Danylo Golota 💸


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Будую Fintellect, щоб агенції заробляли багато грошей. Пишу про життя стартап фаундера і фінанси агенцій. Показую кота і собаку.

Связанные каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
Нате вам кота, щоб розбавити інформаційний потік 🫡


Універсальний фреймворк оцінки настрою від @wlwsk

Я десь на “It is what it is”


Подкаст — класна форма контенту, бо це не лекція до якої треба готуватись. Можна просто прийти, налити собі відерце кави, і проговорити дві з половиною години про досвід запуску стартапу та виживання на ранніх стадіях.

Мінус: якщо ти скучний, то вийде шляпа 🎩

Не знаю, що вийшло у нас — це вам всім вирішувати — але мені сподобалось те, що в процесі відчувалось все швидко. Не дві з половиною, максимум півтори години.

Із стабільного: є історії про корів і біг.

Із нового: зацініть які в мене круги під очима. В кого таких нема, той не справжній стартап-фаундер 😁

Хев фан, і наставте Жені лайків, бо він готується, запарюється і інвестує в продакшн, а це круто.

🔴 Ось тут лінк на подкаст


А ще дякую деяким юзерам, які задорно репортять баги, і ми так само задорно їх фіксимо. Ви золото 🖤


Дуже приємне і бісяче одночасно відчуття, коли майже 100% запитів юзерів про те, що їм не вистачає співпадає з нашим планом релізів на найближчий час.

Приємне, бо кожен запит валідує наш беклог і підтверджує, що ми правильно рухаємось і пріоритизуємо розробку.

Бісяче, бо кожен раз коли я чую запит, мій внутрішній голос кричить “Я ЗНАЮ ШО ЦЕ ТРЕБА, МИ ЦЕ ВЖЕ РОБИМО, ПОТЕРПІТЬ, нам просто трошечки не вистачає часу, дєнєг і відповідно рук, щоб все зробити швидше, але ми в курсі”.

Потім я заспокоююсь і йду працювати далі.

Добрий раночок, коротше.



PS. Найпопулярніші запити від юзерів, і те що в нас в процесі, якщо вам було цікаво:

1. Управління грошима парт-тайм членів команди, які працюють на рейті, і треба знати скільки заплатити їм в кінці місяця.

2. Внутрішні проекти: робота, яку агенція робить умовно для себе, але на яку все одно тратиться час — типу оформлення кейсів, розробка сайту компанії, чи ведення соцмедіа. Це треба трекати, бо всі ці часозатрати — гроші з кишені компанії.

3. Non-billable таймлоги: час який команда працює в проекті клієнта, але агенція йому не білить цей час в інвойс (через якісь причини), тому платить за це сама.

4. Утилізація часу: скільки було планових годин, скільки реально відпрацювали, який вийшов середній рейт.

І ще парочка дрібніших.


Якщо вам колись було цікаво, що мотивує стартап-фаундерів працювати, коли стартап ще не дає бажані результати, то ось:


Я: Знімаю Loom відео українською для користувача, і показую як змінювати години і оплату команди в Fintellect.

Loom AI, який по ідеї автоматично розпізнає про що я говорю, і робить заголовок і опис: “Как приготовить кильку?”



Штош 😑


good morning 🫡


Про українську локалізацію

Здавалось би, український стартап, продукт вже 4 місяці в лайві, багато українських агенцій в юзерах, а українську локалізацію додали тільки вчора. Чому так?

1. Ми орієнтовані на західний ринок. Сервісна бізнес-модель працює однаково на будь-якому континенті, і ми фокусуємось перш за все на ній, а не на географії. А мова міжнародної комунікації все таки англійська.

2. Будувати інтерфейс одразу двома мовами на перших етапах розвитку продукту — це більший ресурс, який ти тратиш на те, щоб крокувати в сторону product market fit. Локалізація — це анблокер для залучення юзерів, а не просто цяцька, і його треба включати тоді, коли це стає критично необхідно.

