Казки дідуся Панаса


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Корисне, смішне та болюче про нашу Війну

Связанные каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Французька художниця Фанні Лешевальє створює колажі на тему війни в Україні. Вона поєднує фотографії українських фотографів із відомими картинами.


Chytomo dan repost
Війна змінює людей, як військових, так і цивільних. Різні травматичні досвіди не можна й не варто порівнювати, проте можна шукати точки дотику у взаємній підтримці та взаєморозумінні.

Ви можете не знати, як комунікувати з військовими, з переселенцями, з тими, хто повернувся з полону або втратив найближчих. Вчитись вибудовувати комунікацію з іншими — важливо. І добре, що є фахівці, які можуть підказати, як це робити правильно.

«Як ти, брате?» — це волонтерський проєкт, покликаний зібрати найкращі практики щодо того, як зберігати стосунки та надавати підтримку одне одному під час війни. Прості та дієві алгоритми взаємодії, допомоги та комунікації у різних ситуаціях зібрали в одинадцяти посібниках. До речі, їх можна завантажити в електронній версії або ж замовити друковані примірники.

Детальніше про посібники — у матеріалі Ганни Скоріної.

Підписатися на Читомо в телеграмі


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish


Американський 🚀 піхотинець dan repost
Thank you for your service!

Америка дуже яскраво показала, що таке культура вдячності за службу.

За 5 днів у США я бачила, як до наших військових по кілька разів на день підходили громадяни США, тисли руку говорили «Thanks for your service». Я бачила як наші ніяково розпливаються в посмішці. Просто от їде на самокаті темношкірий підліток зупиняється і дякує за службу. Йде молода мама з дитиною, підходить «Thanks for your service, man». Лише кілька слів, демонструють повагу і вдячність суспільства до тих, хто захищає свободу і мир. Американці вдячні своїм військовим і без війни та знущань над їхніми громадянами. Водночас вони дякують нашим військовим за захист миру та демократії.

А знаєте, що говорять наші військові? Що в Україні за рік лише кілька людей підійшли і подякували. І я бачила як їм образливо та сумно, що американці дякують українському воїну, а українці ні. Тож цей пост для того аби всі мої знайомі зрозуміли, що таке культура вдячності воїну. Ми маємо бути чесними з собою, завдяки тому, що якась частина наших громадян жертвує своїм часом, здоров'ям, щасливими моментами з родиною та просто комфортним побутом - ВСІ інші мають бути вдячними та залученими у підтримку армії. Тож дякуйте нашим військовим. Не треба обіймати чи говорити промову на 5 хвилин, а лише «Дякую, за службу» цього достатньо для того аби воїн відчув вашу повагу і вдячність.

(с) karinapetrash

Американський піхотинець


Поширена проблема у спілкуванні військових і цивільних

***

Текст повністю: https://www.facebook.com/share/p/LR7j8czhhDgaiiQq/


UA War Infographics dan repost
Глибина, на яку Україна може бити американськими ракетами. І російські бази, більшість з яких знаходиться поза цією територією.

Головне, щоб не було ескалації.


👉 Долучайтесь до нас в Інстаграмі


UA War Infographics


Євген Карась ✙ dan repost
11 января 2002 года группа № 513 из состава 691-го отдельного отряда специального назначения 67-й отдельной бригады специального назначения в составе 12 человек под командованием Эдуарда Ульмана десантировалась в 3 км юго-восточнее Дая.

Спецназовцы нашли возле дороги заброшенную ферму и оборудовали там временный штаб, став останавливать проезжающие автомобили. Около 15 часов один из солдат заметил, что по дороге, в сторону села Нохчи-Келой, едет автомобиль УАЗ-3151.

После остановки автомобиля, пассажиры (жители близлежащих сёл Нохч-Келой и Дай Х. Тубуров, А. Сатабаев, З. Джаватханова, Ш. Бахаев и Д. Мусаев) вышли c поднятыми руками, не оказывая сопротивления и подчиняясь требованиям подошедших Ульмана и Калаганского.

При осмотре автомашины в ней был обнаружен погибший от обстрела 68-летний директор школы Са­ид Аласханов. Оружия и боеприпасов в обстрелянном автомобиле обнаружено не было.

