Стосовно вчорашнього опитування на питання німецько-радянської війни 1941-1945 рр.
Я розумію, що це може виглядати трохи не комільфо після вчорашного рейду комуняк, але спробую висловитись максимально коректно.
Хотів би детально викласти й свою точку зору на цю неоднозначну проблему. Я її називаю саме неоднозначною, оскільки тема німецько-радянської війни 1941-1945 рр. поєднує в собі два геть протилежних компонента: український патріотизм й більшовицький режим.
Так,
ми не можемо називати цю війну Великою Вітчизняною банально через ту причину, що саме поняття було запроваджено самою більшовицькою владо в контексті усього СРСР, оскільки для цієї влади дана війна стосувалась усього СРСР, що логічно. Відповідно, ця війна й "Велика" (масштаби) й "Вітчизняна" (війна за єдину радянську вітчизну).
Разом з тим вона була дійсно вітчизняною конкретно для українців, у яких в той час іншої України не було, окрім як радянської. Вони, звісно, ненавиділи більшовицький режим за злочини (Голодомор та політичні репресії), однак навіть тодішню Україну вони любили як свою землю, як свою країну. В кінці кінців,
українці в 1941-1945 рр. воювали передусім не за радянський режим чи Сталіна, а за свої родини, хати, землю. Це яскраво ілюструє те, скільки на ім'я Сталіна приходило листів від фронтовиків, де ті висловлювали ненависть йому та радянській системі, але визнавали, що воюють за свою Батьківщину. Звісно, тоді також була система мобілізації, але не слід забувати, скільки пішло українців добровольцями на фронт, скільки 16-річних підлітків додавали собі років в комісіях, щоб тільки потрапити на війну. Врешті-решт,
це була й наша війна, в якій українці захищали своє. Не можна повністю відкидати ці факти.
У зв'язку з такою точкою зору, я не підтримую повне демонтування усіх пам'ятників радянським солдатам війни 1941-1945 рр., які можна переосмислити як пам'ятники
українцям, які полягли в обороні своєї землі під час Другої світової. Звісно, мова йде НЕ ПРО ВСІ пам'ятники, однак ті, які можна переосмислити таким чином, слід залишити, як згадку про наших предків, які відстояли свої домівки перед обличчям німецьких окупантів.
Слід плекати
україноцентричний погляд на війну 1941-1945 рр. не лише з позиції ОУН й УПА та вояків СС "Галичини", а й також українців в лавах РСЧА.
#Новітня_історія_України
#Друга_світова_війна
Постісторичний |
Чат |
Пропозиція