рівність і проблема походження людства
Дуже рекомендуємо цю статтю в перекладі Спільного!

👀 Що людські очі говорять про нашу егалітарність?
👵 Чим бабусі дали роду Homo беззаперечний бонус в еволюції?
🧠 Як наш великий мозок пов'язується із індивідуалізмом та співпрацею? А із віруваннями та мораллю? Чому це допомагає певною мірою протистояти диктатурі?

🐵 Стаття розкриває те, як сама наша природа (людська анатомія та антропогенез) штовхає нас до рівності та екоанархізму — і в цьому плані матеріал містить дуже багато соціально-культурних та анатомічних доводів  щодо егалітарності племінних спільнот та посилань на дослідження! Аргументи та тези із цього тексту ми ще не раз згадаємо в майбутніх постах, а тож для розуміння самої концепції людини це варто прочитати!

А те, що Спільне нещодавно запостили наш переклад — зайва причина глянути їхній!

📗 Читай статтю тут! 👈

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


✍️ Крайній P.S. до статті про веганство в історії.

💁 Наостанок хочемо розвінчати цікавий міф, який стосується Піфагора.

🐂 В античній Греції існував ритуал гекатомба — жертвоприношення богам цілої сотні биків, що практикувалося на виняткові приводи, як-то перемога у війні чи відбудова міста. Існує міф, наче Піфагор приніс чи хотів принести богам 100 волів на честь відкриття своєї математичної теореми.
📗 Однак, той же Ямвліх у «Про життя Піфагора» пише наступне:

Він жертвував Богам пшоно, пироги та медові стільники й інші пахощі. Але ані він, ані будь-хто із мудрих філософів не приносили в жертву тварин.
[...]
Коротше кажучи, Піфагор шинував Богів у подібній до Орфея манері — поміщаючи їх у образи й мідь, прив'язаних не до наших форм, а до божественних вмістилищ (до сфер, як найвідповіднішого Зображення божественного), тому що вони охоплюють та надають все, та мають схожу на всесвіт природу та морфу.


🌬 Можливо, такий підхід до спілкування з нематеріалістичним варто згадати й нам всім 😌

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


🗡 Екоборотьба
(вільний переклад вподобаної нами статті з мертвого ресурсу)

🙅 Більшість екозахисних організацій наївно припускають, що боротьба з експлуатацією тварин та загалом Природи має обмежуватися протестами проти безпосередньої експлуатації — просування заборони цирків, хутряної промисловості, дельфінаріїв тощо та закріплення цих заборон на законодавчому рівні. Тобто, боротьба ведеться в рамках держави та капіталізму. Проте, подібною тактикою запобігти масовому геноциду планети не вийде.

🐉 Без боротьби з державою та капіталізмом, екологічна боротьба прийме форму боротьби з головами Гідри — замість однієї відрубаної голови незмінно з’являтимуться нові. Без зміни суспільного устрою, зелена боротьба залишатиметься безглуздою. Наразі, при капіталістичній суспільній формації та збереженні державних інститутів, панівні класи просто не захочуть відмовлятися від того, що буде приносити їм прибутки. Прикладом є боротьба за екологічні види палива. Нафтові магнати й зараз гніваються на ініціативи, які займаються розробкою екологічних способів видобування електроенергії, оскільки найбільші прибутки вони отримують саме від "традиційного" викопного палива.
⚛️ Капіталісти не відмовлятимуться також і від атомної енергетики, котра виробляє найбільшу кількість шкідливих відходів. Проте, деякі екологи заперечать: «а як же Німеччина, де згортають атомні електростанції?» Так, в Німеччині дійсно йде процес згортання атомної промисловості. Але замість продукування своєї електроенергії Німеччина почне закупати енергію у Франції, де отримують її якраз із все ж тих атомних станцій. Так хто зрештою перемагає? А перемагають олігархи — купувати енергію із закордону вигідніше, ніж підтримувати власні станції. А на загальний екологічний стан планети подібні заходи вплинуть катастрофічно мало.

