U-Cycle (Асоціація велосипедистів Києва)


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine. Місія U-Cycle — покращувати життя та об’єднувати людей у містах і громадах, просуваючи велосипед як безпечний зручний транспорт.
Питання? Пишіть @marinapavlenok ;)

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Голосування за Громадський бюджет Київ!

Виділіть дві хвилини часу для покращення міста. Не відкладайте на потім 😉

🛣 Ми, командою разом з нашими друзями Urban initiatives crew, подаємо кілька корисних ідей, щоб зробити місто здоровішим і безпечнішим.

Ознайомитись і проголосувати можна тут, важливо це зробити вже сьогодні. Можете підтримати як всі одразу, так і лише ті, що вам більше до вподоби.

➡️ https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2001 - Розміщення на зупинках громадського транспорту розкладу руху маршрутів.
➡️ https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2197 - Безбар'єрне середовище: наземні переходи на метро Театральній та Льва Толстого
➡️ https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2004 - Облаштування безпечних пішохідних маршрутів для школярів.

Кожен має 5 голосів, які може витратити на свій розсуд обираючи поміж близько 2000 проектів, ми ж пропонуємо підтримати ці проекти.


⚪️ У Києві планують встановити сферичні дорожні дзеркала для збільшення зони оглядовості руху транспортних потоків на місці вело-ДТП на пр.Бажана на Позняках (на фото).
Про це повідомили в комунальному підприємстві "Центр організації дорожнього руху".

ℹ️ Їх планують встановити у другому кварталі 2019 року як допоміжні технічні засоби регулювання дорожнього руху для збільшення зони оглядовості руху транспортних потоків, зокрема пішохідних і велосипедних, біля наявних нерегульованих пішохідних переходів з велодоріжками на заїздах/виїздах транспортних розв'язок у різних рівнях по пр.Бажана. Встановлення допоміжних засобів безпеки на місці вело-ДТП було однією з вимог київської велоспільноти під час лежачого протесту, яку підтримала постійна комісія Київради з питань транспорту, зв'язку і реклами. Відповідне доручення після звернення депутатської комісії дав в.о. директора Департаменту транспортної інфраструктури Іван Шпильовий.

У відповідь на запит U-Cycle (ГО Асоціація велосипедистів Києва) КП Центр організації дорожнього руху повідомив, що завершив процедуру державних закупівель сферичних дорожніх дзеркал. Відповідні документи опубліковані в системі державних закупівель ProZorro.

🗣 "Враховуючи, що пр.Бажана має статус магістралі загальноміського значення з безперервним рухом транспортних засобів і дозволеною швидкістю їх руху до 80 км/год, впровадження світлофорного регулювання для розділення транспортно-пішохідних і велосипедних потоків у часі та просторі на нерегульованих пішохідних переходах через правоповоротні заїзди/виїзди транспортних розв'язок по пр. Бажана можливе за умови відокремлення правої крайньої смуги у вищезазначених межах дорожнім направляючим транспортним огородженням 1 групи згідно ДСТУ 8751:2017 для забезпечення безперервного руху транспорту на інших смугах магістралі", - зазначив директор КП "Центр організації дорожнього руху" Віктор Черній.


Дочекались!
Вже зовсім скоро їдемо у весняний Ретро Круїз 🚲🌸

⏳ Це можливість провести один день так, ніби ви потрапили в минуле:
▪️ проїхатись велопарадом по квітучих бульварах і покрасуватися у вінтажних образах.
▪️ взяти участь в урочистому чаюванні на честь 110-річчя відкриття старовинного київського готелю Premier Palace Hotel.
▪️ послухати джаз і побачити спектакль, який буде дано один єдиний раз трупою Малого Українського Драматичного Театру.
▪️ пити ігристі коктейлі, танцювати під заморський джаз і нагороджувати володарів кращих образів Ретро Круїз на даху старовинного особняка Маковського на заході дня.

👗👔 Дрес-код дуже рекомендуються:
- вінтажні сукні міських і старовинно-спортивних силуетів.
- форма представників різних професій.
- або щонайменше, сучасний класичний одяг вихідного дня: штани і сорочки, сукні та сарафани, класичне взуття.

Про квитки та усі-усі деталі знайдете в події ⬇️


Волонтери та друзі U-Cycle!

🎥 Ми організовуємо для вас триденний інтенсив із виробництва відео!

