УПЦ це Ми - ORTHODOX BUKOVINA ☦️


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan



Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri






☦️27 ВЕРЕСНЯ – ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ТА ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО


Опис подій Воздвиження Хреста Господнього, яке відбулося в IV столітті, ми знаходимо у деяких християнських істориків, наприклад, Євсевія і Феодорита.
У 326 році імператор Костянтин Великий вирішив неодмінно знайти втрачену святиню – Хрест Господній. Разом зі своєю матір’ю, царицею Оленою, він вирушив у похід на Святу Землю.

Розкопки було вирішено проводити поруч з Голгофою, так як в іудеїв був звичай закопувати знаряддя страти поруч з місцем її здійснення. І, дійсно, в землі знайшли три хрести, цвяхи і дошку, що була прибита над головою розп’ятого Спасителя. За переказами, до одного з хрестів доторкнулася хвора людина і зцілилася. Так імператор Костянтин і цариця Олена дізналися, на якому з христів розп‘яли Господа. Вони вклонилися святині, а потім патріарх Єрусалимський Макарій став показувати її народу. Для цього він встав на піднесення і піднімав («ставив») Хрест. Люди поклонялися Хресту і молилися: «Господи, помилуй!».

У VII столітті зі спогадом віднайдення Хреста Господнього був поєднаний інший спогад – про повернення Древа Животворящого Хреста Господнього з Перської неволі.

У 614 році Перський цар завоював Єрусалим і пограбував його. Серед інших скарбів він забрав у Персію Древо Животворящого Хреста Господнього. Святиня перебувала у іноземців чотирнадцять років. Лише у 628 році імператор Іраклій отримав перемогу над персами, уклав з ними мир і повернув Хрест в Єрусалим.

Як складалася подальша доля святині, історики точно не знають. Хтось каже, що Хрест знаходився в Єрусалимі до 1245 року. Інші, що його розділили на частини і рознесли по всьому світу.
Зараз частина Хреста Господнього спочиває в ковчезі у вівтарі грецького храму Воскресіння в Єрусалимі.

За історичними свідченнями, Хрест Господній був знайдений перед святом Великодня, Світлого Христового Воскресіння. Тому спочатку Хрестовоздвиження відзначали на другий день Великодня.
У 335 році в Єрусалимі освятили храм Воскресіння Христового. Сталося це 13 вересня. В честь цього свято Воздвиження перенесли на 14 вересня (за старим стилем; за новим стилем – 27 вересня). Єпископи, які приїхали на освячення з усіх кінців Римської імперії, розповіли про нове свято усьому християнському світу.

Воздвиження – це Господське (присвячене Господу Ісусу Христу) двунадесяте свято. Тому богослужіння цього свята не поєднуються з жодною іншою службою. Наприклад, пам’ять Іоанна Златоуста переноситься на інший день.
Цікаво, що під час Утрені на Хрестовоздвиження Євангеліє читається не на середині храму, а у вівтарі.

Кульмінаційний момент свята – коли священник або єпископ, одягнений в чорне вбрання, виносить Хрест. Всі присутні в храмі цілують святиню, а предстоятель помазує їх святим єлеєм. Під час спільного поклоніння Хресту співається тропар: «Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо».
Хрест лежить на аналої до 4 жовтня – дня віддання Воздвиження. На віддання священник несе хрест у вівтар.




“Хрест був задуманий як ганьба і смерть Іісуса Христа, але став Його знаряддям у ділі перемоги над дияволом, гріхом і смертю. Тому ми вшановуємо Хрест не як знаряддя смерті, але як знаряддя перемоги. Відтепер, віруючі в Христа приймають хрест як свій знак, як символ приналежності до учнів Іісусових.
У святих отців є яскрава аналогія з Хрестом. Господь Іісус Христос вириває Хрест, як знаряддя смерті, з рук Його ненависників, і ним же, Хрестом, звершує справу спасіння. Святитель Фотій Великий пояснює: «Хрест є трофеєм… тому що через нього Христос блискуче зруйнував ворога. Скористався Хрестом, немов трофеєм. Тому, коли ті спорудили його заради покарання Владики, Він перетворив його в трофей для спасіння нашої природи».
Якщо хтось не вірить у Христа, Який звершив наше спасіння на Хресті, той не вірує в Нього взагалі. Віра у Христа без прийняття Хреста — віра від диявола. Сатана ненавидить Хрест, боїться Хреста, бо ним, Хрестом, він же і осоромлений! І він завжди буде прагнути до того, щоб всіляко знищити це знамя Христове, скасувати його, переконати що Хрест не потрібен і його треба забути.
Воздвигаючи хрест, прославляючи Хрест, величаючи Хрест, ми, християни, всьому світу свідчимо — Ісус Христос переміг! І знамення його перемоги — Його Животворящий Хрест!”
(Архієпископ Сильвестр Стойчев)








Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish


ТИСЯЧІ ВІРУЮЧИХ🙏ХРЕСНИЙ ХІД У ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ БОЯНСЬКОЇ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ


#ХРЕСНА_ХОДА НА ЧЕСТЬ БОЯНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

24 вересня 2024 в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ розпочався хресний хід на честь ікони Божої Матері «Боянська».

Традиційний хресний хід звершується до монастиря Різдва Божої Матері, який розташований у селі Бояни Чернівецького району, в якому 25 вересня вшановується пам'ять Боянської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish




Bucură-te, ţinutul Boianului, că nu eşti mai prejos între cetăţile creştineşti, căci întru tine a arătat Domnul icoana făcătoare de minuni a Preacuratei Maicii Sale…!!!
😇 🙏🙏🙏 💒 🙏🙏🙏 😇
Радуйся, земле Боянская, яко ничимже меньшая от всех градов христианских: ибо яви в тебе Господь чудотворную икону Своея Пречистыя Матере…!!!




Адвокат Микита Чекман dan repost
❗️Дорогі друзі, всім доброго ранку!
26.09.2024 року об 11:00 в Північному апеляційному господарському суді, що по вул. Шолуденка, 1, відбудеться важливе судове засідання по справі щодо розірвання договору користування Нижньою Лаврою!
Просимо святих молитв та підтримки!


Перший Козацький dan repost
🔥🔥🔥«НАРОД ЗАХИЩАВ СВОЇХ СВЯЩЕННИКІВ!» КОМЕНТАР ХУСТСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

22 серпня на Закарпатті двох священнослужителів УПЦ, одразу після богослужіння, практично під храмом, викрали представники ТЦК.

На захист своїх священнослужителів піднялися десятки православних християн. Жителі села Іза спочатку заблокували дороги, а потім прийшли до районного ТЦК, вимагаючи відпустити своїх священників.

«Народ захищав своїх священників, які народились в їхньому селі. Люди проти того, щоб їх священників забирали. Можна сказати, що працівники ТЦК їх забрали під храмом. Народ це бачив. Потім люди перекрили дорогу в селі Іза, а також пішли до Хустського військкомату. Це два брати, в яких нещодавно помер батько, і отець Степан приїхав на декілька днів на Закарпаття на похорон батька»,

— прокоментував ці події «Суспільному» секретар Хустської єпархії УПЦ о. Іван Розман.



20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.