За сім років писання, виношування ідеї та вимріювання "Тетраморфеуса", деякі сцени та пасажі я завчив напам'ять. Завчив їх атмосферу, настрій, вивчив речення, мелодику словосполучень, зрозумів, як буду їх декламувати, опроявляти. Тому інколи починаю відчувати щось на кшталт містичного досвіду, коли зустрічаю щось схоже в інших авторів, інших геніїв.
Цього разу - епізод з "Таємної інтеграції" Пінчона вражаюче схожий з першим розділом "Quattuor extra".
Мене завжди захоплювали сцени наближення до старовинних маєтків, покинутих будівель іншого часу, якщо фільм, або книга починалися з такої сцени, вірогідно, що то був мій фільм, моя книга. Тому створюючи свій світ, свій ідеальний роман, я почав його саме з цієї сцени.
"Вони пропливли під «липовими» венеційськими містками, у декількох з яких бракувало мостин, тож можна було поглянути вгору і побачити між дошками сіре небо; повз маленькі пристані, чиї непросмолені палі прогнили та вкрилися зеленим слизом; повз відкриті альтанки з проржавілою наскрізь обшивкою, яка хилиталася від найменшого вітерцю; повз роз’їдені корозією статуї прямоносих юнаків і дівчат з фіговими листочками, які тримали роги достатку, самостріли, ірреальні сірінги, струнні інструменти, плоди граната, а ще розгортали свитки та пригорталися одне до одного. Невдовзі над верхів’ями голих верб з’явився Великий Дім, що вищав, поки вони наближалися, і з кожним помахом весел можна було розгледіти дедалі більше башточок, зубців і контрфорсів."
Томас Пінчон"Таємна інтеграція"
"В зеленавому мареві дім, здається, сам себе відбудовував, бо не міг він тут бути стільки часу ні для кого. Громадились крокви, ладналась швидко черепиця, і вікна розплющували повіки усі, to be seen. А також ледь заіржавіла огорожа, списаста, страшна, скільки ж разів він снив собі смертельне падіння на чорні штики, навіть чув біль в грудях, незламне смоляне жало, холод металу. Чому не з каменю, отче, чому ці нафтові стріли?
І бути їй такою, непорушним артефактом, дощатим Ефіальтом, хрестоматійною міфічною La Casa. Тиха Твердиня, Таємний Сад, Дітище Старого З Гір.
Бічним зором зауважуєш погнилі тисові криївки. Колись на них містився гарнізон, пантрувальники спокою, магріттівські коханці з саванами на обличчях, гесперидуси з луками, гарпунами, духовими трубками і снайперськими гвинтівками, тип 97, Лі-Енфілд, FG-44,Слон, анфілади патронажних діадем, лента за лентою набої POW! DIE! WHY?!
Зараз - спорохнявілі драбини і піддашшя, оселі круків, раритетні упаковки з-під сигарет, пачка відсирілих сірників “Люципер”, приплюснута кавова бляшанка з клімтівським мотивом, в яку стрясали попіл, зібгані в кутках пін-ап плакати, гусінь повзе вип’яченою випуклою рожевизною, недочитаний примірник журналу Літл Рев’ю, Episode 14 “Oxen of The Sun”, хрипка мідна труба грамофона, газетні стріпи з пригодами Хлита, Максима Рукавиці і якимись людиноподібними птахами, що апелювали до Едіпа, кервавої середи і аплікативного сюрреалістично-графічного роману. Полишені дешеві відзнаки, ордени й еполети, череп, пожовклий від корозії, гриб-порхавка, білий воронячий гриб, що його колись стискав в руці хитромудрий кравець, таким чином спас-ся, обманувши велетня.
Покинуті аванпости, хто-куди-міг-туди-й-втік...
...Альтанки, дерев’яні лежаки, застелені тонкими білими покривалами, якісь японські мотиви – сорокопуд, дружина рибалки, Фудзі, схід сонця, пулькатий дракон із закрученими вусами, Нобунаґа, ода всохлій сакурі, личинки якихось комах нагадують крупні зерна нешліфованого рису..."
Абрахам Ян Хосебр "Тетраморфеус. Liber T. Der Zauberberg דָּוִד Quattuor Extra"