Картографічне підприємство ім. Євгена Коновальця #УкрТґ


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Привіт! Я Іфрітюк, тут я публікую пропаганду здорового глузду та українську картографію :)
"Мапи з лану до столу"
Пишіть адміну, не соромтесь - @IFRITIUK_100

Связанные каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Запоріжжя :

Як і всі минулі регіони про котрі я розповідав, Запоріжжя спочатку населялося різного роду кочовиками, у 1000-их роках на північному заході почали будуватися руські фортпости, в цей час регіон став важливим з міркувань траснпортування товарів з півночі Європи до Візантії. У 15-тому строччі тут почало зароджуватись козацтво котре відіграло важливу роль в подальшій історії цього регіону. Географічно регіон складається переважно з степових та лісостепових зон, ділиться на 9 субрегіонів (Гард, Інгулеччина, Кодак і ще кілька менших). Регіон сильно зінтегрований з Приазов'ям та Донеччиною, з часів індустріалізації цей регіон став головним хабом переробки сировини зі сходу.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське


Таврія :

Регіон що простягається від лівого берега Дніпра до кримських гір і ділиться на кілька менших підрегіонів. Історично цими теренами володіли скіфи, греки, татари та багацько інших народів, зокрема кочовиків котрі часто проходили цими землями. Український слід в історії Таврії просліджується ще з часів Русі і походів на Херсонес, після цього на території Криму та теперішньої Херсонщини існували руські порти. Після падіння Русі та місцевих кочовиків на цих землях опинилася Золота Орда, а потім і Кримське Ханство. У 18-тому сторіччі північну частину Таврії починають колонізувати козаки, а у 19-тому переселені греки, серби, німці.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське


Продовжуючи тему окупованих етнографічних регіонів України - сьогодні розповім вам про Приазов'я :

Також Надазов'я, Приозів'я - регіон що часто не зображують на мапі і відносять його до Донщини, Таврії, Запоріжжя, проте він має окрему історію, культуру та географію. Географічно регіон сформувався вздовж північного берегу Азовського моря, пронизаний басейном річок Приазов'я. Історично першими першопроходцями цих земель були кочовики, потім існували грецькі поселення і аналогічно з Донеччиною у 16-тому сторіччі тут починається козацька колонізація. На цих теренах базувалася Кальміуська паланка та Азовське Козацьке Військо. Під час індустріалізації цей регіон став хабом для переробки та транспорту копалин з сусідньої Донщини і аж по сьогодення має тісний зв'язок з нею. Сьогодні регіон цілком окуповано і спустошено.

P.S. Вітаю усіх православних з Великднем.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське


Сьогодні на прохання одного з читачів починаю серію мап про окуповані історико-етнографічні регіони України - першою в черзці стоїть Донщина :

Донщина (також : Донеччина, Донецький Край) довгий час була прохідним полем для орд кочовиків, проте її активна колонізація почалася після Визвольних Змагань 1648-54 років. Переважно на неї переселялися українці з Правобережжя, котрі оселялися вздовж р. Сіверський Донець, на честь котрий названий регіон. Наступний етап колонізації стався разом з запізнілою індустріалізацією в Російській Імперії, в цей час було започатковано багато міст та збудовано першу інфраструктуру. З приходом більшовиків цей регіон одним з перших прийняв хвилю репресій та винищення, що і досі видно за переписами населення. Сьогодні регіон лежить в руїні, через війну та сировинну економіку яка рухнула після знищення радянської імперії. Донщина ділиться на кілька субрегіонів : Донеччина, Таганрожщина, Луганщина. Донщина часто плутають з промисловим "Донбасом".

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське


Політично-фізична мапа Української Нпародної Республіки у порівнянні з сучасною Україною.

Автор - @IFRITIUK_100

P.S. Я повернувся з відпочинку, тепер знову буду пилити мапи 😍

#Авторське #Історичне


94 роки тому за особистим наказом Юзефа Пілсудського розпачалася найкривавіша та найжорстокіша з хвиль "Пацифікації" Українських земель у складі II Речі Посполитої :

