Мандрівний Docudays UA / Харків


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Тут анонсуємо події фестивалю документального кіно, 15-17.11.2024
Наш ФБ: https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV
Наш Інст: https://www.instagram.com/travel_docudays_kh/
Для зв'язку: @Oll_Sol

Связанные каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Розповідаємо про першу подію, на якій побачимось уже цієї пʼятниці!

15 листопада в ЄрміловЦентрі відбудеться перегляд документального фільму “Київські файли”, а також лекція “Секс, шпигуни та інші секрети КГБ” Володимира Бірчака, історика, редактора "Історичної правди", заступника директора Архіву СБУ (2014-2016), а нині сержанта бригади “Хартія”.

У 2015 році серед інших так званих "декомунізаційних" законів був прийнятий Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Відтоді в Україні відкрився повний доступ до всіх документів від ЧК до КГБ, ознайомитися із якими можуть усі охочі громадяни України, іноземці чи особи без громадянства.

Відкриті документи КГБ містять безліч звітів про спостереження за громадянами.

Що ви відчуєте, коли дізнаєтесь, що держава роками за вами стежила? Українська дисидентка, нідерландський шпигун-аматор та французька туристка, яку 50 років тому зрадив «коханий», натрапляють в архіві на справи, відкриті на них самих. Ці історії стали основою для документального фільму, і вони нагадують нам про важливість прозорості, відповідальності за злочини та захисту прав особистості в будь-якому суспільстві.

Історик Володимир Бірчак, який був історичним консультантом фільму, розповість про те, як документальна стрічка створювалась, як шукали і відбирали людські історії, що увійшли до нього, а також про те, як склалась доля його героїв.

На завершення Володимир Бірчак, який понад 15 років працює із документами КГБ, а 6 років займав різні посади у архівних структурах СБУ, розповість:

- що ж знаходиться у цих архівах, наскільки великий їх масив та як шукати інформацію про себе чи своїх родичів;

- з чого почати пошук документів про репресованих родичів: у яких архівах шукати інформацію про репресованого родича та як написати заяву в архів;

- як архіви змінили свою роботу у зв' язку із початком повномасштабного вторгнення рф на територію України.

Локація: ЄрміловЦентр
Дата: 15.11 17:00
Вхід на подію вільний, за попередньою реєстрацією.


Друзі та подруги, представляємо нашу насичену програму XXI Мандрівного фестивалю Docudays UA у Харкові!

Впродовж наступних днів будемо розповідати про всі події докладніше, тож слідкуйте
А розклад зберігайте:

Відкриття показів:
📆 15.11, 17:00 – перегляд фільму «Київські файли» та лекція «Секс, шпигуни та інші секрети КГБ» Володимира Бірчака, історика, редактора "Історичної правди", заступника директора Архіву СБУ (2014-2016), а нині сержанта бригади “Хартія” в ЄрміловЦентрі

16 листопада:
📆 11:00 – перегляд фільму «Порося Нельсон» з обговоренням фільму й дискусією щодо статусу лідерів думок зараз у "Вікно в Америку"
📆 2:30 – показ фільму «Чоботи в грунті, руки в землі» й розмова з психологинею про допомогу собі й оточуючим в стресових ситуаціях у "Вікно в Америку"
📆 15:00 – тренінг з інклюзії: чи потрібна моя допомога людині з інвалідністю та як допомогти, якщо так. Обговорення питань інклюзії з радіожурналістом Володимиром Носковим у ЄрміловЦентрі
📆 17:00 – показ фільму «Київські файли» та зустріч з істориком, дисидентом, Ігорем Черніченком, який розкаже про факти, які є у фільмі, а цікавіше – яких немає. Локація: ПрайдХаб

17 листопада:
📆 11:30 – показ фільму «Кіоск» та розмова про юридичну сторону допомоги й притягнення до відповідальності при домашньому насильстві з адвокаткою Харківської правозахичної групи Тамілою Беспалою в пресцентрі "Накипіло"
📆 14:00 – показ фільму «У сітях» та зустріччю з Ольгою Шеремет, координаторкою Центру безпечного Інтернету в Україні. Розмовлятимемо про проєкт StopCrime, який реалізовує ВГО «Магнолія» і про Портал безпечного Інтернету в пресцентрі "Накипіло"
📆 17:30 – розмова про питання доступності кіна та інформації для людей з порушеннями зору з радіожурналістом Володимиром Носковим, показ фільму «Дівчинка далеко від дому» без візуальної складової з аудіодискрипцією в культурно-громадському центрі DRUK

Вхід на події вільний за попередньою реєстрацією.