📈 Ви знаєте, що цей формат зараз в тренді. Найбільше охоплення збирають в соцмережах саме відео. Найпопулярніша перспективна соцмережа - TikTok, де тільки відео і є. Ютуб-канали замінили вже багатьом телевізор (і ми з цього дуже раді). Навіть тут, на фейсбуці, з'явився розділ Watch. Логічно, що вміння робити крутий відеоконтент зараз a must!

Для нас важливо та цінно, аби представники нашої команди волонтерів, друзів та членів розвивалися та отримували нові знання та навички, у тому числі в діджитал-комунікаціях та у створенні відеоконтенту.

👤 Саме тому ми запросили фахівця з візуальних комунікацій, журналіста, відеографа та засновника LINZA production Олександра Якимчука, який поділиться з вами знаннями та практичним досвідом виготовлення відеоролика з нуля. Ми разом навчимося створювати якісні та вірусні медіаматеріали!

📆 Дати проведення:
11-12 та 19 травня 2019 року.

По завершенню інтенсиву ми мріємо сформувати сталу волонтерську команду, якій цікаво розвиватися у сфері виробництва відео і яка буде підсилювати медіароботу U-Cycle, а також допомагати в промоції членства та волонтерства.

❗️Кількість місць обмежена
Скоріш реєструйтесь: https://forms.gle/fsnjawxK2VY9NzoZ6

Дедлайн подачі заявок: 5 травня.
Результати відбору повідомимо 6 травня.


15 та 18 травня рахуємо велосипедистів на вулицях Києва!
🤜🤛 Долучайтесь щоб разом робити добро!
Завдяки такому моніторингу ми можемо бачити динаміку кількості велосипедистів у Києві та використовувати отримані дані в нашій адвокаційній діяльності.

➡️ Щоб долучитись волонтером до підрахунку, заповніть цю форму, будь ласка: http://bit.ly/bikescount

Які дані ми збираємо та порівнюємо:
▪️ скільки велосипедистів їдуть по дорозі, а скільки по тротуару,
▪️ яка різниця у поїздках по буднях і по вихідних,
▪️ чи залежить кількість велосипедистів на певній вулиці від наявності на ній велодоріжки,
▪️ яку вулицю вибирають велосипедисти, якщо є паралельні вулиці: більш спокійну, де менше машин, або більш швидку, але де більше машин і вони їдуть швидше,
▪️ скільки хлопців та скільки дівчат їздить (у перспективі це покаже, наскільки суб’єктивно безпечним стало наше місто для велосипедистів, адже що більше дівчат, то більш безпечне місто – така статистика),
▪️ скільки велосипедистів одягають спортивний одяг та шоломи, а скільки їздить у звичайному одязі.

Дивіться дані за всі попередні дослідження тут.

Контакти: Mарія Шененкo, maria@avk.org.ua, 050 357 17 44.


Ми створили серію відео у межах «Велошколи з безпеки дорожнього руху для велосипедистів».

🚴‍♂️ «Велошкола» - це проект, спрямований на покращення навичок пересування на велосипеді у місті та розвиток культури водіння відповідно до правил дорожнього руху.

У відеороликах серії досвідчені тренери на практиці пояснюють:
- Як підготувати велосипед до поїздки
- Що потрібно знати, аби ваші дії були передбачувані для інших учасників дорожнього руху
- Як взаємодіяти з іншими транспортними засобами та пішоходами
- Які найважливіші дорожні знаки для велосипедистів та що вони означають
- Як безпечно зберігати велосипед у місті та перетинати складні перехрестя.

🎬 Усього ми створили 8 відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді, усі вони тут: http://bit.ly/veloshkola_playlist


📆 Ця неділя (14 квітня) просто створена для безпеки велосипедистів!

🔷 Якщо ви не знаєте чи бажаєте оновити знання ПДР та навчитися їздити по місту безпечніше - завітайте на Весняну велошколу з безпеки руху
Нагадуємо, цього року року вона змінює формат та проходить раз на сезон. Весняна Велошкола пройде на Подолі, Нивках та Троєщині.
➡️ Реєстрація: http://bit.ly/veloshkola

🔷 А якщо ви вже були на Велошколі і тепер у вас є питання про дії при ДТП - у цей же час пройде Public Talk: Дії на місці ДТП
Ми регулярно комунікуємо про нашу платформу Юридична допомога при велоДТП, але живе обговорення точно підвищить вашу обізнаність в темі!

