Мікротекст


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Інколи пишу про UX-райтинг і таке інше.
Від @eat_more_fish, UX Writer в Setapp.
Раніше в Spark, PDF Expert, Scanner Pro, Calendars by Readdle.

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Останнім часом переслідувало відчуття, що я недостатньо впливова, недостатньо помітна, не встигаю за всіма новинами і трендами — суцільний FOMO.

Але цього тижня до купи зійшлися одразу кілька речей і стало легше:

1. Виступ Раяна, UX-райтера з Figma. Обожнюю цю людину за її щирість і простоту. Тема виступу жахливо банальна: «Чи замінить нас ШІ». Але дещо дуже зрезонувало. Раян каже: «Я не знаю, що роблю. І багато хто з нас не знає, що робить». Так! Хтось мав мені це сказати. І приємно, що можна не корчити з себе важливу персону, щоб працювати у Figma.

2. Почала дивитися один курс і була розчарована, навіть особисто ображена, його поверховістю. Назвали «модулем» те, що мало би бути 20-хвилинним виступом на безкоштовному мітапі. Але! Завдяки цьому обуренню я вийшла з прокрастинації і нарешті взялася ґрунтовно за роботу. Поки подобається, що виходить.

3. Уточнювала дещо у колеги, а він каже: «Точно не знаю, роблю це вперше». Так! Це ОК робити щось вперше, особливо, коли ми робимо щось інноваційне чи у новій сфері. По ходу розберемося.

Не знаю, навіщо вам це все знати, але може комусь теж стане краще.


Поради від Apple: Працюємо з голосом і тоном продукту

Нарешті подивилася відео по UX-райтингу з цьогорічної WWDC, конференції для розробників від Apple.

Розповідали про те, як знайти голос і тон для своєї апки і показували приклади, як це впливає на написання текстів.

А голос самого Apple має такі характеристики:
Clarity
Simplicity
Friendliness
Helpfulness


Можна помітити, що ці якості можуть конфліктувати між собою. Наприклад, надмірна дружність шкодить простоті повідомлення.

Саме для цього потрібен тон: залежно від ситуації, певні характеристики голосу проявлятимуться сильніше за інші. Наприклад, у повідомленні про помилку на перший план виходять чіткість і корисність, а дружність можна трохи «скрутити».

----

Загалом, досвідчені райтери навряд чи почують у відео щось нове, але початківцям та не-райтерам точно буде цікаво і корисно.

Дивитися тут: https://youtu.be/jWKBMTDdA8s?feature=shared


Згадала всі рази, коли писала Maybe later і подумала: «Да, ето так».




Тримайте трохи щоденного натхнення 🤌

Просто канал, який збирає приклади сторінок 404 з усього інтернету.

Лише 404, і нічого зайвого.

Ось ця сторінка — одна з улюблених.


Це я коли сама себе покликала на мітинг 😁

UX-райтинг — ідеальний вибір, якщо у вас синдром самозванця. Треба буде всюди самому себе кликати.

Ну а від мене не сховаєшся. I'm inevitable.


«Не хотіла створювати зайву роботу для райтерів»
«Боявся звертатися до тебе з ще сирими фреймами»

Чула схоже від кількох дизайнерів, коли просила їх залучати мене одразу, як з'являється новий флоу. Хай незатверджений, хай ще десять разів поміняється. Але я хочу, щоб решта команди на сінках бачила повну картину: і механіку, і візуал, і, звісно, текст.

Мені ОК, якщо текст буде мінятися чи потім не знадобиться, бо ми придумаємо щось інше.

Текст – не священна корова. Його теж можна ітерувати разом з рештою дизайну. Я тут для цього 😈

Здається, колеги зітхнули з полегшенням і тепер всюди мене тегають у Figma.

А я вкотре переконуюсь, що комунікація — це головне. Якщо щось не влаштовує чи хочеться покращити, треба це просто сказати.


О! Коли поставиш в поле курсор, з'являються ще підказки.

Що тут крутого:
- Мені пояснили не лише як писати, але й що це дасть мені як продавцю (не будуть задовбувати зайвими питаннями, дадуть гарні відгуки)

- Класно використаний принцип progressive disclosure, тобто послідовного розкриття додаткової інформації. Лише тоді, коли вона потрібна.

OLX могли запхати цей величезний текст одразу в плейсхолдер чи над полем опису. Але вони не хочуть перевантажувати користувача інформацією і витрачати його час на читання.

Тому додаткову підказку показали лише тоді, коли я клікнула на поле — а значить, готова писати і зараз займаюся саме цим.


Дуже класний плейсхолдер на OLX 😍

Це для опису оголошення. Така підказка допоможе покращити текст навіть далекій від маркетингу і копірайтрингу людині.

Адже тут йдеться про емпатію, орієнтацію на ЦА і її потреби, включення лише релевантної інформації... І все це донесено людською мовою зі зрозумілим прикладом — краса.

P. S. Продаю велосипед в Одесі 😁


APOLLO dan repost
Запрошуємо на лекцію “Англомовний UX-райтинг” ☎️

📌Про що поговоримо:

⁃ Магія UX-райтингу: як тексти покращують досвід користувача.
⁃ Чому необов’язково бути носієм англійської. Сильні сторони двомовних райтерів.
⁃ Писати англійською часто простіше, ніж українською. Але є і складності — розберемо на прикладах.
⁃ Практичні поради: пишемо так, щоб текст звучав більш по-англійськи.
⁃ Корисні інструменти англомовного UX-райтера.

🗒Для кого буде корисно:

⁃ Райтерам, які хочуть писати англомовні тексти для інтерфейсів.
⁃ Дизайнерам, інженерам і продакт-менеджерам, що прагнуть покращити тексти у своїх продуктах.
⁃ Усім, хто приглядається до професії UX-райтера.