Так само з іншими мовами. Буде великий потік польських юзерів — зробимо польську локалізацію і меми про bobr kurwa.

3. Суб’єктивщина фаундерів. Вся наша команда коритується англомовним софтом, всі мої інтерфейси англійською, і це за замовчуванням. Просто звичка. Через це суб’єктивно сприймаєш англійський інтерфейс як базовий для всього.

Ми б так і сиділи на одній мові, як Slack, але нас підштовхнуло до укр локалізації кілька речей:

Перша: так як в акаунт компанії в Fintellect можна додавати багато членів команди (і не платити за це екстра), до нас прийшла нова група користувачів — бухгалтери. Раніше це були майже завжди фаундери/менеджери, але з бухгалтерами не повоюєш. Треба мова.

Друга: нам скзали пророчу фразу: “Гайз, фінанси це й так складно, а фінанси англійською то взагалі пиздець.” Ми вирішили, що це справедливо, тож ось вона, українська локалізація.

Тож якщо для когось з вас це було блокером перед тим, щоб потестити, то не блокуйтесь і тестуйте.

Ось такий кол ту екшн.

🔗 https://www.fintellect.pro/ua




Дай боже здоров’я моєму діду, який змушував мене все дитинство писати диктанти, і вчити всі правила української мови, щоб в результаті інтуїтивно грамотно писати. Це була база, на яку я потім наклав вміння писати комерційні тексти, а тепер використовую це в UI-текстах.

Це я до того, що локалізація Fintellect українською вже на підході 🇺🇦


Ми: заводимо клієнта в підписку.

Stripe: “ми заблокували платіж, бо клієнт якийсь підозрітєльний.

Ми: довго і нудно переписуємось з підтримкою.

Stripe: “ми перекинули вас на відповідального менеджера, який все порішає.”

Менеджер: курить бамбук.

Ми: дзвонимо в підтримку, говоримо 30 хв, щоб розблокували.

Stripe: “ми розблокували ID платежу клієнта, хай платить, велкам”.

Клієнт: платить.

Stripe: “хоч клієнт платить з тих самих реквізитів, але ми чомусь зробили інший ID платежу для цієї операції, але він не збігається з ID який ми розблокували, тож нате вам знову блок платежу”.

Ми: “та йоб вашу мать.

Stripe: “оцініть якість сервісу🧡”.


Основний прикол стартапу на ранній стадії, до якого вас жизнь не готувала, полягає в тому, що намагання пріоритизувати щось в цьому хаосі натикаються на бурхливу і кроваву реальність.

Воронка залучення клієнтів схожа на відро, бо вам тупо не вистачає функціоналу, який відповідає задачам клієнтів, і здатен їх затримувати. На цій стадії retention це виключно про можливості продукту. Закриває потреби — компанія користується. Не закриває якусь частину потреб — “сорі, ми посидимо почекаємо”. І це справедливо.

При цьому звичайно, фічі не відповідь. Але має бути Product User Fit, в рамках якого ми задовольняємо якусь частину аудиторії поточним функціоналом, і працюємо далі, щоб задовольняти більше аудиторії.

Тож це постійний пошук балансу між продажами в диряве відро і розробкою, щоб залатати наявні дірки, і нарощувати кількість успішних кейсів, в яких продукт робить те, що ви хочете, а користувач з цього приводу щасливий.

Власне прикол з пріоритизацією в тому, що вам потрібно одночасно:

- Будувати функціонал, щоб збільщувати % конверсії з вашої воронки (бо на цьому етапі конвертує продукт, а не маркетинг)

- Продовжувати продавати, щоб навіть через диряве відро ріс MRR. Знайти баланс і потрібний сегмент юзерів, який на цьому етапі найкраще конвертиться.

- Бути на постійному зв’язку з користувачами, щоб передбачати, що вони хочуть, і відрізняти загальні ідеї, від реальних блокерів перед користуванням.

- Займатись фандрейзингом, щоб не впертись в банальну відсутність кешу.

- Тримати в порядку операційку, фінанси, команду.