🚴‍♂️💨


🚳 Велосипедна спільнота України обурена рішенням Міністерства інфраструктури України про заборону перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+ 🚈

❗️ Результати громадських обговорень проігноровані.

❗️ Перевезення неможливе, за жодних умов.

Оновлені правила “не дозволяють перевезення велосипедів за відсутності технічних умов (місць) для їх розташування у вагоні” (Володимир Омелян підписав наказ від від 01.02.2019 р. N 74, пункт 15.5). При цьому, Міністерство інфраструктури України стверджує, що технічної можливості встановити кріплення під велосипед немає, бо виробник поїзда повинен внести зміни у конструкцію вагона згідно “ДСТУ 8634:2016 та ГОСТ-15.902”.

В той же час, в.о. Голови правління АТ Укрзалізниця, пан Євген Кравцов, публічно повідомляє про те, що компанія проводить “максимальну модернізацію” польських поїздів Pesa у власних депо.

🗣 Міністерство повністю проігнорувало результати громадського обговорення змін до Правил, а це - 950 голосів “проти” прийняття нових правил та 262 пропозиції по збереженню можливості перевезення велосипедів через облаштування передбачених для цього місць. По кожній з пропозицій була дана однакова відповідь - “Пропозиція опрацьована, але не врахована”.

🚲 Заборона перевезення велосипеда в поїздах Інтерсіті:
🔸 Прямо протирічить завданням Національної транспортної стратегії України Drive Ukraine 2030, прийнятої Урядом 30 травня 2018 року
“забезпечення розвитку мультимодальних пасажирських перевезень” (Напрям “Безперешкодна мобільність та міжрегіональна інтеграція”);
“забезпечення розвитку інфраструктури для велосипедного руху” (Напрям “Безперешкодна мобільність та міжрегіональна інтеграція”);
🔸 Знижує міжнародний та внутрішній велотуристичний потенціал України через закриття доступу до найкомфортніших і найшвидших способів переміщення країною;
🔸 Ігнорує європейський досвід розвитку міжміського сполучення, який цілеспрямовано стимулює пасажирів поєднувати залізничний та велосипедний транспорт.

❓ Як вирішити проблему
В короткостроковій перспективі велоспільнота пропонує прийняти компромісне рішення про дозвіл перевезення велосипедів поїздами Інтерсіті та Інтерсіті+, оплачуючи їх як великогабаритний вантаж за наступною схемою:
▫️ у зібраному стані на спеціально облаштованих місцях (за наявності);
▫️ у розібраному стані у чохлі у місцях для провезення багажа, за умови відсутності спеціально облаштованих місць для перевезення велосипедів.

В середньостроковій перспективі представники велосипедної спільноти готові спільно з представниками Укрзалізниці та Міністерства Інфраструктури України виробити:
▫️ механізм перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіта та Інтерсіті +;
▫️ тарифну політику таких перевезень;
▫️ розробити та затвердити типовий дизайн кріплень, релевантний для конкретних моделей поїздів, що експлуатуються в Україні.

Практики залізничних компаній країн ЄС щодо можливості перевезення велосипедів у поїздах Intercity з ілюстраціями є у офіційній заві на сайті:

💥 💥 💥

Заяву підтримали члени Української велосипедної мережі:
U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»)
ГО CITY lab (Полтава)
ГО Асоціація велосипедистів Черкас (Черкаси)
Дніпровська асоціація велосипедистів (Дніпро)
Спілка громадських об'єднань «ДАЕС» (Дніпро)
ГО ВелоВектор (Одеса)
ГО «Велокривбас» (Кривий Ріг)
МММГО «АльтерСпорт» (Veloruh Mykolaiv)
Львівська Асоціація Велосипедистів (Львів)
ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» Bukovinian Agency for Regional Development (Чернівці)
Critical Mass Ukraine
GodniGonky - ГодніГонки
Bike In City
ГО “ВсeукраЇнський Вeлодeнь в Києві” Велодень_Київ
ГО "Вело Дрогобич"

📣🗯Заява є відкритою, ви можете долучитись до поширення, якщо підтримуєте!

http://avk.org.ua/2019/04/zaborona-perevezennya-velosypediv-v-intersiti-znyzhuje-turystychnyj-potentsial-ukrajiny/


Весняна велошкола з безпеки руху 🚴‍♂️💨
Проводимо безкоштовний майстер-клас із безпечної їзди велосипедом по місту!