✊ Екоборотьба повинна йди пліч-о-пліч з боротьбою проти самої системи, головний закон якої — експлуатуй та отримуй прибуток. Тільки знищивши цю систему можна зупинити масову руйнацію нашої планети.

Чёрный Эдем ᛣ
&
ПЛЕМ’Я 🐒


🖼 Наші колажі зі статті про веганство в історії. Піфагор, Магавіра, Порфирій, Елен Вайт, Вільям Ламб, Персі Шеллі, Дональд Вотсон — про всіх них та деяких інших історичних персонажів читайте у нашій статті! 👈

ПЛЕМ’Я 🔥🐒


🍄 Це — трутовик плоский, а на ньому — найекологічніша "вулична" агітація! 🏴

🖌 Англійською цей гриб називається artist conk (трутовик художника).
Для малювання потрібно лише щось гостре – паличка або ніготь, щоб шкрябати грибний гіменофор — частину плодового тіла, із якої виходять спори.

✍ Надсилайте свої активістські та мистецькі грибні шедеври на @ChthonicThreeeyed – ми з радістю опублікуємо їх! 😋

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


📈 Остаточне подвоєння 📉

«Лише за останні 200 років ми стали залежними від невідновлювальних мінералів. Сучасна індустрія працює на найдефіцитніших із доступних форм низької ентропії. Традиційні технології (вітряки, водяні колеса тощо) працюють на щедрій енергії Сонця. Тож як іронічно, що технооптимісти говорять про те, як сучасні технології звільнюють людей від ресурсної залежності. Насправді все рівно навпаки.»
— Герман Дейлі.


😬 Скільки ми зможемо подвоювати економічний розвиток? Чому зростання світової економіки навіть у 2% не принесе нам світлого вічного прогресу? Чи справді ми зуміли досягти виробничого та екологічного декаплінгу?
💁 Про це — у нашому новому перекладі!

📰 Остаточне подвоєння 👈

ПЛЕМ’Я 🔥🐒


Репост из: Екологічна Платформа
Щороку першого листопада святкується Міжнародний день веганства. Подія розпочала своє життя у 1994 році на 50-річчя запровадження терміну "веган" та заснування The Vegan Society в Британії.

Тим, хто ще не відмовилися від експлуатації тварин, ми можемо порадити лише одне: переходьте на веганство!
Приклад наших активістів доводить: веганити можна будь-де, навіть на передовій.

Додаємо список наших статей про різні галузі тваринництва. Здобувайте веганські знання та розповюджуйте їх далі!

🌱 Молоко - це жорстоко, або 8 причин відмови від молока
🌱 За секунду до смерті: що таке яєчна індустрія?
🌱 8 причин не їсти мед
🌱 Чому веганства недостатньо?

#екологічна_платформа
#екоплатформа_теорія


⏳ Від доісторичних філософів та перших християн до активістів XX століття, від Індії до Америки, від язичницької філософії до постхристиянської етики...

🐷 Відмова від вбивства тварин для їжі має глибоке коріння в багатьох культурах — ця думка з'являлася дуже давно то тут, то там. Ще в давні часи люди приходили до того, що експлуатація та жорстокість не є нашою невід'ємною властивістю.

📜 Невеликий (у двох частинах 😅) історичний екскурс по думкам тих, хто емпатував тваринам трохи більше за інших — у нашій статті.
Із Днем веганства всіх причетних! 🌱

💚 Пульс веганства крізь історію 👈

P.S. Ми не заохочуємо вегетаріанство у сучасності, вегетаріанці минулого нас цікавлять у логічній послідовності розвитку думки. Май на увазі.

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


Вже після написання цього тексту з'явилася ще одна новина.

«Фельдман Екопарк» заявили про отруєння миш'яком усіх тварин із "контактної зони": дванадцять кроликів та шість морських свинок загинули від рук невідомого. Контактна зона була підготовлена до виставки «Бал хризантем», тварин було дозволено торкатись, мацати, стискати тощо усім відвідувачам — в основному це розвага для дітей.