Мораль тут в тому, що це все неможливо робити добре одночасно, якщо ти стартап на ранній стадії. Бо чим більше в тебе задач і пріоритетів — тим гірший делівері в кожному з них.

Треба намагатись звичайно. Але при цьому прийняти реальность, що просідати буде все.

Як з цим боротись — я не знаю. Боротись. Старатись все втримати в руках, аж поки у вас не буде достатньо ресурсів для того, щоб реально побудувати пріоритети, і робити речі по черзі.

Ну і молитись богу, бо навіть заядлі атеїсти, які заводять стартап, починають в нього вірити. Треба ж в щось вірити.


Було б прикольно зробити публічний продуктовий беклог, в якому є величезний список функціоналу, інтеграцій і можливостей, який по ідеї має з’явитись в продукті. Описуємо кожну позицію, прикручуємо невелику візуалізацію на рівні прототипу.

Під кожною позицією є кнопка “голосувати” яка веде на пейвол де треба заплатити скажімо $1 за голос. Далі робимо просту автоматизацію, за якою беклог пріоритизується за кількістю грошей в кожному пункті.

Потім коли функціонал готовий, кожен хто проголосував отримує його раніше ніж всі інші юзери, і наприклад ще отримує знижку на підписку на кількість доларів, які він витратив на голосування.

Хз чи зійдеться така бізнес-модель, і чи це взагалі можливо, але це було б точно цікаво і весело)


Блокер, який заважає продавати B2B софт — особливо якщо це щось про фінанси, операційний менеджмент, проектний менеджмент — в тому, що ти змінюєш наявний бізнес-процес.

Ніхто не любить змінювати те, що вже працює — навіть якщо воно працює так собі. Тож з 100% потенційних клієнтів, які підходять під твій сегмент аудиторії, тільки частина буде готова змінювати процеси. Із них ще менша частина буде готова це робити прямо зараз. І ще менша частина — захоче змінювати за твоїми правилами і архітектурою, яку ти заклав в продукт.

Яке рішення?

Якщо розробляти продукт так, що він буде дуже універсальним і підходитиме під всі можливі процеси — тоді вийде умовний SAP, і коштувати він буде відповідно. Плюс, вийде громіздка машина, онбординг в яку затягнеться на місяці.

Я думаю рішення в тому, щоб софкусуватись на ключовій цінності, яку дає продукт. Якщо ця цінність відгукується клієнту, він потерпить новизну і зміни процесів, бо цінність вагоміша, ніж незручності переїзду. А далі вже наше завдання ітерація за ітерацією працювати над покращенням онбордингу та інтуїтивним дизайном.


Дослідницьке питання

Ми оновлюємо в Fintellect розділ Команда, де знаходяться фінанси по кожному співробітнику. Зараз ми там фіксуємо зарплати, години, оверхеди і рахуємо собівартість роботи billable членів команди. Далі зробимо апдейт де буде більше інформації і метрик.

В новому апдейті ми виводимо:
- Профіль члена команди з основною інформацією
- ЗП і бонуси за кожен місяць
- Інтеграцію з ПМ або трекером
- Прибуток на співробітника
- Маржинальність співробітника
- Утилізацію годин (заплановані, фактичні, клієнтські, внутрішні)

Які ваші інтуїтивні думки з цього приводу?
Що ви трекаєте зараз?
Що вам не вистачає?

Дякую.


щоб не плакать, я сміялась


Не заходимо в фейсбук найбличжим часом, а йдемо працювати 🫡


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
Друзі фаундери, потрібні ваші поради

Тестуємо функціонал швидких фільтрів в списку проєктів і намагаємось зрозуміти найчастіші кейси.

Питання:
Коли ви відкриваєте список проектів, яку інформацію вам треба бачити в першу чергу?

Зі свого боку бачимо кілька гіпотез:
- найбільший / найменший прибуток
- надмірні витрати на розробку
- затягнута оплата на боці клієнта.

Що ще? Допоможіть доповнити. Дякуємо 🫡


Проблеми українського веб-девелопменту 2024 😑

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.