Однак є і інша версія щодо зросту та статури похованого у кургані Гульбище. Вона базується на аналізі спорядження, яке було знайдене при розкопках кургану. Зокрема прихильники цієї теорії звертають увагу на кілька пунктів:
1) Меч. Надзвичайно дискусійна знахідка, яка і породила версію про зріст власника у 215 см. Автор розкопок Д. Самоквасов стверджував, що довжина меча сягала 124 см, однак дослідник Б. Рибаков вважав, що це перебільшення і довжина меча не перевищує 103 см (як відомо, лезо розсипалося ще під час розкопок). Однак за іншими параметрами (висота перехвату, ширина леза) меч потрапляє радше у категорію середньостатистичних, ніж у гігантських. Мечі каролінгського типу на Русі у Х столітті були одноручними, тобто довжина клинка все ще видається аномальною і більш ніж на 10 см перевищує середню довжину меча того часу. Однак О. Дубинець звернув увагу на те, що похований був не піхотинцем, а вершником, а їхні клинки зазвичай довші, ніж у піхоти (щоб не втратити баланс, коли нахиляєшся рубати пішу ціль). Тому імовірно поховання у Гульбищі демонструє поступове пристосування армії Русі до умов кінного бою.
2) Шолом. Він, як згадувалося, був сильно пошкоджений, проте вдалося приблизно з'ясувати його діаметр — 23 см. Це середній показник для 33% руських шоломів.
3) Стремена. Від їхньої ширини залежатиме наскільки комфортно почуватиметься вершник у сідлі. Ширина стремен із Гульбища 14 см, так само як і 44% інших стремен, тобто і нога у похованого була цілком середньою.
4) Кольчуга. У Гульбищі вона майже не збереглася, однак за діаметром та розміром кілець зрозуміло, що вона також відповідає звичайним розмірам.
У підсумку можна сказати, що похований у Гульбищі був представником військової еліти (на це вказує пишність інвентарю, кінь та зброя), однак навряд чи він був гігантського розміру і статури.
⚔🫡