👩🏻‍💻Лектор:
Марія Геник, UX-райтерка в MacPaw. Створює інтерфейсні тексти для сервісу Setapp.

☝🏼Купити квиток: https://www.apollo-school.com/event/lekciya-anglomovniy-ux-rayting

Запис буде


Зараз рідко тут пишу, але у травні мене можна буде послухати.
Дуже хвилююся, але назад дороги немає. Тому запрошую!


А ще подивіться, яку чудову подяку колеги додали в апці 💔

Це новий CleanMyPhone (ex Gemini), який допомагає швидко почистити фотогалерею від дублікатів.

Дуже рекомендую і для користування, і для професійного натхнення: https://apps.apple.com/us/app/cleanmy-phone-careful-cleaner/id1277110040

І, звичайно, донатьте на ЗСУ. Саме завдяки їм ми можемо далі робити те, що любимо.


Якось так себе бачу зараз. Оригінальна картинка була про інженерів, але дуже зрезонувало.






Одна фіча — одна назва

У поштовому клієнті Canary Mail є ШІ-помічник, який час від часу змінює назви. Був Copilot рік тому, потім певний час AI Sidekick, зараз знову Copilot. Це виливається у неконсистентність в інтерфейсі.

Наприклад, коли ми відкриваємо чат з помічником, то бачимо одразу три назви: AI Chat (кнопка), Copilot (заголовок), Assistant (як підпис когось, з ким я буду спілкуватися).

Чому це погано? Так продукт збільшує когнітивне навантаження на користувача. Навіть коли я інтуїтивно розумію, що це якийсь ШІ-чат, то мимоволі починаю задумуватись, чи Copilot і Assistant — це одне й те саме. Замість того, щоб виконувати свою задачу, я відволікаюся на мікротексти.

Якщо піти в налаштування, то натрапимо ще й на Sidekick, хоча ця назва більше ніде не зустрічається. Доводиться зайвий раз думати.

У таких випадках варто зупинитися на одній назві (наприклад, Copilot).

А вже окремі фічі цього помічника в налаштуваннях можна назвати більш описово, на кшталт Chat with inbox замість Chat Assistant.


Як краще показати цю помилку? При відправленні домашки виділити поле з занадто довгим текстом червоним і звернути увагу на текст помилки (це називається inline error). Так я одразу бачитиму, де саме проблема. Вспливаюче вікно “Looks like there's an error” тоді непотрібне.

Мені би це зекономило час і нерви, а компанії Coursera — гроші на службу підтримки.

Якщо ви подумали, що це лише я така неуважна, то ні.
На форумах курсу я знайшла більше 60 обговорень цієї «внутрішньої помилки». Майже в кожному обговоренні ще кілька людей писало, що мають таку ж проблему, а їх досвідченіші колеги ділилися рішенням.

Гадаю, для багатьох це було великим стресом і роздратуванням. Адже той курс по Prompt Engineering for AI розрахований зокрема й на початківців, які можуть гірше «дружити» з комп’ютером і переживати, що проблема в них.

Так бути не повинно.


Про помилки і неуважність користувача

Розкажу на власному прикладі. Довго не могла надіслати домашку в Coursera і отримувала «внутрішню помилку». Чого я тільки не робила: перезавантажувала сторінку, з VPN і без, пробувала різні браузери, чистила кеш — не працює.

Потім написала в підтримку і після жвавого листування з обміном скриншотами мені порадили впевнитись, що текст домашки коротший за 10000 знаків. І це спрацювало!

Зазначу, що під полем вводу тексту було вказано “Your answer cannot be more than 10000 characters.” Проте спеціально кількість знаків у своїй відповіді я не перевіряла (вказане число і так досить велике).

Але чому б не показати помилку, коли кількість знаків була перевищена? Адже задовгий текст (а не загадкова «внутрішня помилка») і є справжньою причиною негараздів.


Що тут можна було би покращити?

Якщо знижкою можна скористатися одразу, розмістити цю опцію у списку під пунктом «Оплатити зараз» (як на скріні). І при виборі цієї опції дати можливість ввести дані карти.

Якщо знижкою можна скористатися лише при отриманні, показувати цю опцію коли клікаєш «Оплата під час отримання товару».

Також можна додати примітку, як це працюватиме. Наприклад, «Перед отриманням замовлення ми нагадаємо вам взяти з собою потрібну картку».

І якщо акція діє лише при отриманні у самій Розетці, ідеально цю опцію показувати лише коли користувач обере Розетку як місце доставки.

💡 Важливо не лише, що ми пишемо, але й де саме ми показуємо цю інформацію і за якою логікою. Саме тому так важливо співпрацювати з дизайнерами.


Хороший UX-текст чітко дає зрозуміти, що буде далі. Інакше користувач сумнівається, а продукт втрачає можливості.

Ось Розетка при оформленні замовленння пропонує знижку 5% при оплаті певною картою. «Супер, у мене така карта є», — радію я.

Вибираю цю опцію і чекаю, що з'явиться поле вводу даних карти. Але нічого не відбувається. Праворуч так само висить кнопка «Оформити замовлення».

Як тоді відбудеться оплата? При отриманні? Але мені це не підходить, бо посилку забираю не я. У мене одразу кілька замовлень, і я хочу оплатити їх тут і зараз.

І навіть якби я хотіла оплатити замовлення під час отримання, то як отримати знижку. Ціна оновиться автоматично? Це працює лише в магазинах Розетки чи на Новій Пошті теж? Питань багато, а відповідей немає.

Тож хоч моя мотивація скористатися знижкою була високою, я обрала зрозуміле «Оплатити зараз» і додала іншу карту.

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.

196

obunachilar
Kanal statistikasi