У 2019 році Велошкола з безпеки руху змінює свій формат і проходить у різних районах Києва раз на три місяці — взимку, навесні, влітку і восени.

📅 Коли: у неділю, 14 квітня.
🕰 О котрій: об 11:00.
📍 Де: Поділ, Троєщина, Нивки (місця збору вказано в формі реєстрації).

Наша Велошкола - для тих, хто хоче подолати страх пересуватися велосипедом по місту або ж бажає освіжити свої знання правил дорожнього руху.

Ви дізнаєтеся:
🔸 де і як має рухатися велосипедист у місті
🔸 які правила дорожнього руху має знати і виконувати велосипедист
🔸 як велосипедисту проїхати великі розв’язки
🔸 що означають дорожні знаки
🔸 як повернути ліворуч
🔸 як проїхати кругове перехрестя
🔸 де велосипедисту заборонено їздити

Тривалість велонавчання: 2 години

➡️ Реєстрація: http://bit.ly/veloshkola

Як відбувається Велошкола:
🔹 технічний огляд велосипеда та коментарі інструктора – 15 хвилин,
🔹 вступний курс правил дорожнього руху для велосипедиста – 15 хвилин,
🔹 поїздка по району з вивченням правил руху – 60 хвилин,
🔹 відпочинок і обговорення незрозумілих речей – 30 хвилин.

Якщо ви хочете взяти участь у практичній велопоїздці з інструктором, то приїжджайте на справному велосипеді. А на теоретичну частину можна приходити без велосипеда.
Усі учасники Велошколи отримають буклет “Правила дорожнього руху для велосипедистів” у подарунок.


АВК стає U-Cycle!

📆 Цей день прийшов. Відсьогодні в нас нове ім’я: U-Cycle. Це визначний момент, адже 11 років ви знали нас як Асоціацію велосипедистів Києва. Ми не змінили назву громадської організації, але створили нові бренд та айдентику. І нарешті показуємо їх вам.

🚲 Ви знаєте нас як організаторів флешмобу Велосипедом на роботу, Велопараду дівчат і Велошколи з безпеки руху, які ми влаштовуємо в Києві багато років поспіль. Можливо, ми бачились на велоточках під час міських фестивалів у Києві або на велофестивалях у містах на Сході. А може на зустрічах #КрутиПедаліКиїв у київських кав’ярнях чи тренінгах про адвокацію велоінфраструктури та велоаудит у нашому офісі.

🗺 Ми виросли зі своєї назви. Географія наших проектів постійно розширюється, а наша діяльність вже давно вийшла за межі Києва. Ми працюємо з різними містами України, та що там — навіть громадами! Починаючи з 2013 року, допомогли розробити велоконцепції Українки, Білої Церкви, Чернівців, Харкова, Донецька, Євпаторії, Миколаєва, Полтави, Вишгорода, Броварів, Миргорода, Кривого Рогу, Києва та інших міст України. З 2014 року робимо підрахунки велосипедистів у Києві та допомагаємо збирати унікальну статистику іншим містам. А в 2018 році розробляли плани веломережі в громадах і вперше запустили там кампанію Велосипедом до школи та Європейський тиждень мобільності. Дев’ять років ми робили конкурс для роботодавців Києва Велопрацедавець року, а в 2019 році він поширюється на інші міста України.

🇺🇦 Ми давно займаємось національною роботою на рівні всієї України. Добиваємось bike-friendly законодавства (усі ці дивні, але такі важливі для зручних доріг абревіатури — ДБН, ДСТУ, ПДР). Уже 10 років робимо Veloforum, де обмінюємось знаннями і практиками про розвиток велосипедної інфраструктури в країні та світі. Разом з Українською велосипедною мережею адвокатували зниження швидкості на дорогах наших міст до безпечних 50 км/год і підтримку велоруху в Національній транспортній стратегії 2030.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine. Місія U-Cycle — покращувати життя та об’єднувати людей у містах і громадах, просуваючи велосипед як безпечний зручний транспорт.