У вересні 1930 року польський санаційний уряд відправив жандармерію, парамілітарні підрозділи та армію проти мирних людей Галичини. У рамках репресій проводилась політика ревіндикації - знищення православної віри, руйнування церков та спалення ікон, натомість насаджувався католицький костел. Українська інтелігенція масово потрапляла до концтаборів за будь-які прояви прихильності до своєї нації та організацій що протидіяли асиміляції і полонізації цих територій. Нажаль, на сьогоднішній день ми не можемо підрахувати точні жертви геноциду, проте найбільші цифри сягають 250 000 тисяч жертв. Сьогодні поляки дозволяють собі вякати про Волинь, але чи відбулася б волинська трагедія без пацифікації і окупації наших земель? Ні.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Історичне


Реконкіста - "народний" хрестовий похід :

Проходила у 722-1492 роках, реконкісті передувало арабське завоювання Іберії протягом 711-718 років після розпаду Вестготського Королівства. Початком відвоювання Іберії вважається битва при Ковадонзі, а кінцем стало падіння Гранади, після чого останні мусульманські завойовники були вигнані до Мароко. Після звільненя Піренейського півострова на ньому відновилися Кастилія, Арагон та утворилася Португалія.

Автор - @IFRITIUK_100

#Історичне


Розвиток Галицько-Волинського князівства у 1199-1205 роках.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Історичне


Напишіть які мапи ви б хотіли побачити у майбутньому на цьому каналі, бо у мене потроху кінчаються ідеї.


Фізична мапа з накладеним розселенням націй у Молдові (Заштриховані частини - терени де немає значної частини однієї нації)

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське


Мапа розселення націй у Австро-Угорщині.

Автор - @IFRITIUK_100

#Історичне


Найновіші міста за областями в Україні.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Інфографіка


Адміністративний поділ Війська Запорізького Низового.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Історичне


Продовжуючи тему "геніальних" наступів :

14 серпня 1916 року Королівство Румунія подивившись на успіхи росіян на галицькому фронті та ослаблення центральних держав, вирішило вступити у війну заради створення Великої Румунії. Румунські війська почали наступ на Трансильванію, проте нарвалися на австрійські та болгарські війська котрі швидко зайняли дві треті Румунії та змусили румунів підписати перемир'я у Фолькшанах. Землі окуповані у Румунії залишалися окупованими до кінця першої світової.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Історичне


Колишня Соціалістична Федеративна Республіка Югославія на момент 26.07.1992 (1 рік після початку розпаду Югославії)

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Історичне


Маленька, переможна війна італійського дуче :

28 жовтня 1940 року, італійські війська почали вторгнення до Греції з раніше захопленої Албанії. Вже під кінець місяця 31 жовтня на грецьких островах в середземному морі розташувалися британські літаки котрі на прохання грецького уряду протидіяли італійським та албанським військам. Але вже у грудні 1940 року греки мало того що стабілізували фронт, так ще й провели контрнаступ на італійські війська захопивши 1/4 Албанії. Пізніше, на весні італійський вождь ще раз спробував провести "Весняну Офензиву", проте невмотивованість, погане постачання, та гірський рельєф давалися взнаки італійцям. В кінці кінців Греція була переможена, проте зовсім не італійськими військами, а їх союзниками - Німеччиною що вже встигла розібратися з іншими балканцями, поки Муссоліні вовтузився з елінами в горах.

Автор - @IFRITIUK_100

#Історичне


Фізична мапа Ліхтенштейну.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Топографія


Хрестовий похід що не дійшов до святої землі :

Після того як третій хрестовий похід не досягнув захоплення Єрусалима, поступово між німцями та Візантією почав наростати конфлікт. Також у цей час наростав інтерес Венеції у захоплені територій Візантії. Сам похід почався у червні 1202 року, коли у Венеції зібралося побите військо хрестоносців, і ті поплили грабувати міста-порти Далмації котрими володіла Хорватія в унії з Угорщиною, котра фактично під час облоги Задару вступила у війну. Після цього через намовляння Енріка Дандала воїни Ісуса вирішили піти проти нового ворога - Константинополя, вони стали на бік Ісаака ІІ Ангела котрий пообіцяв за відібрання у свого дядька трону Візантії допомогти їм з проходом до Святої Землі. 24 червня 1203 року візантійці висадилися на околицях Константинополя. Після двох штурмів Царгорода, місто було сплюндроване, незважаючт на його православне населення. В підсумку хрестоносці поділили Візантію, та на 60 років ця країна пропала з мап.

Автор -
@IFRITIUK_100

#Історичне


Ось вам фізична мапа України поки чекаєте на відновлення Архівів Часу.

Автор - @IFRITIUK_100

#Авторське #Топографія

19 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.

81

obunachilar
Kanal statistikasi