Вимерлий світ


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Вітаємо Вас на каналі "Вимерлий світ"! Він допоможе Вам уявити наш світ таким, яким він був мільйони років тому та дізнатися більше про тварин, що його населяли.

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Kvabebihyrax

Kvabebihyrax – рід вимерлих дуже великих даманів із родини пліогірацид (Pliohyracidae), відомий з пліоцену Грузії. Єдиний встановлений типовий вид – Kvabebihyrax kachethicus. Його рештки виявлені в Квабебі на сході Грузії. Вони датуються пізнім пліоценом (акчагильскій ярус, 3-2,6 млн. років тому).

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/kvabebihyrax/


Titanokorys

Titanokorys gainesi – вид вимерлих радіодонтів з родини Hurdiidae, описаний в 2021 році з сланців Берджес. Радіодонти – група примітивних членистоногих, які виникли під час кембрійського вибуху та були одними з найбільших і найрізноманітніших палеозойських хижаків. Ці тварини були широко поширеними та займали різноманітні екологічні ніші, від ловців бентосу та фільтраторів до верховних хижаків.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/titanokorys/


Alexeyisaurus

Alexeyisaurus – вимерлий рід можливих плезіозаврів, відомий з верхнього тріасу (нижній-середній норійський вік) формації Вільчек, Земля Вільчека, Земля Франца-Йосифа, Росія. Вперше він був названий А. Г. Сєнніковим та М. С. Архангельським у 2010 році, а типовим видом є Alexeyisaurus karnoushenkoi. Хоча в першій публікації він вважався еласмозавром, у наступних публікаціях він був описаний як “частковий,…

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/alexeyisaurus/


Kurupi

Kurupi – рід динозаврів теропод-абелізавридів із бразильської пізньокрейдової формації Марілія. Типовий і єдиний вид – Kurupi itaata.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/kurupi/


Ulughbegsaurus

Ulughbegsaurus (що означає “рептилія Улугбега”) – рід кархародонтозаврових динозаврів-теропод із пізньокрейдової формації Біссекти, Узбекистан. Типовий вид – Ulughbegsaurus uzbekistanensis.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/ulughbegsaurus/


Silutitan

Silutitan (що означає “гігант з Шовкового шляху”) – рід травоїдних динозаврів-завропод з клади Titanosauriformes, що мешкав на території сучасної Китайської Народної Республіки (формація Шенцзінькоу) в період ранньої крейди.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/silutitan/


Hamititan

Hamititan (що означає «гігант Хамі») – рід титанозаврового динозавра-завропода з формації Шенцзінькоу (ранній крейдовий період, 130-120 млн. років тому) в Синьцзяні, Китай. Він містить один вид, типовий вид, Hamititan xinjiangensis.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/hamititan/


Etacystis

Etacystis communis – м’якотіле безхребетне, котре жило у мілководних тропічних прибережних водах мулистих лиманів протягом пенсильванію (пенсильваній — верхній геологічний відділ кам’яновугільної системи стратиграфічної шкали США, де часто розглядається як самостійна система, приблизно відповідає верхньому карбону Західної Європи), близько 300 мільйонів років тому. Класифікація Etacystis є невизначеною: тварина мала унікальне Н-подібне тіло довжиною від 2…

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/etacystis/


Cambropachycope

Cambropachycope – рід незвичайних ракоподібних, описаний з нижньокембрійських відкладень Гренландії та Швеції.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/cambropachycope/


Facivermis

Facivermis — викопний рід лобопод, що існував у кембрійському періоді (520 млн років тому). Рештки тварини знайдені у маотяньшаньських сланцях в Китаї.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/facivermis/


Thanahita

Thanahita distos – вид лобоподів (лат. Lobopoda) з середнього силуру Великобританії (~ 430 млн. років тому). Лобоподи (лат. Lobopoda, від грец. Λοβός – частка і πούς – нога) – надтип безхребетних з групи линяючих (Ecdysozoa). Тварини з сегментованим тілом і нечленованими кінцівками. Сучасні представники лобопод: оніхофори і тихоходи. Викопні рештки відомі з відкладень, починаючи з…

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/thanahita/


Triassurus

Triassurus – вимерлий рід земноводних і найстаріший представник клади Caudata (саламандри та близькі родичі). Він жив у середньому та верхньому тріасі (ладиній-карній), а його викопні рештки були знайдені у формації Мадиген у Киргизстані. Типовий вид – T. sixtelae.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/triassurus/


Palaeoglaux

Palaeoglaux – рід вимерлих сов, єдиний в родині Palaeoglaucidae. Жив в еоцені в Європі. Скам’янілі рештки виду знайдені в Мессельському кар’єрі в Німеччині і фосфоритах Керсі у Франції.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/palaeoglaux/


Callibrachion

Callibrachion – монотипичний рід родини казеїди (Caseidae). Єдиний встановлений вид – Callibrachion gaudryi, що був описаний в 1893 році. Його залишки були виявлені в Бургундії, Франція. Вони датуються раннім пермським періодом (артинський вік).

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/callibrachion/


Qinornis

Qinornis – доісторичний рід птахів відомий з початку-середини палеоцену (пізній данський вік), близько 61 мільйона років тому. Він відомий з одного викопного зразка, що складається з часткової задньої кінцівки та стопи, що був знайдений у родовищах формації Фангу в окрузі Луонан, Китай.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/qinornis/


Taytalura

Taytalura alcoberi жила на території сучасної Аргентини в епоху пізнього тріасу, приблизно 231 млн років тому. Стародавня рептилія була представницею Lepidosauromorpha, великої групи, до складу якої входять лускаті (ящірки та змії) та дзьобоголові (туатари).

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/taytalura/


Houia

Houia – рід тварин з клади Dekatriata (клада об’єднує групи Arachnida, Chasmataspidida, Eurypterida) підтипу хеліцерові (Chelicerata) типу членистоногі (Arthropoda). Скам’янілості Houia були виявлені в породах раннього девону в Гуансі (Guangxi) та Юньнані (Yunnan), обидва в Китаї. Рід містить два види: H. guangxiensis (празької-емський віки в Гуансі) та H. yueya (типовий вид, лохковський вік Юньнань). Назва…

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/houia/


Stenomylus

Stenomylus – вимерлий рід дрібних представників родини верблюдових (Camelidae), що мешкали в міоцені (близько 30 мільйонів років тому) в Північній Америці. Його назва походить від грецького στείνος, «вузький» і μύλος, «моляр».

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/stenomylus/


Notobatrachus

Notobatrachus (лат.) – рід вимерлих земноводних з надряду Salientia. Представники роду жили в середньо-юрську епоху (келовейський-батський віки, 168,3-163,5 млн років тому) в Південній Америці (Патагонія, Аргентина), тобто хронологічно ближче до сучасних безхвостих, ніж найдавніші жаби з родів Prosalirus і Vieraella.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/notobatrachus/


Allodesmus

Allodesmus – вимерлий рід ластоногих, відомий від середнього до пізнього міоцену Каліфорнії та Японії, що належить до вимерлої родини ластоногих Desmatophocidae.

Повний текст на сайті "Вимерлий світ":
https://extinctworld.in.ua/allodesmus/

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.

9

obunachilar
Kanal statistikasi