Мандрівний Docudays UA вирушає містами, містечками та селами України!

Уже 15го листопада фестиваль стартує в Харкові й везе з собою насичену програму для ваших вихідних.

Попереду на нас чекають 3 дні Мандрівного. А це – 9 переглядів фільмів і правозахисних подій. А також обговорення, дискусії та пошук відповідей на безліч питань, у центрі яких цього разу — ким ми, власне, є і чим є Україна.

Центральна тема 21 Docudays UA — «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя» — назва, сповнена протиріч, що стала частиною нового українського фольклору.

Ми говоритимемо про історичну пам’ять, її крихкість та постійні намагання ворогів її змінити й переписати. Про циклічність історії, збереження та пошук ідентичності, а також про відповідальність, покарання воєнних злочинців і нову архітектуру безпеки.

Тож бронюйте в своїх календарях наступні вихідні для Мандрівного,
І до зустрічі на показах!


Показ фільму повністю з архівних кадрів!

Березень 1933 року. Молодий журналіст із Вельсу, Ґарет Джонс, таємно прибуває до України. У той час країна переживала абсолютно безпрецедентний голод. Запроваджений Сталіним, який тримав його в таємниці, цей голод мав політичне підґрунтя. Після повернення Джонс застерігає про нього весь світ, але радянські маніпуляції виявляються сильнішими.

Після фільму зустрінемося з автором подання до МКС щодо геноциду, вчиненого Росією в Маріуполі, Михайлом Романовим. Будемо говорити про поняття геноциду, наскільки воно потребує змін і чому потрібно боротися за визнання злочину в Маріуполі геноцидом.

📆Дата і час: 10 грудня о 15:00
📍Локація: культурний центр "DRUK", галерея "Творче нежить", вул. Гончарівська 10
💰Вартість: вільний вхід за реєстрацією (посилання у закріпленому повідомленні або зробити це на вході)

Це останній фільм в циклі наших відкритих показів від Мандрівного Docudays UA. Дуже на вас чекатимемо!


Фільм про пошук любові під час війни в АРТпідвалі Муніципальної галереї

В’ячеслав Єгоров, місцевий активіст Ужгорода, який разом із дружиною займається допомогою для пересенців/-ок, вирішує реалізувати свою давню мрію — поставити виставу Шекспіра «Король Лір». До складу його театральної трупи входять непрофесійні актор(к)и. Театральна вистава допомагає їм віднайти своє призначення в новому світі, де протікає війна, а режисерові — знайти відповідь на одвічні питання: що таке любов і чому цей світ не має загинути.

Показ у безпечному просторі Артпідвалу Муніципальної галереї, що також слугує укриттям.
Після перегляду поговоримо з психологом про враження і те, як врятувати себе в стресових ситуаціях за допомогою певної діяльності.

📆 9 грудня о 15:00
📍Муніципальна галерея (вул. Чернишевська, 15)
💰Вільний вхід за реєстрацією (посилання або на вході на подію)

Також запрошуємо завітати до галереї на виставку Оксани Бойко "I LOVE KHARKIV", на якій побачите зізнання в любові своєму місту через живопис!


Фільм про роботу херсонських журналістів

Стрічка, що має надзвичайно актуальний контекст, її потрібно дивитися, про події у ній потрібно говорити, нею потрібно надихатися.

З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти медіаплатформи «Вгору» фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного центру росіянами, мітинги, окупацію та звільнення рідного міста. У фільмі зібрані унікальні кадри, які показують, якими були для Херсона та його жителів останні півтора року.