🤜🤛 Нагадаємо, нещодавно також змінився і формат підтримки організації. Відтепер ви можете долучитись до U-Cycle як асоційований член (Друг) або дійсний член: http://bit.ly/avk_membership

💛 Дякуємо всім, хто долучився до процесу нашого ребрендингу: раді та персоналу організації, усім нашим друзям, членам та волонтерам, які долучились до голосування за нове ім’я минулого року, експертці з корпоративного брендингу Тетяні Ждановій, фасилітаторці Мар‘яні Завійській, яка допомагала сформулювати нашу нову місію на стратегічних сесіях, гуру комунікацій і ребрендингу Олені Лобовій, творцю нашої нової айдентики Андрію Януовському і IT-чарівникам з demch.co, які розробляють наш новий сайт.


Let's cycle with U-Cycle!


🚲 Увага всім урбаністам!

Ми оголошуємо набір учасників/ць на воркшоп з підготовки велосипедних адвокаційних кампаній, який відбудеться 19-20 квітня у Києві!

🤝 Ми прагнемо підвищити спроможність волонтерів АВК, молодих агентів змін з інших міст/сіл у підготовці та проведенні адвокаційних кампаній.

Під час дводенного воркшопу будемо вивчати інструменти адвокації, проаналізуємо успішні кейси які є в Україні, так й закордоном, попрацюємо «в полях».

Теми воркшопу:
🔸 Що таке адвокація і що вона дає для активних мешканців/ок;
🔸 Система управління у сфері транспорту у КМДА, міських та селищних радах. Особливості системи прийняття рішень в містах/ селах та ОТГ;
🔸 Адвокаційна кампанія: як планувати. Теорія і розробка кейсів.

➡️ Реєстрація на участь: http://bit.ly/2Uu1ff9
Заявки на участь приймаються до 8 квітня 2019 року, а результати відбору будуть повідомлені не пізніше 10 квітня 2019 року.

Більше інформації на сайті: http://bit.ly/2CQ0AdY


30 днів на велосипеді - стартуємо разом!

📅 Коли: 30 березня о 19:30
📍 Де: офіс АВК, вул. Грінченка, 9, оф. 23.
🖊Аби ми змогли комфортно розмістити всіх учасників, просимо заповнити реєстраційну форму: https://goo.gl/CVB8Nk

Друзі, запрошуємо усіх охочих долучитися до челенджу #30daysofbiking, який традиційно починається 1 квітня по всьому світу, а в Україні підтримується вже вп'яте! Учасник акції дає публічної обіцянку проїжджати хоча б 1 км щодня, без вихідних, в будь-яку погоду і в будь-якому настрої протягом усього квітня.

Перед його початком пропонуємо зустрітися усією радісною велоспільнотою увечері суботи, ще й разом відзначимо годину Землі, дивлячись відео за допомогою велогенератора 🌎

Програма зустрічі:
🔹Велоекскурсія містом
🔹Вступна презентація про челендж
🔹Виступ велотренера про безпеку руху
🔹Відеоролики на велогенераторі
🔹Байкпакінг. Комфортний велотуризм
🔹Дружнє чаювання та обмін планами на флешмоб та велосезон

Не забудьте зареєструватися на офіційному сайті флешмобу http://30daysofbiking.com/pledge-2019 😉

🚴‍♀️Чекаємо на вас 30 квітня!
P.S. Флешмоб починається 1 квітня, тому можна прийти пішки


❗️Важливо❗️

Учора, після 12-денної боротьби за життя, помер Мужев Діас Іванович... Його прямо на велопереїзді збила автівка, яка на швидкості повертала з Бажана на Ревуцького.

Прямою причиною цього є дії чиновників, які сидять у КМДА.

Вимоги велоспільноти Києва: велоінфраструктура - оголошення тендерів на всі 7 веломаршрутів, на проектування яких виділила гроші Київрада та зниження швидкості до 50 км/год.

Збираємось завтра, 14 березня о 9:30 та лягаємо під КМДА з велосипедами. Якщо вони "переступають" через нас у своїх справах, то хай спробують це зробити фізично, по дорозі на засідання транспортної (!) комісії Київради.

Більше інфо у події
⬇️ ⬇️ ⬇️

Поширюйте інфо щоб зібрати максимальну кількість людей. Зустрінемось!

Подія на фб


Як кияни намагаються подружити столицю з велосипедами
Найголовніше з матеріалу Дар’ї Трапезнікової у газеті "День"!

Європейські столиці уже й не уявляєш без велосипедів. Їх на вулицях тисячі — і з «вершниками», і на паркуваннях, і в пунктах прокату, ба навіть на світлофорних позначках, як-от у Відні. Для Києва велосипед може стати не просто даниною світовій моді, а й засобом боротьби із засиллям машин. Умов для безпечного та комфортного пересування містом на велосипеді поки замало, проте Київ уже робить перші обережні кроки до статусу міста, дружнього до велосипедів та велосипедистів.