Примерно в 16 часов Ульман по радиостанции доложил обстановку в штаб, запросил эвакуацию раненных и сообщил паспортные данные задержанных. До захода солнца группа остановила (на этот раз без применения оружия) ещё три автомобиля местных жителей, которые после досмотра и проверки документов были отпущены.

Майор Алексей Перелевский передал приказ уничтожить оставшихся в живых. Ульман три раза просил повторить приказ, в последний раз дав прослушать его всем бойцам своего подразделения, но приказ был подтверждён.

После этого Ульман приказал лейтенанту Александру Калаганскому и прапорщику Владимиру Воеводину расстрелять задержанных.

Около 17 часов Калаганский и Воеводин вооружившись «Винторезом» и автоматом АКМС с установленным глушителем ПБС заняли место у дверного проёма здания, изготовившись к стрельбе. Ульман заявил задержанным что они свободны и могут ехать домой, велев им идти к стоявшему автомобилю Тубурова. Когда задержанные направились к автомобилю, Ульман подал Калаганскому и Воеводину команду открыть огонь. Бойцы открыли стрельбу, убив четверых и причинив огнестрельное ранение Мусаеву, который сумел убежать, скончавшись вскоре от потери крови.

После этого рядовой-срочник Иван Мелехин совершил контрольные выстрелы в голову.

В ночь на 12 января трупы были загружены в УАЗ, который облили бензином и подожгли. После этого штаб запросили о путях отхода, но всякая оперативная связь с Ульманом и его группой была прекращена. В тот же вечер группа спецназа добралась до штаба, где Ульман лично доложил полковнику Плотникову об уничтожении задержанных.



13 апреля 2007 года после того как Ульман, Воеводин и Калаганский дважды не явились в суд, они были объявлены в федеральный розыск.



3 мая 2024 года поступили сообщения, что Ульман погиб в ходе вторжения России в Украину.



Сидить такий українчик, мукає, пукає, страшно йому від повістки.

«Якось воно буде».

А тут вибиває двері воно.

Заходить в його квартиру капітан ГРУ Ульман та чує в рацію від майора Пєрєлєвского «узнай где нычка с деньгами, с женой укра делай что хочешь, опосле всех зачистить».

Але Ульман вже не зайде. Зах..рили його ЗСУ.

А можем зах..рити і всіх решту.

І вони ніколи нікуди не прийдуть.

Ні в Кривий Ріг, ні в Тбілісі, ні в Ригу.

А ми заберем репараціями все, що вони нам повинні за триста років.


Як з тітки Марусі робили передову доярку, забираючи в інших тіток найкращих корів для неї - теж "помню".

І ще добре пригадую, як начальство радгоспу майже офіційно дозволяло жінкам, яких наймали на збір врожаю, красти. По одному відру огірків або помідор (але не більше - за цим уважно стежили працівники ОБХСС), бо інакше ніхто не хотів іти працювати за ставкою 1 рубль 8 копійок - це якщо норму виконав.
Все пригадую. Все пам`ятаю. Тому й кажу - закривайте рота одразу тим, хто розповідає молоді, що не спробувала "совка", як тоді було гарно і яка тоді була стабільність.

Павло Бондаренко©️


Не про війну, але це теж потрібно пам'ятати. А хто не застав - повинен знати

"Совєцький "рай".
Все пригадую. Все памятаю...
Коли якийсь таваріщщ постить фото банки совєцкой тушонки під фразою: "Помнішь"?
Я згадую.

Згадую х/б спортивні штани, які через тиждень носіння відвисали на колінах та ззаду; згадую аж 3 види печива в магазині; згадую, яким смачним був сухий заварний крем по 22 коп. і брикети киселю; які черги вишиковувалися в нашому магазині, коли привозили два ящики пломбіру у зімятих вафельних стаканчиках.

І піраміди шоколадних плиток "помню" - їх ніхто не купував. Не тому що не хотіли - тому що дорого - 3 рублі це, наприклад, дводенна зарплатня жінки, що полола в нашому радгоспі огірки.
І по одній буханці хліба в руки теж "помню". Селянам. По одній буханці. Не виростили собі хліба, бачте.
І про те, який щасливий був батько, коли в сорок років накопив на машину - потриманого "Іж-Комбі".

