Шматочок життя - Slice of Life


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Мистецтво, культура, психологія, фемінізм, саморозвиток. Після 24 лютого: новини війни та волонтерство.

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Репост из: Лірум / Нова Українська Культура
«Книга року ВВС-2022»: оголошено довгі списки літературної премії 📚

До переліку увійшло 38 видань у трьох категоріях: «Книга року ВВС-2022», «Дитяча Книга року ВВС-2022» та «Книга року ВВС-Есеїстика-2022».

Серед них: твори Ірени Карпи, Андрія Любки, Ярослава Грицака та інших.
Ознайомитися зі списком можна тут.

Як вам вибір журі? 👀


Репост из: КУСТ
А якщо серйозно, ми розуміємо, що всі зараз багато хлилюються через новини й по-різному це компенсують. Ми також.

Тому попросили психолога й спеціалістку з дієтології та ендокринології дати кілька порад, як нормалізувати харчування й обмін речовин в умовах постійного стресу.

Ваші варіанти та поради теж цікаво буде почути 💚


Репост из: МКСК - Міністерство культури та стратегічних комунікацій
Перед початком нового робочого тижня звертаємось до мудрості класиків 😉

Обирайте цифру від 1 до 5 і шукайте своє передбачення 👉 у каруселі.




Репост из: EdEra
Коли говорять, що мова не має значення, це чомусь завжди наша мова…

У 1933 році, не порадившись з українськими мовознавцями чи літераторами, совєти на власний розсуд змінили й опублікували новий правопис української мови.

До того у 20-х роках XX століття відбувся сплеск українознавства. У 1928 році вперше уніфікували Харківський правопис. Але він не відповідав загальній політиці зросійщення новостворених республік. У «правильному» совєцькому правописі 1933 року літеру «ґ» прибрали, а чимало питомих українських слів замінили на більш співзвучні з російською.

Лише у 2019 році в сучасний український правопис повернули деякі особливості «скрипниківки», які були частиною української орфографічної традиції. Однак, за майже сто років українці втратили багато власне українських слів. Щоби дізнатись, яких саме, — гортайте допис 👉


Репост из: hromadske
«Ми стикались з історіями, де людям не було де зимувати. Це й сім’ї з маленькими дітьми. Уявити тільки: у тебе був будинок, а його немає», — розповідає співзасновниця Repair Together Дар’я Косякова. Офіційно благодійна організація народилася 30 квітня. Волонтери їздять на толоки, привозять людям необхідні речі, допомагають будівельними матеріалами та відбудовують зруйновані будинки у деокупованих селах та містечках. Всього колектив налаштований звести 18 об’єктів.

«За статистикою більшість волонтерів у таборах та толоках — жінки», — розповідає Дарʼя. Іноді вони виконують «нежіночу» роботу, бо вважають, що «будь-якої мети людині можна досягти, незалежно від її статі». Особливість Repair у тому, що людей об’єднує музика. Вони волонтерять, спілкуються і відпочивають під музичну програму.

Про те, як працює Repair Together, як волонтери налагоджували спілкування з місцевими та що планують зробити у майбутньому — читайте у нашому тексті.

Це партнерський матеріал, який ми створили разом з проєктом ООН Жінки в Україні


Репост из: Медіа Великих Історій
Наша авторка вирішила описати власний досвід боротьби із домашнім насиллям, який, можливо, допоможе комусь не почуватися з проблемою сам на сам.


Репост из: Українка про українське
Друзі, ми якось забули про рубрику #мій_перехід на каналі😏

Хоча я впевнена, що з початком повномасштабного вторгнення людей, що перейшли (повернулися) до української побільшало.

Нагадую правила: ви надсилаєте мені в особисті історію свого переходу на українську з хештегом #мій_перехід - я публікую вашу розповідь на каналі.

Наша ціль - мотивувати російськомовних українців повертатися до мови нашого народу, власним прикладом показувати, що все можливо. І отримувати підтримку від спільноти тут, в коментарях💬

Тому чекаю на ваші повідомлення та бажаю всім спокійних вихідних❤️🖤


Репост из: Новини Віледжа | Київ
✈️ Вийшов комікс про 15-річного школяра, який допоміг знищити понад 100 одиниць ворожої техніки

Комікс під назвою «Дроновод» розповідає історію старшокласника й пілота квадрокоптера Андрія Покраски, який разом із батьком допомагав знешкоджувати техніку окупантів під селом Катюжанка на Київщині.



Показано 10 последних публикаций.

20

подписчиков
Статистика канала