Після перегляду відбудеться зустріч з представниками медіаплатформи «Вгору»
Долучайтеся, буде цікаво!

📆Дата і час: 8 грудня о 17:00
📍Локація: Вулиця Мистецтв, 14 (прес-центр Накипіло)
💰Вартість: вільний вхід за реєстрацією (за посиланням в шапці профілю або на вході на показ)

#МандрівнийDocudaysUA2023 #docudaysua #docudaysua2023 #travellingdocudaysua


Фільм про художницю, що важко торувала шлях до впізнаваності

Спецподією вечора стане зустріч з режисеркою та героїнею, яка дуже хотіла показати фільм в Україні, адже звідси її добра подруга Оксана, яку вона прихистила, коли Оксана мала бігти з країни: через її діяльність в Україні як лідерки феміністичного руху на неї велося справжнє полювання (це теж побачите у фільмі)

Опис фільму:
Коли данська режисерка Леа Ґлоб познайомилася з Аполонією Сокол у 2009 році, її життя здавалося сюжетом збірки оповідань: у неї було справжнє богемне життя. Багато років Леа поверталася до знімання того, як Аполонія шукає власне місце у світі мистецтва, справляється з болем та радістю жіночності, зі стосунками з іншими людьми та з власним тілом і творчістю. Через 13 років дві жінки продовжують рефлексувати про шляхи кожної.

📆Дата і час: 7 грудня о 17:00
📍Локація: Вулиця Пушкінська, 79/1
💰Вартість: вільний вхід за реєстрацією (за посиланням або при вході на подію)


Захід про інклюзію від фестивалю документального кіно Мандрівний Docudays UA та Каразінського

Уже завтра, 6 грудня, відбудеться захід, направлений на те, щоб краще зрозуміти людей з інвалідністю: однією з частин події буде тренінг від людей з інвалідністю, де вони наочно поділяться особливостями свого пересування, а також покажуть користь елементів інклюзії. А також їм можна буде поставити всі запитання, які у вас коли-небудь виникали щодо інвалідності та того, як поводитися звичайно, а ніяковіти від невпевненості, коли знаходитесь поряд з людиною з інвалідністю.

Після тренінгу подивимося короткометражний фільм 《Оаза》про сприйняття інвалідності та поговоримо про інклюзію з експертом Docudays UA

Дата: 6.12, 17:00
Локація: буде повідомлена зареєстрованим учасникам (посилання)


Показ для батьків, дітей, освітян та тих, хто цікавиться змінами в освіті

Фільм «Юний Платон» орієнтований на старшу аудиторію, адже він англійською з українськими субтитрами, тому дитячий реабілітаційний центр «KINDER VELT✋» проведе заняття з хібукі- та арт-терапії для дітей до 12 років. Після перегляду представниця центру говоритиме про кризову комунікацію та як допомагати дітям долати освітні втрати.

Події фільму розгортаються після громадянського конфлікту в районі Белфаста, де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї. Фільм змальовує мрію директора школи та його команди, що показують, як критичне мислення та дбайливий пастор можуть заохотити дітей визирнути за рамки та обмеження своєї спільноти. Ми бачимо, як філософія спонукає їх ставити запитання про міфи війни та насильства.

📆Дата і час: 5 грудня о 17:00
📍Локація: Вулиця Пушкінська, 79/1
💰Вартість: вільний вхід (за попередньою реєстрацією через обмеженість місць, реєстрація в шапці профілю фестивалю)


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
Трейлер до фільму "Вбивство журналіста"

Приходьте, буде цікаво!

#МандрівнийDocudaysUA2023 #docudaysua #docudaysua2023 #travellingdocudaysua


Молодого журналіста-розслідувача та його наречену жорстоко вбили у їх домі в Словаччині. Їхня смерть призвела до найбільших протестів у Словаччині з часів повалення комунізму.

У цій історії справа несподівано повернула на інше, коли інформант «злив» колегам убитого журналіста файл із таємною справою про вбивство. Заразом йшлося й про компʼютери та зашифровані переговори ймовірного замовника вбивства — бізнесмена, тісно повʼязаного з провладною партією країни. Прочісуючи ці зашифровані повідомлення, журналіст(к)и виявляють, що країну захопили корумповані олігархи, судді та правоохоронці.