І як нас, школярів, ганяли на поля рідного радгоспу - допомагати збирати врожай моркви, бо в найпередовішій країні світу радгосп-мільйонер не мав елементарного комбайну для збирання коренеплодів. У проклятій буржуїнській Іспанії фермер мав комбайна, який викопував моркву, обрізав гичку і вантажив у машину, а в СРСР працювала навісна до трактора картоплекопалка на всі випадки життя. Десятки підлітків замість одного комбайна - все, що треба знати про радянські "нанотехнології".

А ще пригадую, як вступав до істфаку і не пройшов по конкурсу, набравши 13 балів з 15 можливих. Як не скільки за себе засмутився, як за невідому дівчинку, що забирала документи переді мною - в неї було 14 балів і вона не пройшла; як вже у дворі інституту якась тітка ввела нас, провінціалів "у курс справи": дітоньки, історичний факультет - це лише для синів та доньок партійних працівників - вони усі за "комсомольськими путівками" мають привілей перед вами, тож по перше - ніколи вам не дадуть набрати прохідний бал, а по-друге, ніякого прохідного балу тут не існує - існує "блат".

І як цькували хлопця нашої школи, бо він був з родини баптистів. Як вчителі були ініціаторами цього цькування. Як ледь не кожен мав за правило штовхнути його, або копнути портфеля вздовж коридору. Як нас лякали великими неприємностями в разі, якщо побачать на Великдень у церкві. Як вчителів змушували чергувати біля храму. Як людей виганяли на "воскрєснікі". А потім на уроках розповідали про найдемократичнішу у світі конституцію СРСР, яка гарантує свободу совісті, дій, слова...

Пригадую слово "дістати". Воно стосувалося всього: ковбаси, шампанського, черевиків, килимів і гарних сигарет. Пригадую, якими очима люди дивилися на фінську "стєнку" в магазині вартістю 1800 рублів. Її б і купили, місто все-таки шахтарське, але висіла табличка "на замовлення". І дублянки пригадую по 800 рублів - зарплата мого батька за півроку (з двома квартальними преміями) і потворні радянські джинси, що лопотіли, мов газета на протязі.

І всемогутнє слово "блат" - досі "помню".
І пригадую, як батько - механік радгоспу, возив "в район" ящики з відбірними помідорами, огірками та яблуками, торби з м`ясом і салом, бо "не підмажеш - не поїдеш", чекатимеш запчастини до другого пришестя. Пригадую, як шофери зливали бензин в посадках, бо його не було куди дівати. А залишати не можна - норми наступного разу уріжуть. Тож за економію реально начальство карало.

Пригадую, як дядько Петро півроку працював над вдосконаленням якогось агрегату до сівалки (партійне завдання - радгосп мав подати не менш ніж 2 рацпропозиції на рік, інакше директору і парторгу "влітало") і отримав за це аж 10 рублів "рацпропозиційних" і грамоту, плюнув і тут таки пропив цей "червонець" в лісополосі з друзями; пригадую, як вони над ним кепкували. І пригадую, що те вдосконалення так і не пішло далі "Райсільгосптехніки".

Пригадую дядька Михайла Мороза - як з нього робили "передовика". Як йому дописували липові гектари скошеного та центнери намолоченого; як запчастини - Морозу; машини вивозити зерно з бункеру комбайна - Морозу, найврожайніше поле - Морозу. Як тихо ненавиділи за це його інші механізатори.


✙Над пропастью кринжи✙ dan repost
За вже достатній час перебування у війську осягнув всю суть незмінності системи. Не в тому плані як зазвичай – «совок, радянщина». Ні. Чим далі вивчаєш античність і устрій сучасної армії, тим більше бачиш схожого.

Ось, наприклад, за часів Октавіана Августа набір відбувався через добровольців та конскрипцію. Там до конскриптів відносились відповідно, а добровольців «на контракт» перевіряли так, ніби зараз проводиться якийсь багатомільйонний трансфер футболіста. Ті, хто проходить (чи проходив) ВЛК на контракт, можуть відчувати дежавю.