ВИГОДА ДЛЯ ВСІХ

АВК вже майже десять років відзначає велороботодавців року — компанії, які створили найкомфортніші умови для своїх працівників чи клієнтів на велосипедах, заохочують користуватися цим транспортом. Серед фіналістів і переможців конкурсу — ІТ-компанії, банки, бізнес-центри, державні установи, фірми різноманітних спеціалізацій.

Тепер ми запускаємо першу в Україні програму сертифікації велодружнього бізнесу Bike Friendly Company.
Учасниками програми можуть стати заклади харчування, готелі й хостели, торговельні та бізнес-центри, офіси компаній тощо. Базовою умовою є велопаркування з відеонаглядом чи під охороною для місць, де велосипед може зберігатися довше, ніж чотири години, ще й із навісом. Бажані також інші вигоди для велосипедистів, наприклад основний набір інструментів для ремонту й інформація про найближчу велоінфраструктуру. Співробітники компанії обов’язково мають знати про наявність таких умов, щоб за потреби повідомити про це клієнтам.

Маріанна Маршаленко, координаторка партнерської програми АВК, розповідає, що для отримання сертифіката і нанесення на мапу bike-friendly місць компанія має заповнити заявку на сайті програми, сплатити внесок залежно від розміру бізнесу та кількості працівників і пройти велоаудит. «Зелений» сертифікат видається на два роки. Якщо за цей час компанія покращила умови, вона має право на «переатестацію» та отримання «золотого» сертифіката. Але омріяний значок — не привід розслаблятися. Крім першого аудиту, компанію можуть перевірити таємно, якщо до АВК надійдуть скарги від споживачів на неякісний чи відсутній сервіс.

Першими учасниками програми стали юридична фірма EVERLEGAL, бізнес-центр «Іллінський», кав’ярня Sereda Vegan Point та ресторан «Тарас Бульба». Їхні представники кажуть, що активне залучення до велокультури працівників та клієнтів іде на користь і конкретному бізнесу, і місту загалом. Бізнесмени розглядають велосипеди як один із способів зменшити автомобільне навантаження на столицю і переконані: до таких змін має долучатися кожен.

СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ

Заохочення велодружніх бізнесів — не поодинокі акції, які проводить АВК. Наприклад, кияни регулярно долучаються до міжнародного дня «Велосипедом на роботу». Так, на зимову акцію приїхало близько 50 велосипедистів. Час від часу відбуваються безкоштовні майстер-класи з безпечного пересування містом на велосипеді, де теорія підкріплюється практикою, тобто поїздками.

Ми регулярно підраховуємо кількість велосипедистів у місті. За останніми даними, минулого року їхня кількість зросла на 40%, тож інформація про bike-friendly заклади та установи точно знадобиться багатьом людям. До того ж, веловигоди і мапа локацій користуватимуться попитом не лише серед киян, а й серед туристів, які оберуть велосипед для пересування містом.


📢 Увага, шукаємо тренера з виробництва відео!

🎥 Ми продовжимо промотувати членство та волонтерство в організаціях громадянського суспільства, тому нам потрібен спеціаліст, що проведе три одноденні воркшопи з виробництва відео. Так ми органічно продовжимо розвиток школі Cycling&Writing, що пройшла в АВК у грудні минулого року.

Комерційні пропозиції приймаються до 12:00 13 березня 2019 року!

Якщо маєте знайомих, що вміють у відео - надішліть їм цей пост.

Всі деталі та вимоги за посиланням ⬇️

http://avk.org.ua/2019/03/avk-shukaje-treneratrenerku-z-vyrobnytstva-video/


🏡 Сьогодні почалося голосування за кандидатів до Громадської Бюджетної Комісії у Громадському бюджеті Києва!

Друзі, просимо активно підтримати представників Асоціації велосипедистів Києва у складі Комісії. Цьогоріч нашу організацію представляють Яна Брик, Влад Самойленко та Вадим Денисенко.

👥 Конкурс в Громадську Бюджетну Комісію дозволяє прозоро і відкрито обрати членів ГБК, які будуть брати участь у покращенні нашого міста.