Чи чекатиме на них притягнення до відповідальності?
Дізнавайтесь на нашому показі фільму «Вбивство журналіста»

Після показу буде зустріч з режисером, він розкаже про журналістські розслідування й створення кіно, що несе зміни.

Коли: 4.12, 17:00
Де: вул. Мистецька, 14 (пресцентр Накипіло)
Вхід вільний за попередньою реєстрацією (у закріпленому повідомленні або зареєструватися на місці)

#МандрівнийDocudaysUA2023 #docudaysua


Знайомимо з повною програмою Мандрівного в Харкові. І розповідаємо, що жоден наш захід не обмежується тільки переглядом фільму: кожного разу ми додаємо ще подію, яка несе практичну користь або може наштовхнути на роздуми. Наприклад, перші два дні ми будемо зустрічатися з режисерами фільмів.

Слідкуйте, щоб дізнатися спеціальні події на інші дні!

*Фестиваль некомерційний, тому вхід на всі події вільний за попередньою реєстрацією (форма реєстрації в закріплених повідомленнях каналу)

#МандрівнийDocudaysUA2023 #docudaysua #docudaysua2023 #travellingdocudaysua


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
Покажемо також трейлер, щоб ви вже точно захотіли прийти, побачити стрічку та познайомитися з режисером!

#МандрівнийDocudaysUA2023 #docudaysua #docudaysua2023 #travellingdocudaysua


Чи жили ви в метро?

На початку широкомасштабного вторгнення багато людей знайшли прихисток саме там, адже з перших його днів метрополітен став бомбосховищем для багатьох харків'ян/-ок. Два місяці вони облаштовували його для більш-менш комфортного життя. Але місцева влада та керівництво метрополітену звільнили підземку від мешканців/-ок і знову запустили транспортну мережу.

Приходьте дивитися кіно харківського режисера Павла Дорогого про те, як 89 днів мешканці/-ки Харкова облаштовували одну із станцій метро для якомога комфортнішого спільного життя.

До показу також доєднається Павло, режисер, і після зможе обговорити ваші враження та думки з приводу життя в метро та виселення людей з нього. Як ви вважаєте, правильно було звільняти станції від людей?
У відео запрошення від режисера 😉

3.12, 13:00
Вхід на подію вільний за попередньою реєстрацією (посилання в шапці профілю)

До зустрічі на показі!

#МандрівнийDocudaysUA2023 #docudaysua #docudaysua2023 #travellingdocudaysua


Важливо! Реєстрація!

Оскільки ми хочемо зробити більш безпечними наші заходи, на них діятимуть запрошення за реєстрацією. Там всього три легких обов'язкових запитання, проте, це дійсно важливо. На деякі події навіть адреса проведення буде повідомлена тільки за реєстрацією.

Тож для того, щоб доєднатися до показів, вам потрібно просто заповнити форму реєстрації, ми надішлемо всі деталі особисто, а також ви будете в списку запрошених гостей. Дякуємо за розуміння!

Клацніть тут, щоб перейти за посиланням на реєстрацію.


Тема цьогорічного фестивалю: "Образ майбутнього"

Образ майбутнього — це те, що нам варто уявляти й втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотне покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про відбудову після нашої перемоги, про те, як по-справжньому модернізувати наші міста та селища, зробити їх красивими й зручними, сучасними, доступними, орієнтованими на пішоходів — старих і малих, і покалічених війною. Ми будемо говорити про все це під час 20 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, і в діалозі будемо намагатися сформулювати нову українську мрію.

Саме тому цьогоріч ми обрали надмінімалістичний дизайн — просто чистий білий аркуш. Щоб нікому не заважати малювати в уяві власний образ майбутнього, свою мрію.


Вітаємо на каналі фестивалю документального кіно про права людини Мандрівний Docudays UA на Харківщині!

Тут будемо публікувати анонси подій та цікаві дописи в рамках нашого фестивалю. Підписуйтесь та слідкуйте!

17 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.