Окрім того, тварини в екопарку страждають від обстрілів та проблем забезпечення із самого початку великої війни, бо це Харківщина. Із проблемами війни робітники та волонтери дійсно героїчно боряться: вони проривалися до парку, щоб годувати та вивозити великих тварин у безпеку. Але ось тепер є ще одна проблема — масовий убивця беззахисних тварин.
Самі робітники екопарку Фельдмана, судячи з усього, дійсно є щирою компанією людей, які займається реабілітацією та допомогою тваринам із емпатичних мотивів. Проте, сама експлуатація тварин — як, власне, парк, так і використання тварин як частини виставки — не пройшли безслідно, реальність диктує свої умови: окрім дискомфорту та неетичності такого підходу, це дало можливість якійсь мразоті просто вбити вісімнадцять беззахисних тварин.
Чи варто казати, що будь тварини не на виставці, де вони змушені контактувати з людьми — то і можливості у мразоти їх отруїти не було б?

💬 Екологічна Платформа писала ще на початку повномасштабки: тварини в неволі — це завжди ризик, в першу чергу для них самих. «Споживацьке ставлення до чужих життів і одомашнення тварин має бути подолане так само, як імперіалістичні режими».

Смерть садистам! Волю тваринам!

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


Помри сьогодні всі інші, а сам я — завтра

Випадок із підпалом притулку для котів Котобаза — це, звісно, піздєц. Мінімум сім загиблих кошачих, не рахуючи обпечених та травмованих, котрих намагалися врятувати у ветеринарці...
Виродків, що це зробили, мали б знайти не мусора — бо ці відкрили справу за «знищення майна із тяжкими наслідками», смерть тварин стане лише аспектом у цій справі, а вирок залежатиме від особистого погляду судді на смерть котів. Насправді, цих мразот мали б знайти довгі руки активістів із дерев'яними битами, металевими ланцюгами та гранатами Ф-1.

Проте, це не перший і не останній такий випадок. Найвідоміший із минулих — пожежа в притулку Rifugio у 2015-му. Місцевим із сусіднього села, які й винуваті у підпалі, не подобалося сусідство із притулком. Власники кажуть, що потім злочинці навіть приходили та вибачались.
Тоді в пожежі згорів 71 (!) собака. Мусора справу відкривали та навіть Аваков щось там казав про відповідальність, але з часом все списали на "нещасний випадок".

😡 Що мало б зупиняти подібних людей? Емпатія, розуміння положення тварин, симпатія до них, любов до інших індивідів, хоча б проста справедливість щодо цінності життя інших?
💁 Так, все це мало б попереджувати такі ситуації, але ж це не працює навіть серед нас самих! Вбивство близьких за дрібні суперечки чи майно, насилля над дітьми через їхній плач. Люди вбивають та знищують всіх: від далеких нам тварин у тропіках, до тварин що живуть поруч із нами; від незнайомих людей на вулиці до самих себе. Себе, звісно, в останню чергу, щоб можна було вбити побільше інших. Помри сьогодні всі інші, а сам я — завтра.

💬 Піфагор вважав: люди, які не вбивають тварин для їжі, із значно меншим шансом захочуть нашкодити іншій людині чи піти війною на когось.
Слушна думка, але причинно-наслідковий зв'язок може бути і зворотнім: якщо людина шкодить собі подібним, то чому вона не буде шкодити тваринам? Якщо емпатія та справедливість не працюють навіть серед нас самих, то чому мають працювати на "ось тих", інакших?

Живодер, вбивця тварини — завжди урод, симптом патології суспільства, це зрозуміло багатьом із нас.
🤖 Питання-то в іншому: коли ж люди зрозуміють, що нинішня система відчуження сама, на базовому рівні, продукує такі патології? Коли люди будуть готові відкинути систему, що буквально вбиває у нас емпатію до ближнього, до живих істот, до світу навколо?

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


Навіть сьогодні, хоча сучасна людина лише час від часу стикається з нею, Природа, наша матір, приваблює і захоплює та пропонує картину найбільшої та найчарівнішої краси.

