Помри сьогодні всі інші, а сам я — завтра
Випадок із підпалом притулку для котів Котобаза — це, звісно, піздєц. Мінімум
сім загиблих кошачих, не рахуючи обпечених та травмованих, котрих намагалися врятувати у ветеринарці...
Виродків, що це зробили, мали б знайти не мусора — бо ці
відкрили справу за «знищення майна із тяжкими наслідками», смерть тварин стане лише аспектом у цій справі, а вирок залежатиме від особистого погляду судді на смерть котів. Насправді, цих мразот мали б знайти довгі руки активістів із дерев'яними битами, металевими ланцюгами та гранатами Ф-1.
Проте, це не перший і не останній такий випадок. Найвідоміший із минулих —
пожежа в притулку Rifugio у 2015-му. Місцевим із сусіднього села, які й винуваті у підпалі, не подобалося сусідство із притулком. Власники
кажуть, що потім злочинці навіть приходили та вибачались.
Тоді в пожежі згорів 71 (!) собака. Мусора справу відкривали та навіть Аваков щось там казав про відповідальність, але з часом все списали на "нещасний випадок".
😡 Що мало б зупиняти подібних людей? Емпатія, розуміння положення тварин, симпатія до них, любов до інших індивідів, хоча б проста справедливість щодо цінності життя інших?
💁 Так, все це мало б попереджувати такі ситуації, але ж це не працює навіть серед нас самих! Вбивство
близьких за дрібні суперечки чи майно, насилля над дітьми через їхній плач. Люди вбивають та знищують всіх: від далеких нам тварин у тропіках, до тварин що живуть поруч із нами; від незнайомих людей на вулиці до самих себе. Себе, звісно, в останню чергу, щоб можна було вбити побільше інших. Помри сьогодні всі інші, а сам я — завтра.
💬 Піфагор вважав: люди, які не вбивають тварин для їжі, із значно меншим шансом захочуть нашкодити іншій людині чи піти війною на когось.
Слушна думка, але причинно-наслідковий зв'язок може бути і зворотнім: якщо людина шкодить собі подібним, то чому вона не буде шкодити тваринам? Якщо емпатія та справедливість не працюють навіть серед нас самих, то чому мають працювати на "
ось тих", інакших?
Живодер, вбивця тварини — завжди урод, симптом патології суспільства, це зрозуміло багатьом із нас.
🤖 Питання-то в іншому: коли ж люди зрозуміють, що нинішня система відчуження сама, на базовому рівні, продукує такі патології? Коли люди будуть готові відкинути систему, що буквально вбиває у нас емпатію до ближнього, до живих істот, до світу навколо?
ПЛЕМ’Я 🔥🐒