Шляхетська управа


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Канал про славну минувшину і героїчне сьогодення України, про її звичаї, культуру, побут і традиції...
Зв'язок з адміністрацією @BaronDeSirot

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Русь-Гардаріка

Гардаріка, назва яка дуже часто зустрічається у скандинавських сагах та легендах. Дослівно вона означає «земля міст». Саме так називали нашу територію нормани у IX - XII століттях.

Цей термін має і доволі символічне значення. Щоб якось позначати свої кордони, суспільство у ті давні часи огороджували свою територію валами. Такі вали не стільки захищали від варварів, скільки виконували радше символічну («знакову») функцію — функцію цивілізаційних кордонів.
Отже, термін «Гардаріка» має й іншу етимологію — «огороджена країна», тобто та яка відокремила себе від інших, від варварського світу.

Фактично, Гардаріка сягала своїми коренями із підсвідомості народу. Це народне, а не книжне слово, що використовувалося в найдавніших сагах і означало щось рідне для скандинавів, і щось цивілізаційне для усієї тодішньої Європи.

#Етнонім
Шляхетська управа


На карті зображено як племена східних слов'ян розселялись по території сучасної Європи.

Зі східними слов'янами тісно контактували фіно-угри, балтійські та іранські племена. Останні піддалися повній асиміляції.

#Карта
Шляхетська управа


Гетьман Павло Скоропадський у гетьманському одязі, з булавою та шаблею.

І справді гарний козак, чи не так🤔?

#Світлина #Скоропадський
Шляхетська управа


Урочисто, цим постом розпочато історію цього каналу!
Це початок чогось великого...


На першій світлині зображено:
- Самійла Величка
На другій:
- Першу сторінку його літописа


Самійло Величко

Історик-літописець Самійло Величко народився 1670 р. у селищі Жуки, нині Полтавська область. Народився у козацькій родині, його батько мав власну бібліотеку. Закінчив Києво-Могилянську академію, де навчався в один час із Пилипом Орликом. На початку 1705 р. Величко був уведений до Генеральної Військової Канцелярії, де служив старшим канцеляристом, залучався до посольств гетьмана Івана Мазепи. У 1708 році потрапив у полон до московитів і був ув’язнений як людина, близька до Мазепи.

Самійло Величко відомий нам як людина, яка написала перший фундаментальний історичний трактат про історію української козацької держави — «Літопис Самійла Величка». Дослідники вважають, що твір Самійла Величка є не літописом, а першою в сучасному розумінні «історією» України. Закінчує свій твір Величко на 1701 році, далі він свого тексту не продовжує, попри те, що жив він принаймні до 1729 року. Остаточно праця була завершена до 1728 року. Через неї Величко навіть втратив зір…

Що цікаво, про Мазепу у своєму літописі, Величко майже не згадує, розуміємо реалії тих часів... Але від себе Самійло Величко пише, що Мазепа – хитрий махіавель (Макіавеллі) - вираз, що використовувався на означення політичної вправності.

За однією з версій помер Величко у 1729 році, у рідному селі. Принаймні цим роком датовано останній документ із підписом Самійла Величка.

#КозацькіДіячі
Шляхетська управа

6 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.

21

obunachilar
Kanal statistikasi