— Теодор Качинський, «Грядуща революція».

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


Репост из: Екологічна Платформа
«Весь наш хвалений технічний прогрес, і цивілізацію загалом, можна порівняти із сокирою в руках патологічного злочинця».
— Альберт Ейнштейн

Цією цитатою починається ще одне есе зі збірки Теда Качинського «Technological Slavery», що його переклали для вас наші товариш_ки.
У ньому автор розмірковує про обставини, що призводять до революцій, фактори, які можуть ставати на заваді, та цінності —  основу нового руху проти системи домінування усього живого. Серед цих цінностей Качинський виділив наступні:

❗️ Відмова від усіх сучасних технологій. Це логічно необхідно, бо сучасні технології — це єдине ціле, в якому всі частини взаємопов’язані: ви не можете позбутися поганих частин, не відмовившись також від тих частин, які здаються хорошими.
❗️ Відмова від самої цивілізації. Це теж логічно, оскільки нинішня технологічна цивілізація є лише останньою стадією тривалого процесу становлення цивілізації, а попередні ж цивілізації вже містили корені того зла, яке сьогодні стає таким великим і небезпечним.
❗️ Відмова від матеріалізму та його заміна такою концепцією життя, де б цінувались помірність і самодостатність та водночас знецінювалося надбання власності чи статусу.
❗️  Любов і пошана до природи або навіть поклоніння природі. Технологічна цивілізація, як протилежність природи, загрожує тій смертю. Тому логічно поставити природу як позитивну цінність на противагу негативній цінності технологій.
❗️ Піднесення свободи. З усього, чого позбавляє нас сучасна цивілізація, свобода і близькість з природою є найдорожчими. З тих пір, як людський рід підкорився рабству цивілізації, свобода найбільш частою і наполегливою вимогою бунтарів і революціонерів протягом століть.
❗️ Покарання винних у нинішній ситуації. Вчені, інженери, керівники корпорацій, політики тощо, які свідомо й навмисно сприяють технологічному прогресу й економічному зростанню — є злочинцями найгіршого типу.

Отож..☝️
читайте есе повністю, поширюйте його серед знайомих, розповсюджуйте революційні ідеї — поки ще не пізно ✊🏴🌱

📖 Теодор Качинський, «Грядуща Революція»

Дивись попередні переклади тут 👇
«Найхитріший трюк системи», «Дорога до революції»


🫀 Згідно з ВОЗ, 55 і більше годин роботи на тиждень пов'язані з вищим ризиком інсульту на 35% порівняно з 35-40 годинним тижнем.
«Якби ми працювали на 10% менше, наш вуглецевий слід зменшився б на 14.6%» — результат дослідження Массачусетського університету.

Ми ж у Плем'ї виступаємо проти напівмір.
Ледацюги усього світу, єднаймося ✊


Ніхто й ніколи не має працювати.

Робота — джерело мало не всіх нещасть у цьому світі. Майже усіляке зло, яке спаде тобі на думку, виходить від роботи чи від життя у світі, побудованому на роботі. Для того, щоб припинити страждання, ми маємо припинити працювати.

— Bob Black, «The Abolition of Work»

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


Усій механізації та несвободі,
усьому полімерному та високоточному,
усілякій "вічній" та "розумній" машині
— усьому штучному

ми протиставляємо
паросток сосни 🌱

ПЛЕМ’Я  🔥🐒


🍁 Сьогодні — осіннє Рівнодення! 🌞
🍃 Цьогорічне Світило віддало всю свою силу, й тепер доживатиме останню чверть свого чергового життя. Залишки його тепла, яких ставатиме все менше із кожним днем, дають час не лише нам, для насолоди Природою, а й всім видам у цьому світі — закінчити цьогорічні справи та підготуватись до зими 🍂
Тож використай цей час із задоволенням та у дикому довкіллі, поки Сонце вже готується спочити 🥀

Показано 19 последних публикаций.

97

подписчиков
Статистика канала