В мене самого це відбулось, коли згадував сцени з ТЦК, де мені доводилось пройти певне коло пекла відносно довідок про здоров'я. І це щоб взяли. У той же час поруч проводили «мобіка», котрого беруть, а він не хоче.

Вступ до ЗСУ насправді нічим не відрізняється від вступу до римського легіону часів Августа та опісля. Це вже згадане ВЛК, це співбесіда та перевірка стосу документів. І, звичайно, 4-місячний БЗВП.

Льготи, підйомні, «УБДшки» тогочасні, довідки про звільнення зі служби за станом здоров'я та звіти по інвентарці – ось на фото розписка, написана на клаптику папірусу. Вона була знайдена в таборі під Масадою. Гай Мессій був ауксиларієм (солдатом допоміжних військ), який брав участь в облозі Масади на території сучасного Ізраїлю, воюючи у складі Legio X Fretensis Antoniniana Pia Fidelis.

З документа випливає, що практично вся його платня поверталася в армію через обов'язкові витрати: одяг, харчування тощо.

Переклад: [рукопис 1] Четверте консульство імператора Веспасіана Августа. Рахунки, платня. Гай Мессій, син Гая, з племені Фабія, з Бейрута. Я отримав свою платню в 50 денаріїв, з яких 16 денаріїв заплатив за ячмінь. [рукопис 2] [...]рний: витрати на харчування 20 денаріїв; чоботи 5 денаріїв; шкіряні ремені 2 денарії; лляна туніка 7 денаріїв. || Я отримав свою платню в 62 денарії, з яких було сплачено за ячмінь 16 денаріїв; витрати на харчування 20 денаріїв. [рукопис 3] Гай Антоній: накидка [...] денаріїв. [рукопис 4] Пуплій Валерій: біла туніка [...] денаріїв.

Ось такі римські будні задовго до нашої війни. Не вішайте носа, нові ауксиларії. Якщо вам зараз важко – це не обовʼязково совок, бо у Римі тих часів його не було.


З Фейсбука Назара Розлуцького

Мені таку розкішну історію підігнав побратим, що не можу не поділитися.
Далі дія буде описана від першої особи, себто від нього.

На початку повномасштабки я служив у ТЦК. Відправили мене якось на блокпост під N. Хто не був у ТЦК більше року, тим давали повістку на уточнення даних і ВЛК. Зупинили ми якось машину, я підійшов, представився: такий-то, причина зупинки така-то, на військову обліку перебуваєте? Ну і вилазить з машини такий бичок, двометровий, єбало теж відповідне, видно відразу, що не на перловці виросло. Ну і починає відразу: що за хуйня, туда-сюда, по якому праву?

Я йому пробую спочатку по закону відповідати. Він такий: та ніхуя, це не блокпост, де тут написано, що це блокпост? Ніякого воєнного стану, мовляв, немає, він невідомо ким підписаний, там пише "В.Зеленський", а це може бути якийсь Влад Зеленський чи Вася Зеленський. І печатка там неправильна, і в мене у воєнніку печатка неправильна. Печать має бути з козаком, левиком, дубовим листям, оберемком пшениці, калиною і так далі. І взагалі, у ТЦК є ЄДРПОУ, а значить це приватна структура. А наостанок: ану, витягніть мені з кишені указ Президента із правильною печаткою!

Ну, я десь кілька секунд збирався з думками, а далі кажу:
- Так ви фермер?
- Да!
- Землевласник?
- ...
- А по універсалу Богдана Хмельницького від 1649 року ви мусите виступити з козаками в похід, взяти з собою стільки-то коней, ну, або вступити у посполите рушення.
Він відразу впав на жопу:
- Що за хуйня?
- Отака, - кажу, - хуйня. А тепер витягніть мені з кишені документ, який анулює універсали Богдана Хмельницького. Де він скасований, покажіть! Я, блядь, не бачу, що він скасований. Ви перебуваєте в межах Брацлавського воєводства і по праву шаблі, бо я козак, а ви мужик-гречкосій посполитий я вам даю повістку. Же през шаблю маєм право - знаєте, до речі, хто сказав?
- ???
- Гетьман Іван Мазепа.