Проголосувати за АВК можна за посиланням: https://goo.gl/Fzw4CJ

Підтримайте нас також шером цього меседжу вашим контактам 🙂

#громадськийбюджет


Найцікавіше з інтерв'ю Лінди Кумпель для Фокусу

Вона - шведська архітекторка та стратег ArkDes Шведського національного центру архітектури та дизайну.

🔸 "Шведские города постоянно фигурируют в рейтингах наиболее дружелюбных для пешеходов и велосипедистов. В Скандинавии многое делается для комфорта горожан, в частности, в Стокгольме реализуют стратегию мобильности, где приоритетом выступает инфраструктура как раз для пеших и велосипедных прогулок. Стокгольм — самый крупный город Скандинавии, где живёт почти миллион человек. По статистике мэрии, уже сейчас 38% передвижений горожан приходятся на пешие прогулки, а к 2030 году в столице Швеции планируют увеличить этот показатель до 60%. Чтобы его добиться, городское пространство забирают у автомобилистов."

🔸 "Ещё один фактор в пользу решения сменить вид транспорта — стоимость парковки. В центре Стокгольма она высокая, парковочных мест не так много. Это значит, что если вы передвигаетесь на машине, то стоите в пробках, едва находите, где припарковаться, и за это вам нужно дорого заплатить. Для города это ещё один способ контролировать, сколько автомобилей использует. Эти трудности стали для шведов поводом избавляться от автомобилей, потому что ими неудобно пользоваться."

🔸 "Трудность заключается в том, чтобы забрать городское пространство у автомобилей и отдать его пешеходам и велосипедистам. Это политическая проблема, городские власти должны иметь смелость, чтобы её решить."

🔸 "В том, что горожане пересаживаются с автомобилей на другие виды транспорта, есть польза для всего общества. Воздух в городе становится чище, так как сокращаются выбросы, особенно такие вредные, как от автомобилей на дизеле. Ещё один результат — улучшение здоровья горожан, которые передвигаются активно, с физическими усилиями. Мы проводили исследования, подсчитывали выгоду езды на велосипедах. Экономия существенна — 25 крон, или 2,5 евро за каждый километр, который человек проезжает на велосипеде."

🔸 "...важно определиться с приоритетами: под какую аудиторию вы отводите ту или иную улицу. Нельзя установить сразу несколько приоритетов, нужно выбирать. К примеру, на одной улице у вас главные автомобили, а на другой — пешеходы и велосипедисты. Так у вас появляется свободное место, которое можно предоставить, к примеру, ресторанам для террас. А на других улицах это будет невозможно из-за того, что они, например, затенены, там спёртый воздух и гулять или пить кофе на террасе некомфортно."

🔸 "Личное общение горожан с властями происходит редко, ведь в большинстве случаев шведы используют электронные сервисы. Если горожанин хочет общения, для него обустроены библиотеки, театры, кинотеатры. Мы начали подходить к вопросу организации админзданий комплексно: в одном месте объединять и социальные службы, и культурно-образовательные центры. Если человек пришёл за разрешением, попутно он может почитать книгу или посмотреть театральное представление. Это создаёт естественный, уютный фон коммуникации горожан и городских властей. "


Що ви думаєте?
Голосуйте 👍, якщо думки пані Лінди знайшли відгук у вашому серці!


Перша велошкола у 2019 році!
Зимова❄️🚲

Запрошуємо всіх на безкоштовний майстер-клас із безпечної їзди велосипедом по місту!

📅 Коли: у неділю, 24 лютого.
🕰 О котрій: об 11:00.
📍 Де: біля пам'ятника Сковороді на Контрактовій площі!

Тривалість велонавчання: 2 години

➡️ Реєстрація: http://bit.ly/veloshkola

Якщо ви хочете взяти участь у практичній велопоїздці з інструктором, то приїжджайте на справному велосипеді. А на теоретичну частину можна приходити без велосипеда.

Як відбувається Велошкола:
🔹 технічний огляд велосипеда та коментарі інструктора – 15 хвилин,
🔹 вступний курс правил дорожнього руху для велосипедиста – 15 хвилин,
🔹 поїздка по району з вивченням правил руху – 60 хвилин,
🔹 відпочинок і обговорення незрозумілих речей – 30 хвилин.

Подія на ФБ.


Якщо ви цікавитесть темою урбанізму, сталої мобільності та велоруху - радійте!

