🇨🇳 Китай...
🇮🇳 Індія...
🇵🇰 Пакистан...
Це держави між якими існує чимало суперечок, серед них проблема приналежності Кашміру, сутички в Гімалаях та суперництво в Індо-Тихоокеанському регіоні — ускладнюється конфлікт тим, що кожна ця країна має ядерну зброю.
Про гонку ядерних озброєнь та стан конфлікту між ними в статті:
"The State of Nuclear Instability in South Asia: India, Pakistan, and China" https://bit.ly/472CFDzТезово:
Китай намагається наздогнати США за кількістю та потужністю ядерної зброї, Індія, сприймаючи КНР як конкурента, теж збільшує потенціал свого ядерного озброєння, Пакистан, відчуваючи небезпеки із боку Індії, реагує і відповідає так само...
Держави не тільки збільшують кількість боєголовок, але й приймають нові стратегії їх застосування:
🔸 Щоб підвищити живучість своїх ядерних сил, Нью-Делі створив "
тріаду" з можливістю запуску ядерної зброї з платформ повітряного, наземного і морського базування.
🔸 Пакистан прийняв стратегію "
стримування за всіма напрямками (full spectrum deterrence)", яка допускає застосування ядерної зброї як відповідь на агресію конвенційними (тобто, неядерними) засобами.
На відміну від Китаю та Індії, які мають великі території, величезне населення і значний звичайний військовий потенціал, Ісламабад переконаний, що його безпека сьогодні і в майбутньому не може бути забезпечена ані дипломатією, ані звичайною військовою силою — висновок, що випливає з його болючої поразки у війні з Індією 1971 року.
Фактори небезпеки:▪️ Нью-Делі створює Інтегровані ракетні сили (IRF), до складу яких увійдуть як ядерні, так і звичайні балістичні і крилаті ракети.
Використання одних і тих самих ракет для звичайних та ядерних зарядів створить ситуацію, коли противник не зможе визначити, чи оснащена ракета, що летить, ядерною зброєю, чи звичайним боєзарядом — це може призвести до неконтрольованої ескалації.
У березні 2022 року Індія випадково запустила крилату ракету BrahMos по території Пакистану. Ракета не була озброєна, і Пакистан не відповів. Однак, враховуючи час польоту близько шести хвилин - протягом якого Пакистан мав вирішити, чи була ракета озброєна, чи ні — існував високий ризик пакистанської відплати ще до того, як ракета BrahMos впала на землю.▪️ Досі Індія і Китай декларували політику незастосування ядерної зброї першими і покладалися на доктрину другого удару.
Але якщо Індія відійде від цієї політики — як припускає міністр оборони Індії Раджнат Сінгх —
вона поставить себе під загрозу потенційного превентивного першого удару з боку Китаю.▪️
Нинішній стан внутрішньополітичного протистояння між колишнім прем'єр-міністром Імраном Ханом і військовим істеблішментом на чолі з головнокомандувачем армії генералом Асімом Муніром створив можливість того, що уряд може втратити командування і контроль над своєю ядерною зброєю.