Тіпок в ахуї, не знає що сказати. Повістку взяв і більше не пиздів. А в цього підара в машині ще три підара було, таких самих як він. Ну і вони теж побрали повістки і перестали качати свої права. Правда, після цього фермери тою дорогою вже не їздили... А у ТЦК мене питали, як я їх обламав і казали потім: "Єбать, охуєнно!".

https://www.facebook.com/share/p/NXrpkGf7k51CX9aC/


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish






Ніщо на світі не може зупинити розлючених хом'ячків, о пардон - українських інтернет-коментаторів


Laughter in a Time of War 🇺🇦 dan repost
І каріматар

З каналу: @wartimejokes
Надсилайте пропозиції: @wartimejokesbot


GONI Мемаси dan repost
на території блєтгородщини проводиться демократизація російських систем пво )


Укрінформ | Новини України dan repost
Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
Вовчанськ на Харківщині після тижнів боїв

📹 Штурмова бригада Нацполіції "Лють"

📲 Підпишись на Укрінформ | Facebook | Twitter | YouTube


Можна багато казати про "неправильну мобілізацію", можна триндіти про "неправильних тецекашників", можна обурюватися комендантською годиною чи обмеженнями на виїзд за кордон, можна зітхати, що у військових великі зарплати, можна казати про "не все так однозначно" і "тим на горі вигідно", можна посилатися на "дітей депутатів" і ще багато чого.

У нас же правова держава, а не правління ветеранів з "Зоряного десанту".

Але ось це відео з Вовчанська підказує дуже просту арифметику: 2 + 2 = 4, таке буде усюди, куди дійде русскій мір, якщо його не зупиняти.

Так що підсумок простий: можеш воювати - воюй, не можеш воювати - допомагай, не можеш допомагати - не тринди. Не зли армію, вона і так вже зла. Сильно втомлена, але зла.


📚 Непозбувний книгочитун dan repost
Побувала на зворушливій події - про те, як тримається зараз харківське книговидання. Ось кілька тез:

1) Видавництво "АССА" почали друкувати меншими накладами. Бо коли зберігаєш книжки, і навіть поки везеш їх від друкарні до складу - їх можуть розбомбити. Тому щоб в разі чого, збитки були менші, намагаються не сконцентровувати великі наклади в одному місці, а друкувати потроху. Це дорожче, але менші ризики.

2) У Книголенда до повномасштабної війни було 12 книгарень в Харкові, лишилося 8. Три - майже повністю розбомбили. Загальний збиток - близько 3 мільйонів гривень. Вони віддали видавництвам гроші за книжки, які були знищені.

"Але ми не можемо закрити всі книгарні в Харкові і виїхати. Це зрада", - цитата Ігоря Зарудко з "Книголенду".

3) Друкарня Юнісофт, яка є найбільшою друкарнею книжок в Україні, знаходиться в Харкові. Найбільша проблема - відключення і обмеження електрики. Але у Юнісофта є два потужних генератори, які дозволяють працювати на 80% потужності виробництва - коли електрики немає. Все інше, що тільки можна вимкнути електричного, в цей період вимикають.

Але загалом друкарня налаштована оптимістично - кажуть, важко прогнозувати, що буде взимку, але поки що, завдяки генераторам, можна працювати майже як раніше. Навіть мають (і шукають нових) клієнтів за кордоном та експортують продукцію.

4) У КСД в Харкові лишається 4 книгарні. В них впав попит на дитячі книжки - бо більшість дітей вивезли. Але книжки все одно активно купують. Власник самого КСД також лишається в Харкові і щодня ходить в офіс.

5) Засновниця видавництва "АССА": "Ми в Харкові усвідомлюємо, чим ми ризикуємо. Жінки лагяють спати у найкращій білизні - щоб бути красивими, якщо відкопають. І відправляють друзям фото своїх тату, щоб було легше опізнати. Але ми обираємо лишатися. Це важко пояснити, але це так".

💔💔💔

Але загалом всі налаштовані оптимістично - кажуть, Харків продовжуватиме бути столицею українського книговидання. Бо багато людей зараз роблять для цього усе можливе.

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.

54

obunachilar
Kanal statistikasi