📑 Вийшла нова публікація «Стала мобільність: аналіз законодавства та практик України», над якою працювали координатор з національної роботи АВК Вадим Денисенко, активіст Велоруху Миколаєва Денис Моляка і полтавська чиновниця Тетяна Усик.
Вона за посиланням!

MUST READ 🙂


ТОП-9 переваг для велосипедистів у нових стандартах дорожньої розмітки

🛣 В Україні розробляють державні стандарти про дорожню розмітку. Ці ДСТУ містять багато новацій, які підвищують безпеку користувачів велосипеда на дорозі.

➕ Позитивні нововведення

1️⃣ Розмітку 1.12 (Стоп лінія) на велосипедній смузі рекомендовано наносити на 5 м далі від стоп-лінії інших транспортних засобів.
Чому це добре?
Винесена стоп-лінія на велосмузі дозволяє велосипедистам стартувати перед потоком транспорту на світлофорі, не наражаючись на зіткнення з авто, які виконують правоповоротний маневр.

2️⃣ Розмітку 1.13 тепер можна використовувати на велодоріжках та велосмугах.
Чому це добре?
Тепер не треба здогадуватись, хто кому повинен надати дорогу на велопереїзді. Якщо на велодоріжці є «трикутнички» — треба надати дорогу. Якщо немає — пріоритет у велосипедиста.

3️⃣ Розмітка 1.14.1 тепер може бути розміщена на велосипедній доріжці.
Чому це добре?
Тепер в місцях активного пішохідного трафіку можна позначати пішохідні переходи через велосипедні доріжки.

4️⃣ Розмітка 1.24 тепер може застосовуватися перед велосипедними переїздами та наземними переходами, якщо ті погано видно, або погано освітлено.
Чому це добре?
Ламані лінії розмітки змушують водіїв інстинктивно знижувати швидкість і концентрувати увагу, оскільки око сприймає їх як перешкоду та звуження коридору руху.

5️⃣ Розмітка 1.28.1 легалізує рух велосипедистів смугами громадського транспорту.
Чому це добре?
Включення даної розмітки в стандарт — перший крок до зміни правил дорожнього руху, які в поточній редакції забороняють велосипедистам пересуватися смугою громадського транспорту. Виділення окремих смуг руху для пересування специфічних учасників руху є нормальною світовою практикою. Наприклад, британські ПДР дають право проектувальникам створювати відокремлені смуги для ГТ, ГТ + Вело, ГТ+Вело+Таксі, ГТ+Вело+Таксі+Мотоцикли.

6️⃣ Розмітка 1.28.2 дає можливість показати доріжку для спільного руху пішоходів та велосипедистів.
Чому це добре?
Розмітка дозволить пішоходам та велосипедистам очікувати появи одне одного на спільних доріжках.

7️⃣ Розмітка 1.28.3 — це новий для України, але звичний для США, Чехії, Словаччини спосіб маркування очікуваної траєкторії руху велосипедистів на проїзній частині.
Чому це добре?
В умовах, коли не можна зробити відокремлену велосипедну інфраструктуру, проектанти мають змогу показати піктограмами бажану траєкторію руху велосипедиста і тим самим поінформувати водіїв, де велосипедиста можна очікувати на проїзній частині. Важливо розуміти, що коридор з піктограм не є велосипедною смугою і водії мають право їхати по такій розмітці.

8️⃣ Розмітка 1.36 тепер може бути розміщена на велосипедній смузі.
Чому це добре?
Раніше дана розмітка могла використовуватися винятково на велосипедних доріжках. Тепер велоінфраструктура буде позначена піктограмою велосипеда, незважаючи на місце свого розташування (на проїзній частині — велосмуга, чи поза нею — велодоріжка).

9️⃣ Розмітка 1.37 тепер дозволяє вказувати напрямок руху велосипедиста на конкретних смугах велоінфраструктури.
Чому це добре?
На велосипедній інфраструктурі бувають перехрестя. В таких точках велосипедна доріжка може роздвоюватися на кілька смуг, кожна з яких буде спрямовувати велосипедиста у свій напрямок за допомогою даної розмітки.

💭 Чого бракує?

Немає байк-боксів - розширень велосмуги перед світлофором, яке дозволяє водієві авто, що планує правий поворот, бачити велосипедиста перед собою і уникнути конфлікта. Байк-бокси є поширеном елементом велоінфраструктури за кордоном, а віднедавна такий тип інфраструктури можна побачити і в українському Івано-Франківську.

20 last posts shown.

133

subscribers
Channel statistics